Duch ve stroji

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mallory Lawson doufá, že bude jednou žít na poklidném anglickém venkově a už nikdy nevkročí do třídy plné neklidných žáků. Dennis zase věří, že jeho potají na psaný román bude vydán a dosáhne úspěchu. Ashley je přesvědčen, že i ztracené zdraví se nějakým zázrakem vrátí. A chudák Andrew by se tak rád navždy zbavil své neuvěřitelné zátěže. Když pokojně zemře Malloryho milovaná teta a odkáže svému synovci krásný dům ve vysněné klidné vesničce, ještě nikdo z rodiny netuší, jak vzrušující události očekávají nejen je, ale i další obyvatele. Na počátku je malé nedorozumění rodičů s dcerou, na konci smrt tichého a solidního muže s podivnou sbírkou zbraní, někde mezi tím zpronevěra a také překvapivý styk se záhrobím. Vrchní inspektor Barnaby musí odlišit úmrtí a vraždy, najít skutečné pachatele, vysvětlit záhadná zmizení lidí i peněz. S tím vším se už jako zkušený vyšetřovatel setkal, takže nějak k rozluštění cestu najde. Nečekané komplikace však nastávají, když se ozývají duchové…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42813/duch-ve-stroji-42813.jpg 443
Série:

Vraždy v Midsomeru 7.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

A Ghost in the Machine, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Duch ve stroji

haki34
07.03.2020

ou...kdyby autorka půlku stran škrtla, okřesala vedlejší dějové linky, tak by to byl docela fajn příběh..strašně se mi to vleklo a v poslední třetině knihy jsem měla tendence třetiu vět na stránce přeskakovat..
příběh jsem asi viděla i ve filmové verzi, protože o válečných strojích a katapultu se mi něco maří...
nebylo to špatné, ale rozvleklostí a obsahem ubíjející...postavy poměrně nesympatické, dokonce i ústřední dvojice kriminalistů na mě působí lépe jen díky televiznímu zpracování..místy trochu postrádám souvislosti - třeba když je v textu vzpomenuta nějaká celebrita nebo kulturní osobnost (Nigella Lawson a podobně...), také nevím, kolik lidí hned tuší, jak asi vypadal Rodinův Myslitel v podání šéfinspektora Barnabyho...
tento díl ( aj s podílem duchařiny) se moc nepovedl..

zazvorka
02.03.2017

Jeden z mých oblíbených detektivních románů (románů s detektivní zápletkou). Kdo má rád svižný děj, tak ať po ní nesahá. Kdo má rád klasickou anglickou detektivku, tomu by se to mohlo líbit. Mně vyhovuje pomalé rozvíjení děje, hezky vykreslené postavy, popisy prostředí...Do tramvaje bych si to na čtení nevzala - tohle vyžaduje líné odpoledne, něco dobrého k snědku a klid. Za mne - super knížka.


Babu23
02.02.2016

Souhlasím s Lucka385, knihu jsem přečetla rychle, můžu jen doporučit.

Lucka385
15.07.2015

Je to moje první seznámení se spisovatelkou a musím říct, že dobré. Kniha se mi velice líbila a i přes svou obsáhlost je zajímavá, má spád, žádné nudné pasáže.......určitě si přečtu i zbývající příběhy Vražd v Midsomeru.

Danafantom
25.02.2012

Tuhle knížku jsem si v knihovně půjčovala opakovaně, protože se mi líbí její stručný obsah, téma mi připadá zajímavé, a já se do ní nikdy ne a ne začíst. Nevím, čím to je. Přitom Vraždy v Midsomeru jako seriál mám ráda.