O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139276/bmid_o-divce-ktera-obeplula-carozem-v-lo-HxB-139276.jpg 4 73 22

Čarozem série

Protože se malá September narodila v květnu a protože měla na levé tváři mateřské znaménko a protože měla veliká a neohrabaná chodidla, zželelo se jí Zelenému Větru a jednoho dne ji na své Levhartici mírných vánků odnesl do Čarozemě. Jenomže v Čarozemi se dějí všelijaké věci a September se bude muset moc snažit, aby porazila zlou Markýzu a opět nastolila pořádek. Pomáhat jí v tom budou noví kamarádi, drak A-až-L, který má moc rád knihy, a trochu chlapec a trochu džin jménem Víkend. Nesmírně poetické, imaginativní a humorné vyprávění, v němž se setkáte se spoustou zajímavých a bizarních postav i postaviček a prožijete neuvěřitelná dobrodružství, která hýří fantazií.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Girl Who Circumnavigated Fairyland in a Ship of Her Own Making , 2009

annes
23.09.2019 4 z 5

Na začátku to pro mě byl trochu chaos, ale nakonec se mi v Čarozemi líbilo a September pro mě byla velmi sympatická mladá dáma ;-) A jo chtěla bych mít za kámošku levhartici ;-)

haaabi
14.09.2019 5 z 5

Já tu ženu miluju! Má tak neuvěřitelnou fantazii! Kdo jiný by zkřížil draka s knihovnou? Ona je pro mě novodobý Carrol (Alenka) a Baum (Čaroděj že země Oz).
"Ani bych o tom neuvažoval být tebou. Ale zase kdybych byl tebou, nebyl bych mnou, a kdybych nebyl mnou, nemohl bych ti tu teď radit, a pokud bych ti nemohl radit, dělala by sis stejně co bys chtěla, takže klidně můžeš udělat co chceš a aspoň už to budeme mít odbyté. "

KristinTj
20.07.2019 5 z 5

Magický realismus pro děti. Božské čtení.

Zelený_Drak
19.05.2019 3 z 5

Barvité snové vyprávění pro děti. Celkově pěkné (jako třeba Lesohrad nebo český Firfix), ale nečetlo se mi úplně snadno. Myslím, že podobně jako v případě těch dvou uvedených titulů brzy zapomenu o čem to bylo. Příběhu je totiž na té velké ploše poskrovnu. Pěkné výmysly a nápadité slovní obraty, občas nějaká hezká myšlenka, ale pod povrchem není nic hlubšího. Není to žádný Ohnivý vítr, jen jedna z mnoha hezkých dětských knih "jako je tahle".

Budu si muset konečně přečíst Carollovu Alenku, jakožto výchozí bod podobných pozdějších knih. A taky Petra Pana. Čaroděje ze země Oz jsem četla a co si tak pamatuji, jde o stejný koncept. Jen je to příběh napsaný o 109 let dříve než O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby. Série od Valente již reflektuje 20. století (tatínek v armádě, maminka mechanička), ale zároveň převařuje známé věci. Větší zábavu obstaral podle mě například Pullman v knize I Was a Rat!, která ale nevyšla česky.

goodness
11.04.2019 5 z 5

Autorka má fakt skvělou představivost a používá parádní slovní obraty a já objevila i hodně vtipně použitých dvousmylů sice se mi obtížněji četla ale jednou se k ní určo vrátím

LenkaKT
22.11.2017 4 z 5

Už jen ten název je na pár hvězdiček. Skvělé dětské čtení, plné fantazie, alenkovský svět, kouzelné postavy, velká přátelství a velké činy. Autorčina lehkost a hravost, dialog se čtenářem, prostě paráda.

zelena_zabicka
31.10.2017 4 z 5

Úžasná dávka fantazie zasazená do jednoduchého pohádkového příběhu s dobrým koncem. Moc se mi líbilo hraní si se slovy a netradiční spojení slov. Aby člověk zachytil všechna podprahová sdělení a pochopil knihu ve vší své parádě i s "aha-efektem", bude asi nutno přečíst minimálně dvakrát. Je tam spousta momentů, které v ději bez povšimnutí přejdete, aby se pak znovu později objevili a vy už nevíte, jak a proč se tam vlastně vzaly.

Kaia
29.10.2017 5 z 5

Já tu knihu prostě miluju. Snad pro všechy věkové kategorie, filozofie jak z 'Malého prince' spojená v čtivý a moudrý příběh. Tahle kniha mi přinesla tolik ponaučení, je to pomalu moje osobní bible. Vždy když ji čtu, zažívám při tom o mnohem intenzivnější pocity než u ostatních knih. Slyším vítr foukat, moře šplouchat, zašumění pěny, zvířata okolo,plutí lodi,ruch lidí okolo...Nevím čím to je,ale to je snad jediná kniha,která ve mě vyvolává nepopsatelné pocity. Dokonce jsem 'cítila', když Louž umývala September. Cítila jsem se jako bych knihu sama prožila tím, že jsem se ve spánku probudila v Čarozemi....

Hoshi
26.10.2017 5 z 5

Zajímavá pohádková kniha, o které jsem tušila, že mě bude bavit nejen díky své obálce, dlouhým názvem, ale velmi zvláštnímu a různorodému obsazení a úžasným jménům postav. Pro mne to bylo krásné, snové, velice čtivé a oddechové čtení, které mne vtáhlo do děje, ať jsem seděla doma na posteli, nebo si našla v práci chvilku jen pro sebe. Doporučuji a už teď lituji, že u nás nevyšel třetí díl... Ale i tak teď vzhůru pod Čarozem do víru Bujaření :)

Alča31
06.09.2017 4 z 5

Kniha je velice dobrá, postavami a příběhem vás do sebe dozajista vcucne, nemám jí v podstatě co vytknout až na styl kterým je napsaná , kniha se mi totiž místami četla špatně a některé věty působily až krkolomně. Každopádně hodnotím příběh a ten je skvělý.

trudoš
08.08.2017 3 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem pro nové tisíciletí. Bohaté na fantazii a ohromující nápaditostí, přičemž famózní ilustrační doprovod španělské výtvarnice Any Juan magickou atmosféru jen podtrhuje. Jste-li fanoušek surrealismu a fascinují vás dobrodružné eskapády v pohádkových zemích, nemáte stran knihy vůbec o čem přemýšlet. Prostě si ji užijte. Naneštěstí moje hlava dubová podobné výstřelky pobrat nedokáže, a popravdě, vlastně ani nikdy nedokázala. Když není vyprávění podmíněno zajímavou zápletkou, protože v devadesáti procentech stojí pouze na imaginaci samotného tvůrce, nudím se. Výpravy, kdy každý další obraz může přinést prakticky cokoliv a spisovatel si vývoj událostí usnadňuje zvraty, jež tahá z kouzelného cylindru, to prostně není nic pro mě. A dětská fantasy Catherynne M. Valenteová je právě takového ražení. Podtext minimální a zároveň trochu laciný, ovšem v rámci cílové skupiny předpokládám, že dostačující. Avšak po stránce hrátek s představivostí doslova perfektní.

Beatrisie
29.12.2016 5 z 5

Že začátku těžké čtení ale nakonec krásná knížka plná fantazie:)

Fantasysvet
07.01.2016 3 z 5

Bohužiaľ, okrem zručne zvládnutej práce s nonsensovými prvkami, ktoré nám v celej svojej majestátnosti priniesol v roku 1865 Lewis Carroll (a to na ploche necelých 15 500 slov), a vždy po niečom voňajúcich metaforách, neponúka Catherynne M. Valenteová na stranách prekračujúcich číslo 200 nič iné ako niekde niečo podobné a už dvakrát prečítané.

Aby sme však karmu tejto na prvý, druhý a aj ten tretí pohľad sympatickej spisovateľky nepriviedli k záporným hodnotám, musíme, vlastne chceme, pochváliť energiu, ktorú do svojho diela vložila a ktorá nabrala tie správne obrázkové proporcie, sprevádzajúce trošku prebytočne nakysnuté dobrodružstvo. Ako aj medzi riadkami ukryté strasti i slasti výchovy stratených malých dievčat, ktoré vám jedného dňa odídu do začarovanej krajiny, aby si v nej k vám mohli opäť nájsť cestu.

PLACEPOPY
11.11.2015 5 z 5

Trošičku těší na pochopení, ale dokonalé.

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

začátek se četl trošičku ztežka, skrz takovou nparapodivnou krkolomnost, ale když se do toho člověk dostane hodí ho to do pohádky typu Karlík a továrna na čokoládu, nebo Alenka v říši divů,,, ještě čtu, ale počítám, že do zítra mám dočteno... :,)))

woodentoaster
08.08.2015 5 z 5

Jedna z "podivných" knih - tím ji neurážím! Mám takové knihy ráda. Pohádky :)

Selket
25.06.2014 4 z 5

Úžasná dobrodružná výprava! Strašně zbožňuji tento vypravěčský styl a la Alenka v říši divů střihnutý Malým princem. Pokud člověk miluje kouzla, nemusí být ani dítě, aby si tuhle knihu přečetl, dítětem se v průběhu stane...

kneslova
03.02.2014 4 z 5

Roztomilá knížka, plná fantazie

sunnynka
25.11.2013 5 z 5

Velice zajímavá knížka, netradiční a čtivá.

rencovav
21.08.2013 5 z 5

Nádherné putování po novém, dosud neobjeveném světě. Když se zdá, že nová pohádka už napsat nejde, objeví se skvělá autorka a představí po dobrodružství lačnícím čtenářům originální, kouzelný a vážně skvělý příběh! :)
Čarozem mě nezklamala, ani September, ačkoliv jsem si o ní na začátku knihy nic moc nemyslela. Vřele všem doporučuji, příjemná pohádková oddychovka. :) Už se těším na druhý díl :)

draci fantasy pro děti dobrodružství

Catherynne M. Valente
americká, 1979