Čarodějova nevěsta 1

Čarodějova nevěsta 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369175/bmid_carodejova-nevesta-1-GoH-369175.jpg 4 363 67

Čarodějova nevěsta série

Patnáctiletá Čise Hatori cítí, že nemá proč žít – ztratila matku, nemá stálý domov a nikomu na ní nezáleží. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se jí však nabídne zajímavé východisko a Čise se rozhodne chopit příležitosti. Stane se učednicí u mocného čaroděje Eliase Ainswortha, jehož prostřednictvím poznává nejen svět plný víl, draků a mluvících koček, ale také svou vlastní kouzelnou moc.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Ancient Magus' Bride, Vol. 1 (魔法使いの嫁 ) , 2014

Ema26
13.03.2020 4 z 5

Nedávno jsem zašla do knihkupectví s tím, že si chci konečně koupit manga, protože jsem je ještě nikdy nečetla a vždycky mě zajímalo, co na tom všichni mají :D.
No, v knihkupectví u nás ve městě toho moc není, tak jsem tam nic nemohla najít, ale viděla jsem úplně v zadu tuhle celou a slevněnou sérii, tak jsem si koupila 1. díl.
Bylo to krásné počtení, příběh jsem hltala a četla jen jednu kapitolu za den, protože jsem nechtěla hned za sebou utrácet peníze a šetřila jsem si to.
Čise a Eliase jsem si hned zamilovala, to je snad jasné. Někteří by to asi nečekali, ale zamilovala jsem si taky i Minu.
Každopádně jsem dala 4 hvězdičky jen proto, že si myslím, že ostatní díly budou zajímavější, přece jen toto bylo seznámení se světem a postavami.
Jinak, včera jsem si koupila druhý díl, tak doufám, že bude ještě lepší a bude mít tentokrát 5 hvězdiček :)

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Čarodějova nevěsta je mangou, na kterou jsem se neskutečně těšila. A právem, manga je to skvělá. Už teď se těším na další díly.

sgjoli
07.02.2020 3 z 5

Jsem lehce na rozpacích. Líbila se mi ta kresba a celkový koncept čaroděje a nového učedníka je docela zajímavý, ale přesto tu mám pár "ale". Jednak jsem měla zpočátku problém se začíst. Čtenář je vhozen do světa, který je mu vysvětlován jen hodně spoře a na můj vkus příliš chaoticky, a já tak měla problém se orientovat, co se vlastně děje a proč. Aspoň takový to na mne dělalo dojem. Na konci jsem pak knihu odkládala s tím, že mne vlastně zas tolik nezajímá, co se bude dít dál. Kniha mne nedokázala do sebe vtáhnout a většinu knihy jsem byla dost zmatená, co to vlastně čtu a proč by mne to mělo zajímat. Dávám slabší tři hvězdy - s tím, že jsem tu sérii zkusila, ale asi pokračovat nebudu. Toto nejspíš nebude série pro mne.

KillHurt
25.11.2019 4 z 5

Fajn. Očividně pěkný a vypracovaný svět, který se nám odhaluje pouze postupně, stejně jako minulost hlavních hrdinů. To mám rád. První díl je jen nástřelem, který lehce zvládne uvést čtenáře do problematiky a nestřelit několik linek, které budou rozpracovány později a zakončeny tu v příštím díle tu v díle XY. Opět jsem se bál intenzivní srdcebolné romatiky. Naštěstí je dávkována formou postupného prohlubování důvěry a oddanosti. Dám nevěstě ještě šanci.

Skyer
21.11.2019 2 z 5

Kvůli tomu, že je to seznamovací díl, tak se toho zatím nedá moc říct. Byli jsme jen seznámeni se světem a magií a náznak zápletky byl až na konci. Abych si mohla utvořit pořádný názor, budu muset zkusit ještě druhý díl. Zatím to ale vypadá jako milá fantasy oddechovka.

LuCc1211
05.11.2019 5 z 5

Tuto knihu jsme dostala jako přílohu k jednomu nejmenovanému časopisu. Moc mangy nemusím. Do knihy jsem jen nahlédla a.. Najednou byl konec knihy. :D Dávám plný počet hvězd.

DennisMoore
14.10.2019 5 z 5

Teprve třetí manga, kterou jsem četl, a druhá, která se mi líbila. Nečekal jsem, že by to mohlo být tak zábavné a zároveň poeticky krásné - část na dračím ostrově mě doopravdy dojala, a to jsem se vlastně s celým tím magickým světem teprve seznamoval. Další díly mě určitě neminou.

niki-chan
14.09.2019 5 z 5

Tahle manga zaujala nejen kresbou, ale především pak příběhem i postavami. Svět kouzel, hlavně ten anglický, z módy nevyjde a svede učarovat.

Nelíísek
03.09.2019 4 z 5

První manga co jsem četla vůbec. Nemohu porovnávat s jinými mangamy ale opravdu se mi líbila jak už po dějové nebo kreslířské stránce. Ze začátku jsem byla trochu skeptická protože nejsem na takovéto japonské šílenosti, přece jenom jsem se lekla když hnedka ze začátku byla Čise prodávaná v aukci jako váza a o to děsivější bylo když jsi ji vzalo tu individuum s rohy. Připadá mi že manga má nějaké mezery .. ale nejsem odborník asi je to jenom můj dojem nebo prostě nejsem zviklá na tuhle japonskou kulturu. Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

PapayaD
08.08.2019 5 z 5

Mám ráda anime. Koukám na anime. Bohužel k manze se tolik nedostanu, a tak je tohle moje druhá manga (první byla Tokyo Ghoul, kterou mimochodem taky doporučuji, i když anime raději ne). Ale jsem nadšená od první stránky! Je to lepší než Tokyo Ghoul. Miluju Čise a Eliase a Angelicu :D. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

Sandruš
15.07.2019 4 z 5

Moje první seznámení s mangou a celkem se mi to líbilo, uvidíme co další díly

Alethea_k
28.06.2019 3 z 5

Na mnohá doporučení jsem si "přečetla" svoji první mangu. O téhle tvrdili, že patří mezi nejlepší. No... Chci vědět, jak to bude pokračovat, ale že bych z toho byla nadšená, to se úplně říct nedá. Kresby prakticky zazdívám, natolik jsou nezajímavé. Doteď si nejsem jistá jak "svět" funguje, připadá mi, že se skoro nic nestalo.

kika812
24.06.2019 3 z 5

Moje první přečtená manga (přelouskaná za pár minut), nebylo to vůbec špatné, určitě se chystámina další díl

dancadragneel
18.06.2019 5 z 5

Jedna z těch lepších mang, ke kterým jsem se dostala. Čise a Eliach mě rozhodně nezklamali. Je tu spousta kouzel a zajímavých postav a děj docela utíká. Rozhodně se těším na další díl.

Lucii_Ami
09.06.2019 5 z 5

Pro mě je to zatím nejlepší manga v ČR co teď vychází :) Znám i anime adaptaci (také doporučuji), a manga krásně doplňuje anime adaptaci. Příběh je kouzelný a zároveň i tajemný. Není to asi nejlepší manga do začátků, ale když ji dáte šanci, nebudete litovat. Jen doufám, že manga bude u nás dále překládána (vím, že už je 7 dílů a nedočkavě se těší na další) :)

hippiesak
31.05.2019 5 z 5

Manga jako vyšitá :) i se čtením pěkně zprava doleva. Graficky luxusně zvládnuté, příběh je super. Koupil jsem si tento 1. díl za zaváděcí cenu 99Kč na Animefestu 2019 a vydavatelství CREW se tento tah vyplatí, protože už si brousím zuby na pokračování a to už má MOC nastavenou na 199Kč :) Postavy Čise a Eliase jsou totálně boží. Jsou tam i vtipné pasáže. Je to ten typ manga který baví, dobře se na něj kouká a má děj. Určitě mohu doporučit :)

ewalien
04.05.2019 5 z 5

Mám strašně ráda mangy a tahle je celkem povedená. Začínám sledovat i anime, i když to mi přijde trochu osekané...
Není to špatné, líbí se mi rozvíjející se příběh a je celkem inspirující.

Sorrow
26.04.2019 1 z 5

Ufff, no tak tohle nebyl můj šálek kávy. Nezajímavá kresba, pro mě nevyhovující forma a úplně nejhorší byly ty stupidní dialogy. Jakoby to napsalo dítě ze základky...

Damonka12
04.04.2019 1 z 5

Moje druhé setkání s mangou a musím říci, že jsem byla hodně zklamaná. Kniha přečtena během hodiny a přišlo mi, že se tam skoro nic nestalo. Asi to není úplně můj žánr.

jesterka.as
27.02.2019 3 z 5

Moje první setkání s mangou. Když jsem ji dostala do ruky udivilo mě, že je kniha naopak, ale při čtení mi to nevadilo. Na to jak postupně číst obrázky, jsem si rychle zvykla. Vadily mi anglické názvy kapitol, protože se domnívám, že když už tam jsou, tak by měly být přeloženy, i když třeba jen pro zajímavost. Některé části příběhu mi připadly trochu zmatené, nevím jestli jsem pochopila myšlenku, ale celkově snad vím o čem v příběhu šlo :)
Zajímalo by mě co bude dál, nejsem si však jistá jestli budu pokračovat v těchto knihách, přestože jako klasická kniha a klasický příběh by se mi to líbilo moc. Tento styl mi nějak nesedí, možná je to i jinou kulturou a trochu jiným pojetím, protože Čtyřlístek jsem jako malá hltala o 106 ;)

magie manga fantasy

Kore Yamazaki