Čarovné bylinky

Čarovné bylinky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185245/bmid_carovne-bylinky-185245.jpg 5 4 1

Botanička ing. Marta Knauerová před šesti lety (2005) uspořádla výstavu Čarovné bylinky malíře, fotografa a botanika. Výstava byla velmi originální a setkala se s velkým ohlasem nejen v Čechách ale i v zahraničí. Poté se zrodila myšlenka využít výstavních materiálů pro vydání netradičně pojednané publikace určené pro širokou veřejnost ve vysoké reprezentativní kvalitě. Kniha vyšla v roce 2007. Třem autorům této knihy se původní záměr zdařil. Fotograf Vladimír Štěpánský precizně nafotil tyto obyčejné, vzácné, chráněné i ohrožené byliny, malíř Attila Vörös s velkou fantazií ztvárnil bylinu podle lidového jména a botanička Marta Knauerová o bylince napsala vše co o ní ve starých herbářích našla: čáry, kouzla a pověry, zajímavosti, užití, původ jména, lidové názvy. Kniha je půvabná, zavede nás do společnosti víl, pohádkových postav, mystických zvířat i obyčejných lidí, kteří propůjčili svá jména čarovným bylinkám. Bylinky jsou kouzelné, mají čarovnou moc, jsou léčivé a člověku velmi prospěšné. Kniha je ručně vázaná a zpracovaná po vzoru starých herbářů... celý text

Diddi
14.07.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila před cca 10 lety, a byl to dobrý kup. Dnes jsem zjistila, za kolik se prodává běžně.
Kniha je krásná, radost na ni pohledět. Je v ní plno zajímavostí. Kdo má rád knihy + krásné a neobvyklé knihy, musí ji mít doma.
Podle mě se nejedná úplně o odbornou literaturu (nevím jak to lépe vystihnout).
Ale je to kombinace naučné literatury a umění.
Je nádherně ilustrována a celkový vzhled je velmi kvalitní a nápaditý.
Knihu vlastním i s věnováním a jedná se o můj největší poklad v mé skromné knihovně.