Carpe Diem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Družstva a čety námořní pěchoty nejsou považovány za speciální jednotky. A asi nikdy nebudou. Žádná elita a urozená modrá krev. Jsou to takové holky pro všechno: skoč támhle, udělej tohle. Hoří někde a Delta se právě opaluje na pláži? No co, pošlete tam ty maníky. Že nemají pro tenhle úkol tu správnou výzbroj a výcvik? Však oni si poradí. A když ne, je přece tak snadné je nahradit. Šedesát dnů přijímače pro kluky sebrané rovnou z ulice je směšně levná investice ve srovnání s rangers kurzem nebo roky trvajícím zdokonalováním starých dobrých tuleňů... - vrchní seržant Brackett....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25555/carpe-diem-C9N-25555.jpg 4.6179
Série

Carpe Diem 1.

Žánr
Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Straky na vrbě
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Carpe Diem

Přidat komentář
ludek.n
03.09.2020

Carpe Diem je Fabianův hold jednotkám námořní pěchoty a vojenství jako takovému. Sám jsem měl tu smůlu (nebo štěstí), že mě ještě zachytila povinná VZS (vojenská základní služba) a onen Fabianem popisovaný výcvikový dril jsem si mohl užít na vlastní kůži. Přes přijímač, oddělující zrno od plev, jsem se pak propracoval až k velení oddílu motorizované bojové pěchoty a později zdravotnictva v hodnosti podporučíka (toho času v záloze). Zastřílel jsem si z kdečeho, pistolí počínaje a dálkově řízenou střelou konče, řídil jsem OT (obrněný transportér), BVP (bojové vozidlo pěchoty) i tank, pobíhal jsem po poli, plížil se zákopy, hlídkoval, pochodoval a dělal prostě vše „pro obranu vlasti“. Ono „Užívej dne“ je mi proto více než blízké a všechny ty zážitky jsou i po letech nezapomenutelné. Fabian jako by je našel a znovu mi je připomněl. K bojovým akcím přimíchal něco fantaskních motivů a celý ten těžký bergen (plnou polní) mi hodil na záda. Ale popral jsem se s tím statečně, dokonce i s přídavkem v podobě Ledové cesty, a co víc - líbilo se mi to. Závěrečný masakr na Esperanze byl jízdou s odpojeným airbagem a především díky němu dostává ode mě Carpe Diem řád pěti hvězd.

nero 13
04.04.2020

Moje třetí kniha od Fabiána a opět skvělej nářez, v první části kde je popisovanej výcvik mariňáků se mi živě vybavil můj přijímač, samozřejmě nebyl až tak drsnej jako zde, ale i tak tam bylo hodně podobných zážitků.
Druhá část knihy, kdy je jednotka vysazena na planetě kde je chce sežrat jak fauna tak flóra se mi líbila asi nejvíc, a třetí část při potlačování povstání na jiné planetě, je už klasická střílečka.


veehell
30.01.2020

Po zhltnuti Marinaku neslo nesahnout po dalsich pocinech RF. Kazdy dil mel tak trosku akcent jinym smerem (tu k military, tu space-horror, tu vic ci min "braku"). Odkazy napric popkulturou, pocta filmum, kniham, komiksum. Ctenar se proste bavi a i vzdelava a zaroven si tak trosku odpocine a da ulehcit problemum denniho zivota.
To se necte, to se proste hlta.

Spetum
05.11.2019

No jo, jde vidět, že autor je od fochu. Výborně vykreslené postavy, příběh čtivý od začátku až do konce. Opět military sci-fi jak má být!

Andi
31.08.2019

Přečetla jsem půlku, s tím, že nakonec dočtu, ale už se na to nedostalo. A ani nedostane. Chtěla jsem si přečíst něco nového, byl to pro mě nový žánr, čtivé to taky bylo, ale nedělo se tam nic, co bych neviděla už v tisíce filmech, kde jsou vojáci. Třeba by to ještě nabralo na obrátkách, ale už jsem na to neměla nervy, ani ty prvky sci-fi to nezachránily.

Michal360
30.03.2019

No vau. Po Kotletovi jsem se vrhl na Fabiána a tahle premiéra mi udělala velikou radost. Popis děje je velice intuitivní a přesný. Portera jsem si ze začátku celkem oblíbil a postupně i zbytek jednotky. Každý člen má svoji vlastnost, někdo černý humor, někdo vysírač atd. Zvlášť trénink je pecka, vsadím se, že s ním má autor své osobní zkušenosti, případně mu to někdo vylíčil až neskutečně přesně, ale jsou tam i takové jobovky, kterých si všimne spíše člověk, který někdy byl u ozbrojené složky. Jinak military scifi jak vyšité (mariňáci vs nějaký průser ve vesmíru), určitě jedno z těch nejlepších co jsem doposud četl a hybaj na Semper Fi.

NemmamSlov
17.01.2019

Moja premiéra od Roberta Fabiana a je pravdou, že som sa strašne tešil na mariňácku sci-fi rezbu. Čakal som niečo na štýl Hviezdnej pechoty, kde ľudsvo bojuje proti prerasteným mimozemským hmyzom, ale nakoniec mi to pripadalo ako Alahov hnev od Leoša Kyšu. Avšak, bolo na príbehu cítit Fabianovu skúsenosť z armády. V prvej časti sa človek moc akcie nedočká, hlavný hrdina prechádza výcvikom, kde samozrejme nemôže chýbať tvrdá buzerácia a štipka čierneho humoru, ale druhá časť príbehu nesklame a prináša plno akčných momentov, kde sa nešetrí horúcim olovom, tečú potoky krvi a recituje plno hrdinských výrokov, a ano ani v tejto časti nechýba mariňácky humor. Teším sa na ďaľšie pokračovanie.

Janadvorackova
01.01.2019

Jako vždy perfektní.
Člověk by řekl, že bichle si zaslouží obsáhlé okecávání, ale já nějak nemůžu. Když knížku přečtete za dva dny a atmosféra vás vtáhne a navodí vám přesně takové rozpoložení, kvůli němuž "má smysl číst," tak si, jako po dobrém obědě, stačí pohladit bříško a šmátnout po další dobrotě.

1