Čaroles

Čaroles https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487530/bmid_caroles-lod-487530.jpg 5 201 201

Stáročia boli čarovné bytosti zhromažďované v ukrytej rezervácii nazvanej Čaroles, aby sa zabránilo ich vyhubeniu. Je to jedna z posledných pevností ozajstnej mágie. Očarujúce? Jednoznačne. Vzrušujúce? Nepochybne. Bezpečné? Skôr naopak... Kendra a jej brat Seth nevedia, že ich starý otec je správca Čarolesa. Prastaré zákony udržiavajú v lesoch ukrytých za vstupnou bránou rezervácie poriadok medzi chamtivými trolmi, nezbednými satyrmi, zlomyseľnými bosorkami, skazenými škriatkami a závistlivými vílami. Keď však Kendra a jej brat Seth porušia pravidlá, oslobodia sa mocné sily zla a súrodenci musia čeliť najväčšej výzve svojho života, aby zachránili svoju rodinu, Čaroles a možno aj celý svet.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Fablehaven , 2006

candy72
02.10.2015 5 z 5

Super!
Také bych se chtěla dostat na ostrov královny víl... Akorát být Kendrou, tak bych Mendiga spíš shodila do jezera, než abych mu vyhákla paže... protože se pak mohl bránit.

SUPER!!!

viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Doporučuji!!!!!!!!!!!

Sussane
02.06.2015 5 z 5

Tak táto kniha rozhodne nie je iba pre mladších čitateľov, ale aj my starší (mladí dospelí) si prídeme na svoje. Pekná rozprávka, pre mňa oddychové čítanie, až som bola prekvapená ako ma pohltila :-)
Príjemné spestrenie po maturitných skúškach :-)

Aniday
14.04.2015 4 z 5

škoda, že se autor nezaměřil na daleko širší okruh bájných bytostí... každopádně si ale další pokračování nenechám ujít 8)

Norea
22.03.2015 5 z 5

Tento diel i celá séria je podľa môjho gusta, je to Fantasy, ktoré vrelo prijímam a nechám sa unášať vysoko až nad oblaky, kde sú iné problémy a svety. Kniha môže byť písaná na podobný žáner iných kníh, ale to skoro každá druhá, páčia sa mi a to je hlavné.

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Knihu jsem četla dávno, ale určitě si ji znovu někdy přečtu. Kniha je kouzelná, dechberoucí a velmi čtivá. Vřele doporučuju

brčko-A
10.03.2015 5 z 5

Strašně krásná knížka,jednou jsem si pomyslela,že nachytám víly -i když neexistují- a udělám si také oboru .

Zelený_Drak
10.03.2015 3 z 5

Tak všem mladším ročníkům, které minula např. nenápadná knížka Evy Ibbotsonové "Ostrov tet" a oslavují tu originalitu "Lesohradu" tímto sděluji, že nic nového pod sluncem to není. Základní konstrukce je vyloženě tuctová. Děti se dostanou někam, kde stárnoucí děda nebo babča (nebo v tomto případě oba) střeží nějaké to tajemství a koukají, kdo by ho po nich tak mohl zdědit. Tento motiv je nejen v už zmíněném "Ostrovu tet", ale i v "Ségrách na zabití" od Thomase Breziny. Co si budeme povídat, je to jeden z asi tří základních způsobů, jak zatáhnout nějaké děti či mládež "z normálního světa do kouzelného dobrodružství".

Ze samotného stylu vyprávění kape modernost, kterou neumím přesně vystihnout, ale obvykle u mě zaručí o stupeň nižší hodnocení. Za chyby v překladu autor nemůže a překladatel víceméně také ne, chápu, že tu a tam to v rámci překladu celé knihy ujede. Ale ten kdo dělal korekturu by si zrovna tuhle knihu za rámeček dávat neměl.

U příběhu pro děti ovšem není originalita nijak žádoucí a pro mnohé je asi ten styl psaní potřeba, aby se "rozečetli", takže i když to tak působí, tak první odstavec vůbec není kritika. Spíš jen reakce na předchozí komentáře.

U "Lesohradu" mě zaskočilo především to, jak je zkraje plný povídání o smrti a pohřbu. Ne, že by to byla závada, ale není to to, co čekáte, když otevřete dětskou knížku. Rozjezd příběhu mi připadal strašně pomalý. V kontextu tří dílů je to ale pochopitelné. Co hodnotím pozitivně (vedle všech těch kouzelných tvorů), je, že autor představuje postupně a bez zřejmého úmyslu vše, co následně potřebuje k rozpletení zápletky. Vnímání kvality táhne nahoru také skutečnost, že české vydání je plné hezkých černobílých ilustrací. Jediné dva zvláštní momenty vidím v tom, že Sorensonovi neradi návštěvy, ale přitom u nich už všichni byli, a v tom, že Kendra to v určitém bodě automaticky nevzala přes kuchyň a pak prohledávala okolí a vymyslela tu věc s motyčkou, i když skočit v tu chvíli do kuchyně by se podle mě nabízelo víc než něco prohledávat.

Celkově dobrý. Další dva díly si nejspíš přečtu.

jolli
01.01.2015 3 z 5

četla jsem jí už poměrně, dávno, celkově moc nemusím fantasy, ale tahle mě a mojí kamarádku před pár lety inspirovala k mnoha hrám

Kllara
24.07.2014 5 z 5

Moje srdcovka.

Roselunda 1928
12.03.2014 5 z 5

Dobrá zápletka, originální, SUPER!!!

Darkry
25.12.2013 5 z 5

Hezká pohádka pro děti, která může být i přijemným odpočinutím pro starší čtenáře :). Fantastický svět, který zde potkáváme je velice bohatý na klasická pohádková stvoření jako jsou golemové nebo víly, ale i na ty Tolkienovské jako skřeti. Příběh tvoří jakýsi přechod mezi klasickou pohádkou a moderní výpravnou fantasy. Stojí za přečtení :)

Fanny-nka
13.09.2013

Knižku jsem dostala od babicky a nejdriv jsem si rikala ze to ani cist nebudu ze to bude nejaka nezazivna pohadka, ale kdyzj sem nemela co delat tak jsem se do ni pustila a uz jsem se nemohla odtrhnout. Precetla jsem ji jednim dechem. Poradne ani nevim co se mi na ni az tak libilo, ale je vazne suprova! Navazala jsem hned dalsim dilem, pak jsem dostala jeste treti dil a uz se tesim jak to vsechno dopadne!:-)

baja
27.08.2013 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a jsou to úplně úžasné knížky. Brandon Mull píše fantasticky. Trošku mi to připomíná dobu, kdy jsem prvně četla Harryho Pottera. Tak hrozně moc jsem se chtěla dostat do Bradavic:-) No a tady se vynořil další kouzelný svět, který by bylo úžasné navštívit:-) Je to skvělá a napínavá fantasy pro mládež, která baví i dospěláky, kteří mají dostatek fantazie a mají rádi kouzla a kouzelné tvory. Knížky jsem v angličtině a už se těším domů, kde si přečtu český překlad. Jsem hrozně zvědavá, jak se některé kouzelné bytosti nazývají v češtině. A také, jestli jsem pochopila správně z recenzí, vypadá to, že české knihy mají krásné ilustrace. Moc se těším a velice ráda si to přečtu znovu:-) A už se mi dostal do ruky první díl další fantasy od B.Mulla – Beyonders a také to nevypadá špatně:-)

Mordor
12.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Kniha si v každom slove zachováva tajomnosť a napínavosť. Naozaj tie najlepšie spomienky a vrele odporúčam!

anibeni
11.08.2013 5 z 5

Naprosto úžasné čtení plné napětí a dobrodružství, kde fantazii se meze nekladou... Začala jsem číst dnes ráno a teď po obědě mám přečteno.. nedokázala jsme se od knihy odtrhnout, protože jsem prostě musela číst dál a dál...

petrisca
04.08.2013 5 z 5

Zajímavý příběh...krásně napsané
Miluji fantasy a proto se mi tato kniha velice líbila

hardrock
10.06.2013 5 z 5

Zaujimave a originalne citanie. Uvidime, co ponukne druhy diel...

weja
30.03.2013 5 z 5

Je to krásně vymyšlený svět plný fantazie . Chvílemi hodně napínavé, nechtělo se mi přestat to číst! A jsou tam krásný ilustrace =o)

tsal
26.02.2013 5 z 5

Rozhodně doporučuji všem milovníkům dětské četby. Autorovi se v Lesohradu podařilo vykreslit nádherný svět plný fantazie, který je děsivý stejně jako přitažlivý. Při čtení jsem se neubránila nervóznímu okusování nehtů, když se hrdinové dostali do potíží, a nedočkavému otáčení listů, abych se dozvěděla o oboře o něco víc.