Čadó: japonská cesta čaje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V souvislosti se sbližováním západního a východního světa vzrůstá zájem lidí o kultury, filozofie a životní způsoby velkých asijských národů. Mnohé z těchto věcí jsou pro Evropana velmi složité k chápání, neboť kultura, náboženství a filozofie se v historické perspektivě promítají do každodenního života Asiatů mnohem více než u nás. Kniha, která se čtenářovi dostává do rukou, pojednává o japonské cestě čaje a o způsobu, jakým se promítá do každodenního života Japonců. Nejde jen o tradici. Cesta čaje je součástí celého komplexu filozofie, je to životní pohled, výraz úcty k přírodě, k lidem i k sobě samému. V každém pohybu i v každém slově japonského čajového obřadu je zachycen duch přírody. Tato kniha japonského čajového Mistra Sóšicu Sena navazuje na jeho dřívější knihu Cesta čaje, mysl čaje, kterou také vydalo nakladatelství PRAGMA. Na rozdíl od ní je však zaměřena na praktické stránky čajového obřadu. Je určena nejen laikům, kteří touží po poznání východního způsobu života, ale i lidem, kteří mají skutečný zájem o praktikování cesty čaje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45872/cado-45872.jpg 4.613
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Chado: the Japanese Way of Tea


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Čadó: japonská cesta čaje

Shindo
04.12.2017

Krása. Bohatý obrazový materiál, množstvo textu, detailné vysvetlenie čajového obradu a okno do japonského myslenia a kultúry. Znova od človeka, ktorý vie o čom píše. Jednoznačne odporúčam.

notburga
02.07.2014

Nádherné, nestydím se říci učebnice, ke které se stále a ráda vracím. Poprvé jsem si ji půjčila z knihovny a vůbec se mi nechtělo ji tam vracet. Teď už je moje a má čestné místo v knihovně :)


Ikkju
29.01.2012

Rozčiloval mě doslov s popisem čajového obřadu s psacím stolem podloženým borovou šiškou... ale vlastně jsem něco podobného kolikrát pro vlastní radost zopakoval... ale matča kterou jsem připravil doma mi nikdy nechutnala, asi jsem kupoval levnou sortu...

ichinose
05.01.2011

Úplný (nebo téměř úplný) a ucelený průvodce čajovým obřadem s kvalitními fotografiemi a velice citlivým podáním textu. Vynikající, můžu stoprocentně doporučit.