Vražedné pouto

Vražedné pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460521/bmid_carter-reed-vrazedne-pouto-RDt-460521.jpg 4 300 65

Carter Reed série

Když se Emma v ten osudný den rozhodla, že vynechá posilovnu, netušila ještě, že jí to navždy změní život. Najde doma spolubydlící, znásilňovanou přítelem. Přítelem, jehož rodina je napojena na místní mafii. Musí se proto rozhodnout, zda zavolá zkorumpovanou policii, která s mafií spolupracuje, nebo vezme zákon do vlastních rukou. Když zmáčkne kohoutek, ví, že je jen jediný člověk, který jí může pomoct – nejlepší přítel jejího zavražděného bratra a také chladnokrevný zabiják Carter Reed, který má pro Emmu slabost a udělal by cokoliv, aby ji ochránil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Carter Reed , 2013

2688
23.06.2021 3 z 5

Příběh byl fajn čtivé, poutavé, nechybělo drama, akce, chtíč prostě ,,Mafia love" ale něco mi tam chybělo..... takový to BUM a vy víte že to je přesně to co jste v knížce hledali ....

georginaa
18.06.2021 4 z 5

Co říci? Jistě kniha byla čtivá, plno napětí, začínalo to dost zajímavě. Postupem jsem měla pocit jako bych byla zavřená v nějaké kopuli a nedokázala vyjít ven. Pořád to byla taková nepopsatelná tíha pocitů, kde ať se snažíte jak chcete, prostě proniknout do Carterovi hlavy nešlo. Stále se vším byl napřed, vše měl promyšlené, ale vlastně vůbec o ničem nemluvil. Vysvětloval to Emmě, ale vždy až po akci. A vlastně věděl co říct a jak říct. Myslím, že svým způsobem byl manipulativní i když na druhou stranu, celé to ochranitelské impérium, který držel pod pokličkou plno let bylo dost neskutečné. Emma zase žila svůj skromný život, jakoby se bála vyjít ven a žít na plno. Ani jinak žít neuměla a tím spíš jí život s Carterem vyhovoval. Takže docela pěkné čtení, dost odlišné od jiných románů.

ivetapl
11.06.2021 4 z 5

Tohle byla jedna z těch knih, které se četli sami ️
Bavilo mě to od samého začátku a že ten začátek začíná hustě
Cartera si zamilujete hned Není to ten chladný padouch, ale ... Mafián se srdcem, když to tak řeknu ️ Jeho prostě v takové situaci jako byla Emma chcete mít!!
U Emm mi občas vadila její nálada, ale jinak byla taky fajn
Trošku mě překvapil jejich vztah po 10 letech, co se neviděli ..ale co si budem, záviděla jsem jim ho ️

Ta knížka je... Určitě se někomu nebude líbit, ale pro mě je to úžasný šálek čaje. A Kdo ještě váháte, běžte do ní.

Miška935
10.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nemohla jsem přestat číst! Postavy, příběh za mě všechno dokonalé.

nikca3882
07.06.2021 3 z 5

Nejsem si úplně jistá kolik hvězdiček dát. Bylo to zajímavé, určitě se to dobře četlo.., ale ke knížkám se ráda vracím, tady asi udělám výjimku.

Pedruska01
03.06.2021 5 z 5

Na knížku jsem se pochopitelně těšila, jelikož anotace zněla hodně dobře a už v předchozí knize jsem se přesvědčila, že autorka není vůbec marná, takže tu nebylo co řešit. Četlo se to vlastně samo, stáhlo mě to k sobě okamžitě, styl, co mi seděl a byl příjemný. Mělo to dobré tempo a musím říct, že se akcemi tedy nešetřilo, tím pádem se nedalo dělat nic jiného než otáčet stránku za stránkou.
Hlavní hrdinka Emma se mi většinou líbila. Neměla jsem s ní žádný výrazný problém. Byla to celkem chudák holka, který člověk musí držet palce, protože přeci jenom je v dost nezáviděníhodný situaci, alespoň ze začátku. Jasně, neměla to úplně jednoduchý, ale myslím si, že si pak řádně přilepšila. Svým způsobem si to zasloužila, takže jo, přála jsem jí to. Jenže jsem u ní našla i mouchy, který byly zbytečný, fakt akorát na škodu. Chápu to, že se nacházela v sakra pitomý a stresující situaci, co dá psychice pořádně zabrat, ale... To, že tam na každém kroku vybrečela litr vody, to bylo v některých situacích fakt moc. Někdy mi přišlo, že vyvolává vzpomínky na špatný věci zbytečně, nevhodně k ději, a pak prolije další kbelík slz. Mimo bylo i to, že v podobných momentech, aby toho nebylo málo, jí přecvaklo a myslela na totálně nevhodný věci? Nejsem si jistá, zda, když by mi šlo o kejhák, tak bych přemýšlela o tom, jak bych si to chtěla rozdat s nějakým týpkem. Ale proti gustu... Ojediněle, především na konci se objevil moment, kdy jsem měla i pocit, že jí ta "ochrana" stoupla do hlavy. Brala to jako samozřejmost, předváděla se, chlubila. Byly to takové chybky, kterých si člověk všimne, pozastaví se, ale není to zas nic, co by to ten příběh zhyzdilo, díky bohu. Z těch jejích kamarádek, které se tak nějak na pozicích střídaly, jsem si nejvíc oblíbila asi Theresu, protože se nezdála, ale přitom byla dost střelená a uměla se odvázat. Navíc, se mi líbila linka, kterou měla s Noahem. Líbilo by se mi víc, kdyby to tam bylo trochu víc rozepsané, ale třeba se ještě dočkám v další knize. Alespoň doufám, protože tahle dvojice mě sakra bavila!
Druhý hlavní hrdina Carter Reed, mafián, po kterém se jmenuje celá kniha byl prostě postava, která si vás získá. Netrvalo mi to vůbec dlouho. Z nikoho se vypracoval v něco. Jeho cesta nebyla lehká ani růžemi vystlaná. Carter byl neskutečně milující, ochranitelská, nebezpečná, mocná, krásná a bohatá osoba, především se srdcem na pravém místě a s mozkem v hlavě - co si víc přát, že. Bavil mě, líbil se mi, oblíbila jsem si ho. Proti němu nemám absolutně nic.
Spolu? Upřímně začátek, především z Emminy strany to přiznání, že ho miluje mi přišlo hrozně rychlý. Brala jsem v potaz, jejich minulost/dětství, ale i tak - roky se neviděli, ona o něm ani nevěděla a pak to hned přizná? Jinak bylo hrozně znát, že jsou pro sebe jako dělaný. Fakt k sobě seděli. Líbilo se mi to z Carterovi strany, že se jí dal celý, hned.
Děj byl zasazený do světa mafie, která mě baví. Ono se to možná zdá jako klišé, ale není, rozhodně to není tak profláknuté, takže to rozhodně vítám. To, co si pro nás autorka vymyslela se mi líbilo - drsné scény, nebezpečí, vraždy zasazené do toho romantického příběhu. Takové věci se mi líbí. Napsané to bylo dobře, probudilo to i některé emoce, takže z tohohle hlediska je to jen dobře. Přiznám se, že jsem několikrát narazila i na přechody, které ve výsledku nebyly šťastné. Četla jsem o něčem a v dalším řádku už jsem byla zase jinde, náhle jsem byla totálně zmatená, co se tam vlastně děje, o čem je řeč. Nevím, kde byl problém. Tohle byla jednoznačně škoda.
Jinak krom několika přešlapů, které nejvíc spadaly bohužel pod charakter a vlastnosti hlavní hrdinky můžu říct, že se kniha povedla. Jsem relativně spokojená, dobře se to četlo, drsný svět protkaný romantikou, fajn postavy, akce, vlastně dobře vymyšleno, dá se říct, že originální. Možná několik informací chtělo doplnit anebo vyladit, ale pořád je prostor to napravit v druhé knize, na kterou se mimo jiné dost těším, i když by vzhledem ke konci, který měli hlavní hrdinové, být vlastně ani nemusela. No uvidíme. Tohle určitě za sebe můžu doporučit a hodnotím 4,5*. :)

LilianaFalcon
02.06.2021 2 z 5

Nerada dávám takhle nízké hodnocení, ale postavy se chovaly nelogicky, hrdinka mi většinu doby připadala vyloženě natvrdlá a pokrytecká.
Na wattpadu by to byla perla, ale od fyzicky vydané knížky bych čekala mnohem víc.

Majuš333
02.06.2021 4 z 5

Keď Baronet zverejnil edičný plán, myslela som, že Carter Reed ma posadí na zadok... Nestalo sa tak...
A pravdupovediac, táto kniha ma nedokázala ani odtrhnúť od myšlienok, ktoré ma práve teraz sužujú...
Je to príjemná oddychovka, ktorá sa dobre číta, ale nič svetoborné...neurazí, nenadchne...a za pár hodín si ju už nebudem pamätať a určite nemám v pláne sa k nej ešte niekedy vrátiť...
* pridávam za peknú obálku.

Jita160
01.06.2021 5 z 5

Tijan opět nezklamala,příběhy o mafianech ji prostě sedí.
První díl byl zajímavý, vzrušující a velmi čtivý,chvílemi jsem zadržovala dech úplně mě pohltil.
Krutý a vražedný Carter je vlastně úžasný a milující muž,který pro svoji lásku Emmu dokáže nemožné.
Ani nevím co mám očekávat od pokračování ,ale upřímně už se na něj celá třesu.
Tak pod do mě!!!!

lucie.sela
29.05.2021 1 z 5

První dojem by se dal popsat jako "mnoho povyku pro nic". Slyšela jsem celkem chválu a tak jsem se pustila do čtení. Nemůžu si pomoct, ale stejně jako u Zakázané lásky mi i tady vadilo jak na začátku jsou hlavní hrdinky vykreslené jako silné ženy co stojí nohama pevně na zemi a dokáží se o sebe postarat za všech okolností. Bohužel to vždy končí jakmile potkají toho nebezpečného, záhadného, dokonalého s ostře řezanou čelistí jako z žuly vytesaného adonise. Pak jsou z nich najednou hadrové panenky, které hned ztrácí dech, omdlévají a div se nebojí svého stínu. Takhle to pokračuje dokud se vlastně karty úplně neotočí a z hrdiny je řadový podpantoflák a z ní opět sebevědomá žena. Zároveň mi při čtení trochu vadila změna formy u jeho a jejího pohledu. Hlavní hrdinka je neustále spalována touhou a to snad i při lehkém vánku, stále je bez dechu a tyto pasáže se opakují tak často až jste vlastně na konci knihy. Myslím, že každý má jinou představu o "mafiánském" prostředí a za mě byla tahle kniha spíš pohádka s dospělou obálkou :-/

Kubikuli
29.05.2021 3 z 5

Nemastné, neslané... Příběh je sice celkem čtivý, ale některé pasáže je potřeba si přečíst několikrát, aby člověk pochopil o co jde, protože je to šíleně napsané... Bennett Mafia je úplně jiný level :)

AliceTief
29.05.2021 4 z 5

Musím přiznat, že se mi Bennet Mafia líbila o dost víc a asi tím i nastavila laťku dost vysoko...hlavní hrdinku jsem si opravdu vůbec neoblíbila...

LenRan
27.05.2021 2 z 5

Dost nepříjemné překvapení, po výborném Bennettovi toto? Pak jsem si všimla, že mezi knihami je 6 let, tak to beru tak, že toto byl ne, moc dobrý začátečnický pokus.
Kniha je absolutně bez emocí, nic to se mnou nedělalo, chybělo mi tam jak vlastně vznikl vztah mezi hlavními hrdiny, nic tam nejiskřilo, žádná chemie, prostě nic, jen popsané stránky....druhý díl je o něco málo lepší.

Petra38
26.05.2021 4 z 5

Začátek me prostě dostal,není to potřeba rozvádět ale později, mám dojem, že příběh "ochaboval". Ani nemám dojem,ze bych Emmu s Carterem nějak zvlášť poznala. Jasně, přečetla jsem ji za den ale pořád jsem čekala,až se to semele ale nedostalo to stopro mé očekávání od Tijan. Ale rozhodně fajn čtení.

Majka1979
25.05.2021 5 z 5

Tento príbeh ma neskutočne zaujal, nedokázala som prestať čítať. Úplne som sa doňho zažrala a teda čítala som ho s obrovským očakávaním, ktoré aj prišlo :)

Katrin0211
23.05.2021 5 z 5

veľmi dobre, pútavo napísaný príbeh, autorka má skvelý štýl písania mafianskych príbehov, hned od začiatku ma vtiahlo do deja ...

Kešu1981
23.05.2021 odpad!

Vážně, vážně NEE

ElikaS
22.05.2021 4 z 5

Musím říct, že jsem si knížku moc užila. Tyhle mafiánské romance prostě můžu. Přitom jsem u knížky přemýšlela, jak to zvláštní. Žádná z nás by doma asi mafiána, který po nocích vraždí lidi nechtěla, ale přesto nás, alespoň v knížce, ta nebezpečnost přitahuje. Jak už to tak bývá, Carter ač extremně nebezpečný člověk, je vlastně zlatíčko a Emma mi přišla taky v pohodě, na to čím vším si prošla. Hned po dočtení se vrhám na pokračování a jsem zvědavá, jak bude jejich příběh pokračovat.

Evka3814
21.05.2021 5 z 5

No mě to teda bavilo a moc. Tato autorka ví jak napsat mafiánskou knihu:))) Myslím že každá z nás si tam najde to svoje ,za mě je tam vše co mám na tomhle žánru ráda. Rozhodně jsem se nenudila a už rozjíždím druhý díl;)

LilluLong
21.05.2021 5 z 5

Nie je to obdoba krsneho otca a predsa ma vedelo maximálne zaujať hlavne rýchlymi neočakávaným zvratmi i ked bolo niekedy možné predpokladať nasledujúci dej.Autorka píše pútavo a u mna zabodovala, takze sa tesim na ďalšiu časť za mna ma 5*

mafie sourozenci pomsta přátelé

Tijan (p)