Žena dvoch mužov

Žena dvoch mužov https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238397/bmid_zena-dvoch-muzov-Imd-238397.jpg 4 274 32

Čachtická paní série

< 2. díl

Žena dvou mužů je samostatným pokračováním úspěšného románu Čachtická paní. Kniha "Dumase" slovenské literatury má dvě hlavní dějové linie, které se vzájemně prolínají. V první části se čtenář opět setkává s některými hrdiny románu Čachtická paní i s jejich dalšími osudy. Ve druhé části se pak seznamuje s nešťastným manželstvím zpupného, ale přitom slabošského Františka Révae a Zuzany Forgačové. Na všechny intriky doplatí vůdce boje za postavení Báthoryové před řádný soud, ale láska Zuzany Forgačové a Petra Bakiča po velkém skandálu nakonec zvítězí, když celá záležitost se dostane před Uherský sněm a mimořádný soud v Prešpurku. Příběh ženy dvou mužů je vskutku napínavým románem, je příběhem vzpoury proti zkostnatělým právním, mravním a milostným zásadám tehdejšího života. 3. vydanie.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Žena dvoch mužov , 1937

jajina72
05.01.2016 3 z 5

Tak splnilo to očekávání nebylo to úplně ono,ale i tak číst se to dá

Natique
07.12.2013 3 z 5

Pěkná kniha, ale určitě mě neoslovila tak jako Čachtická paní. Možná mě trochu i zklamala.

Kubíííína
28.08.2013 4 z 5

Mě se to líbilo, bylo to pěkné a docela zajímavé pokračování knihy Čachtická paní.

Verrrunka
12.08.2013 3 z 5

Volné pokračování Čachtické paní, ale neřekla bych, že nestojí za přečtení.. což já bych ale neřekla o žádné knize, kterou jsem četla :-D

luccil
23.02.2013 4 z 5

Do knihy jsem se pustila, protože miluju knihu Čachtická paní, kterou jsem četla už 4x a toto na ní navazuje. Moc hezký příběh.

evickakyticka
02.08.2012

Kniha zůstala nedotčena. Tedy asi po prvních pár stránkách. Už mě nabyvily číst ty maďarské (?) jména a taky se pouštět do dalších milostných pletek po přečtení Čachtické paní se ani trochu nechtělo....

bmaggie1
29.07.2012 odpad!

Po čachtické paní jsem asi čekala něco jiného, nějak mne to nenadchlo, neupoutalo .. prostě jen vím, že jsem ji přečetla.

Malin
17.07.2012 4 z 5

Ženu dvou mužů jsme si minulý rok četly s kamarádkou na táboře na střídačku nahlas a moc dobře jsme se u toho bavily, proto tak vysoké hodnocení. Nicméně, když se na to podívám objektivně, tak je to prostě slátanina na druhou.

maryzka
16.06.2012 1 z 5

Tenhle druhý díl nechápu a ani se k němu nevracím.Dokonce jsem uvažovala, že ji ani nedočtu.

GepardLady
30.11.-0001 2 z 5

Jak píše Alix, tohle už je takové ženské čtení. Jako pokračování Čachtické paní mě to kdysi zklamalo.

Alix
30.11.-0001 2 z 5

Méně známé a méně vydařené. Tady to už hodně zavání červenou knihovnou.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Méně známé, ale neméně dobré pokračování Čachtické paní.