Levá ruka boží

Levá ruka boží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28857/bmid_leva-ruka-bozi-Liz-28857.jpg 4 721 103

Cale série

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Left Hand Of God , 2010

hjoo
03.02.2017

První díl trilogie začal velice dobře, prostředí vykupitelů parádně vymyšlené a hlavní postava no prostě drsňák co vám může kdykoliv nakopat zadek a je jedno kolik vás je - to se mi líbilo i postavy kamarádů zvláště váhavého Henriho - hodný klučina co to umí s kuší a dělá skvělou společnost hlavnímu hrdinovi, zatím co druhý kamarád byl pořád protivný a ze začátku jsem ho neměl rád ale v dalších knihách jsem si ho oblíbil. Příběh dalo by se říct o lásce a válce a mě se to vážně líbilo - paráda

roso.mak
26.01.2017 4 z 5

Zajímavě vytvořený svět. Autor si krásně pohrává s paralelami na křesťanství. Vtáhne do děje.

jakub0085
23.01.2017 4 z 5

Velice zajímavý začátek, který vtáhne do knihy velice rychle. Bohužel mně osobně přišlo, že to celé napětí se postupně vytrácelo... Nicméně i tak velice pěkné čtení, navazuji dalším dílem.

Freedomova
09.11.2016 5 z 5

Kniha mne nadchla, ačkoli přiznávám, že některé části se sugestivním líčením týrání malých chlapců, pro mne bylo strašně těžké číst. Nápad a celá struktura příběhu je podle mě geniální a Cale je hrdina podle mého gusta.

ElissAnn
08.06.2016 3 z 5

Poměrně dobrý příběh, plný zvratů - jako každá jiná kniha. Ovšem u tohoto příběhu me zaujal nápad - mladý chlapec, zabiják. No povím vám, zašla jsem nad tím jak je začátek knihy vymyšlený. -Velký pale nahoru.
Ale ten zbytek... respektive prostředek, protože posledních 100 stránek jsem opět hltala -velká, velká bitva a zrada! No zpět k prostředku příběhu. Chvílemi to bylo nudný, v této chvíli vám uz poleze krkem každý popis cí prodloužení děje, jelikož se dejova linka skoro nehne.

Ale pokud máte rádi Assassins jako ja, proto jsem po knize sáhla, tak je to velmi milý společník u nynějších letních večerech. = tak a hrr na druhý díl, jsem na něj velmi zvědavá. :)

Evule114
01.06.2016 4 z 5

Tak tahle kniha mi opravdu dala zabrat. Prvních 80 stran jsem nebyla schopna přečíst, ale jakmile jsem se přes ně dostala, tak jsem se do příběhu naprosto ponořila a pak mě naprosto znechutil masakr na konci, což ale bohužel k tomuto příběhu patří. Celkově ale příběh byl velice zajímavý a hlavní hrdina Cale se mi dostal pod kůži a jsem tedy zvědavá na další díl, jen bych uvítala méně masakru. I když musím uznat, že to tam nebylo až tak moc rozvedeno z čeho by se vám zvedl žaludek... Takže určitě doporučuji ale více chlapcům než dívkám, některé by to nadchnout nemuselo.

tomas4070
11.05.2016 5 z 5

Super, pamatuju si jak se mi tenkrát tento díl dobře četl a nadchlo mě to. četl jsem na to i slušné recenze ale hlavně jsem měl doporučení od kamaráda. šlo to. druhej díl to už bylo horší...

KLHannah
04.05.2016 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení známé a celkem dost se mi zalíbila. Cale je naprosto ideální mladý hrdina, ani stoprocentně dobrý, ani stoprocentně zlý, po svém tajemný, těžko čitelný a špatně zamilovaný... Jsem zvědavá na další díl (kritika není moc dobrá a o to jsem zvědavější). Jen mě trošku mátly zeměpisné názvy, které trošku nesedí. Je děj, jakkoli fantasy, zasazen do reálných kulis nebo jsou jen použity pro zcela jiný svět? Na začátku mi doba přijde středověká, pak se ale objevují pojmy jako dolar, buřinka... což mě trošku rušilo a nezapadalo mi do mnou představovaného prostředí děje kniy. Hurá na druhý díl!

tony64
21.04.2016 5 z 5

Lidi,lidi,lidi!Jestli tento rok vyslo na dvacet sci-fi titulu (nebo vice,nevim),tak tahle kniha patri mezi ty nejlepsi.Je zajimava,ma spad,dej a dokonce pokracovani.Nastesti mne od precteni neodradila obalka ani nazev dila ,mel jsem pocit,ze pujde o dalsi z mirne erotickych knih pro nactilete (to ten nazev,ale vsiml jsem si,ze chybi pomlcka za Levou rukou a tak jsem se zacetl) a udelal jsem dobre,protoze jsem byl vtazen do zajimaveho sveta,mezi dobre vypracovane postavy.Takze diky za omyly.

eliska3098
06.04.2016 2 z 5

série začala zajímavě, dobře se četla,bohužel jsem čekala víc a děj mě nenadchl a po přečtení první knihy, jsem si další díl už nekoupila.

Shadowrun
30.03.2016

Uznávám - také jsem čekal více především po zaznamenání celé reklamní kampaně na tuto knihu.
Ale četla se mi velice dobře. Styl mi celkově sedl. Nejde o nic velkého, je to spíš takový úvod a představení postav. Námět je poměrně originální a atmosféra velmi dobrá.
Četla se mi velice dobře a určitě půjdu do dalších dílů, autor má ještě hodně co vysvětlovat.

Atsuko
29.10.2015 odpad!

Upřímně... zezačátku mě kniha zaujala, byl to zajímavý příběh, napínavý a postavu Cala jsem zároveň nesnášela, ale i měla ráda. JENŽE! Drahý autor knihy posíral věci, kterým přikládal nějakou váhu, a pak už je přestal rozebírat (viz. Cale vytáhne z mrtvého dívčího těla nějaký kámen či co, co voňel, tak si ho strčil do kapsy a šel dál.. co byl ten kámen zač?)
Nutila jsem se do čtení i dalších dílů, ale fakt se mi už nechtělo pokračovat... -.-

koczanska
26.10.2015 2 z 5

Tahle knížka byla propagovaná jako další super hit. Bohužel jak velká na ní byla udělaná reklama, tak velké pak bylo zklamání. Bohužel mě kniha ničím výjimečným nezaujala. :(

delatrix
14.10.2015 odpad!

Tuhle knihu jsem vůbec nedočetla, vůbec se mi nelíbyla. Tenhle druh příběhů nemám ráda. Je to podle vkusu

Laduš17
05.09.2015 5 z 5

Knihu jsem četla někdy, když mi bylo 14 a musela jsem si ji přečíst znovu, protože jsem si ji už tolik nepamatovala. Absolutně nevím, co jsem z toho před těmi lety měla, rozhodně jsem ji nemohla chápat.. :D Každopádně se četla parádně, líbí se mi styl autorova psaní. :) Ani dlouhé pasáže bojů mě nenudily.. :)

knihomolik1
27.08.2015 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Četla se dobře a musím říci, že jsem se u příběhu takřka nenudila. A protože mě příběh zaujal, určitě si objednám i zbylé dva díly.

annytheangel
06.08.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila. Sice takovýhle typ knížek nemám většinou ráda, ale překvapilo mě jak dobře se mi četla. Určitě si přečtu další díl.

Terdaa
15.05.2015 5 z 5

Takhle knížka se mi hrozně líbila, přesně tenhle typ mám moc ráda. Někdy byl děj trošinku zamotaný ale jinak nemám námitky. :D Knížka mě zaujala hlavně názvem, stejně jako další díly. Vážně se těším až se mi do ruky dostanou i další díly :) Doporučuju :)))))

Muhibbis
18.03.2015 4 z 5

Treba povedať, že túto knihu som čítala pomerne dávno, asi ako trinásťročná, a až tak veľa si z nej nepamätám, ale musím povedať, že ma neznechutila natoľko, aby som sa vykašľala na celú sériu ako Hraničiarov učeň, takže asi sa mi páčila... Nie, vážne, nebolo to také strašné ako sa hovorí, skôr naopak, štýl bol skvelý, aj keď dej bol taký, nó... V každom prípade ako úvod do série dobré, a ani reálie zo skutočného sveta primiešané do toho fiktívneho mi nevadili - veď G.R.R.Martin robí v podstate to isté, len to rafinovanejšie maskuje. Inak je to one-man show v štýle Hier o tróny, keď všetko ide permanentne do zadku a autor sa na tom evidentne dosť zlomyseľne baví. No čo, nie každý je ku svojim postavám taký láskavý ako Pratchett, ani vo svete fantasy nie. Len mi trochu vadí, že sa to tak veľmi podobalo na Malých bohov - Útulok a Bosco boli do veľkej miery vykradnuté z Citadely a Vorbisa. Na druhej strane, Bosco je omnoho komplexnejší charakter a Útulok čoskoro opúšťame, takže fajn.

Padla Hvezda
14.03.2015 4 z 5

Od této knihy jsem toho moc nečekala, takže byla příjemným překvapením. Děj ubíhal celkem rychle, nápad dobrý, jen doufám, že reálie, které autor v této knize používa nejsou myšleny jako ta skutená místa - vážně by mě totiž zklamalo, kdyby se to všechno odehrávalo v nějaké pokroucené realitě Ameriky (Memphis).