Zkouška čarodějného krále

Druhá část trilogie Čarodějný král, která čtenáře znovu přivádí na Tralodren – svět s bohatou historií, plný víry a příběhů o dobrodružstvích. Po stovkách let se na Tralodren vrátil čarodějný král a bez skrupulí uskutečňuje svůj velkolepý plán. V síti jeho zájmů uvízla jako vězeň i nic netušící čarodějka Cadrissa. Zbytek družiny se mezitím rozptýlil po širém světě, ale okolnosti je pomalu leč jistě opět svádějí dohromady. Budou se totiž muset bok po boku postavit nepříteli děsivějšímu, než by si dokázali představit v těch nejhrůznějších snech. Nejdříve však musejí překonat vlastní pochyby a nástrahy, které jim život přichystal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385059/zkouska-carodejneho-krale-kKI-385059.jpg 0.84

Čarodějný král (2.)

Trial of the Wizard King

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mytago

Kniha Zkouška čarodějného krále

Tilikum
27.12.2018

Typický příklad toho, že se ze západu překládá kdejaká, s odpuštěním, sračka. Vše řekl Okoslav, není co dodat.

Okoslav
24.12.2018

Na prvním díle „čarodějné“ trilogie bylo špatně téměř všechno: od budování světa přes postavy a příběh po jazykový styl a překlad. Druhý díl se, minimálně oproti jedničce, povedl o něco lépe. Stále sice jde o výrazně přímočarý příběh bez zásadnějších zvratů nebo překvapivých odhalení (přestože, opět, rozdělený do mnoha paralelních dějových linií), jako celek ale dává smysl.

Kámen úrazu ale je v jazykovém stylu. Chad Corrie vám totiž chce popsat naprosto všechno. A také to – bohužel pro čtenáře – nakonec vždycky udělá. Většina knihy tak supluje roli pouhé expozice: míst, postav i motivací. Což je autorovi možné odpustit v úvodu příběhu, méně už ale u druhého dílu ze tří.

Šťastně nejsou ani jazykové prostředky, které Chad Corrie a překladatel Jan Č. Galeta ve Zkoušce čarodějného krále používají (pro představu: rytíř Rowan např. cítí, jak ho „zahaluje aura míru“ poté, co mu jeho bohyně barvitě popsala, jak ho postaví do čela svých armád, aby zahájil útok, který zasáhne celý kontinent). A diskutabilní zůstává i překlad hovorových částí, který místy hraničí s karikaturou (vzpomeňte si na mě, až budete číst třeba o „otázkách, co mě žerou“).

phm
16.09.2018

Po prvnim dile jsem jeste veril, ze by se Corrie mohl zlepsit, ale opak se stal pravdou - druhy dil je jeste o tridu horsi. Pribyly dejove linky, pribyla snaha o vyvoj postav, ale Corrie neni vypravec, neumi budovat atmosferu, neustale si pomaha zasahy bohu, teleportacemi, zjevenimi, neurcitymi predpovedmi a naznaky, ktere se nakonec nikam nerozvinou a konci ve ztracenu.
Vrcholem jsou dialogy a popisy pocitu mezi Rowanem a Alerou, jak z denicku nesvepravne stredoskolacky.

Chad Corrie

Chad Corrie