C. k. polní maršálek

C.  k.  polní maršálek https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66917/c-k-polni-marsalek-66917.jpg 3 11 3

Komedie napsaná pro krále komiků Vlastu Buriana, kterou známe ze slavného filmového zpracování. Filmu předcházela divadelní inscenace, jejíž text vychází jako 29. svazek edice D.

Ronnie68
26.07.2021 3 z 5

Nebylo to špatné drama o 4 dějství ...

MilanCFC
07.05.2020 4 z 5

Začátek byl teda poměrně dost rozvláčný a zase tak moc se toho nedělo. Vše se ale změnilo příchodem a uvedením setníka ve výslužbě a hra mohla začít. Místy mi to docela dost připomínalo Revizora od Gogola a upřímně, to přece není úplně špatný vzor. Film jsem osobně zatím ještě neviděl, ale další příležitost si už určitě nenechám ujít, protože Burian nepochybně opět zazářil, jak je tato role pro něj jako dělaná (však si užil i roli zmíněného Revizora). A pak určitě doporučuji knihu Král komiků od tohoto autora.

Gweny
17.11.2019 2 z 5

Vlasta Burian je hereckou legendou. Film podle tohoto dramatu s ním mám ráda, ostatně jako všechny ostatní komedie, ale kniha mi tentokrát vůbec nesedla. Četla jsem ji dlouho, i když je tak kraťounká. Mrzí mě to, ale v tomhle případě je prostě film mnohem lépe zpracován.

Emil Artur Longen
česká, 1885 - 1936