Návrat čarodějného krále

Gladiátor, jenž zaprodal svou duši pomstě. Fanatický rytíř. Trpaslík, který nedychtí po ničem jiném než získat zpátky svou čest. Čarodějka, která jen stále studuje v knihách. Tuto nesourodou skupinku najme slepý věštec, aby mu z odlehlých ruin hluboko v džungli přinesli dávno zapomenuté znalosti. Doufali, že to půjde hladce – získat, zmizet a zkasírovat odměnu. Místo toho však odhalí skryté plány dávných sil, jež hrozí přivést svět na pokraj záhuby... Tralodren. Svět s bohatou historií, plný víry a příběhů o dobrodružstvích, z nichž tento je pouze jedním z mnoha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321393/navrat-carodejneho-krale-R4j-321393.jpg 2.210

Čarodějný král (1.)

Return of the Wizard King (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mytago

Kniha Návrat čarodějného krále

Okoslav
24.12.2018

Takhle si představuju fantasy peklo. Špatně je téměř všechno: postavy, děj, popis světa i styl, překlad a pravopis (na druhou stranu můžete při čtení potrénovat korektury, takže to vlastně považujte za plusový bod). Hezká obálka.

phm
09.09.2018

Tralodren mi z jednotlivych utrzku v knize prisel jako kvalitne zpracovany a promysleny "klasicky" fantasy svet. Ano, zadna (prevratna) invence (ani v pojmenovani) se nekonala, ale to je za me spise plus. Mozna se mohl Corrie tu a tam vice rozepsat, nicmene treba je chyba u mne, jelikoz jsem Tralodren dosud neznal.

Pribeh samotny je pak takove linearni RPG, jdi na misto A, setkej se s osobou O, spolu jdete na misto B a zabijte monstrum M a pritom to moc neokecavejte. A kdyz nevite co a jak, prijde zasah bozi.

Takze bych zatim Corrieho nezatracoval, pokud se vice vypise, mel by se vyrazne posunout vzhuru. Koupil jsem si na cesty i druhy dil, tak uvidim.

Teron
07.01.2018

Text jsem měl k dispozici v rámci nakladatelovy žádosti o betaread a v podstatě to byl jediný důvod, proč jsem ho dočetl. Fádní zápletka s fádními postavami v nezajímavém prostředí, absence nějaké jiskry, která by více vtáhla a způsobila, že čtenář chce vědět, co dalšího se objeví nebo bude s postavami dít. Už si ani nepamatuju, jak se tam kdo jmenoval...
Někde mezi jednou a dvěma hlavně za perfektní obálku

Eslem
14.11.2017odpad!

V krátké době třetí hodně špatná kniha, co se mi jako oddychovka k Malazu dostala do rukou. Poměrně kladné recenze na stránkách XB-1, Fantasya a Sarden, kde by měli žánru aspoň trochu rozumět, mě přesvědčily leda o pravém opaku. Originalitu jsem nečekala, ale nekonala se ani žádná atmosféra, dialogy byly zoufalé, hrdinové na draka a ani překlad J. Galety moc neztlumil silný pach začátečničiny. Dorazila jsem jenom díky rychločtení a celou dobu se mi vnucoval pocit, že sleduju Dračí doupě 2, obohacené o pár postaviček a situací z gamebooků. Recenzentky v knize objevily i humor, ale já bych spíš za smutně humorné označila jejich recenze.
Mytagu sice fandím, ale tohle byl ten nejhorší návrat do devadesátek, jaký si umím představit.

chemik88
23.02.2017

Jsem fanoušek spousty hrdinů... Sparhawk, Belgarat, Volavky, Halt s Willem, Eragon, Alex Craftová nebo Kate Danielsová s Curranem.. tihle všichni mě vždy do příběhu vtáhli a nepustili a vždy jsem se těšil na další otevření jejich knížek... Bohužel u hrdinů této knihy se mi nic podobného nestalo a ani příběh nebyl zrovna záživný... vše bylo dost pomalé, rozvláčné.. a když se objevila akce tak byla krátká a ani ne moc napínavá.. Knihu jsem dočetl spíše z povinnosti než nějakého extra zájmu... V posuzování knih jsem úplný nováček tak mě za můj názor prosím neukamenujte :) Víc jak 2 hvězdičky si z mého pohledu tato kniha nezaslouží...

prvotina

Chad Corrie