Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 511

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

MortRainey
13.09.2018 5 z 5

Je to jako když si pustíte film. Doslova. Čekáte napětí i kýžené leknutí, které stále nepřichází. Pak přijde šok. Jste newyorská matka na útěku, in the middle of nowhere v Arizoně, všude samá poušť a vás uštknul had. Obrazně. Kdo vám pomůže? Nemáte se na koho obrátit, a děti, které jste měla na cestě za lepším životem sebou, s vámi nejsou a "nikdy nebyli". Hadí jed vás začíná dusit, pouštní slunce vás peče zaživa a thrillerová jízda pouští se mění ve zběsilou honičku...https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/thrillerove-ustknuti-arizonskym-hadem-10535

Beky
11.09.2018 5 z 5

Neuvěřitelně strhující a napínavé !
Dokonale vás pohltí celý příběh, atmosféra a veškeré dění v knize vás nenechá chladnými... V podstatě vše prožíváte s Audrou ... a není to žádný med.
Vše dává dokonalý smysl, jedno navazuje na druhé a ve finále - satisfakce, protože jinak si ani konec neumím představit ... :-)
Hrůzu nahánějící pro mne zůstává fakt, že někde ve světě se tato zrůdnost děje běžně ... a málokdy s dobrým koncem ... :-(( Nehledě na zaslepenost úřadů, které se nesnaží hledat pravdu a bojovat za zdárné vyřešení případu.

pakoshka
31.08.2018 4 z 5

Dobrý. Dost dobrý, i když jsem asi čekala ještě malinko víc atmosféry nebo čeho.

Téma pro mě jako bezdětnou není moc aktuální, i tak mě ale příběh pohltil. Palec hore za téma darknetu.

A jde vidět, že mám v hlavě stereotypy, o autorovi jsem nikdy neslyšela a automaticky jsem předpokládala, že je to žena.

Jane417
29.08.2018 5 z 5

"Byly tady a už nejsou" je thriller, který mohu jedině doporučit! Příběh nešťastné Audry, která se rozhodne, že se svými dvěma dětmi uteče od manžela. Bohužel její cesta pryč z nešťastného života nabere děsivé obrátky ve chvíli, kdy ji zastaví policista, protože má prý přetížené auto... Její děti totiž v jednu chvíli v autě jsou a pak jsou pryč... Jenže to říká jen ona! V tu chvíli je Audra zatčena a nemůže nic dělat... Dokonale napínavý děj, zmizení dětí, ale zpracované zase trochu jinak, téma darknetu, prohnilost policie a vyšetřovacích složek, zoufalství matky i dětí, tíživá atmosféra knihy hned od samého začátku, gradování děje a zločiny páchané na dětech. To všechno a ještě víc má v sobě toto skvělé čtení, které ale není pro slabší povahy.

Šmoulinka1980
30.07.2018 5 z 5

Velmi povedený příběh. Téma knihy je děsivé, ještě o to víc, že sama jsem maminkou a dokázala jsem si představit to zoufalství a bezmoc hlavní hrdinky. Prožívala jsem to tedy všechno tak trochu s ní. Při představě, že se někde toto skutečně může stát, mi běhá mráz po zádech. A ano souhlasím s tím, že je to dost americké, ale mně to vůbec nevadilo a kniha mě dokázala vtáhnout do děje a po celu dobu čtení jsem doufala ve spravedlnost a dobrý konec.

intelektuálka
27.07.2018 4 z 5

Takové knihy nečtu ráda - únosy dětí...

Audra utíká před agresivním manželem a dostává se do situace, kdy zmizí i její děti..

Zůstává sama proti všem - presumpce neviny tu neplatí - naopak jí přitěžují stigmata z mládí...

Podaří se jí získat na svou stranu agentku z týmu pro únosy ?
A možná se najde ještě někdo, kdo je v případu zainteresován..

Je to napínavé čtení, doporučím.

petrzel
24.07.2018 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Skvělé téma,skvěle napsané.

barusak1
20.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, jen to téma je pro mě mrazivé.

Evaho73
06.07.2018 4 z 5

Kniha je napísaná z trochu iného pohľadu, kedy sa čitateľ hneď na začiatku dozvie, čo sa stalo a kto je páchateľom. Osobne mi to vôbec nevadilo, lebo vývoj príbehu bol dobre prepracovaný, kde nechybala akcia, dobrodružstvo a stupňujúce sa napätie.
Záver bol síce trochu "hodený do autu", ale i napriek tomu knihu odporúčam ako jednu z možností pre dovolenkové čítanie.

Dela111
01.07.2018 5 z 5

Většinou nemám ráda, když od začátku vím, co se stalo, ale tady to vůbec nevadilo. Kniha je napínavá, má spád, naprosto udrží vaši pozornost a stále vás nutí číst dál a dál až do konce. Doporučuji.

Dija
01.07.2018 2 z 5

Bohužel se nepřidám k většině, která je z knihy nadšená. Téma únosu, nebo věznění dětí už bylo zpracováno několikrát a mnohem lépe. Tento příběh ve mně žádné emoce nevyvolal, bohužel. Věřím, že si najde svoje nadšence, já jsem spíše zklamaná.

Beily
20.06.2018 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila, byla neuvěřitelně čtivá a nemohla jsem přestat číst. Dokázala jsem se vžít do hlavní postavy a v podstatě jsem trpěla s ní. Konec mi ale připadal trochu průměrný a hodně nedotažený.

hruskovalucie93
18.06.2018 4 z 5

Líbilo. 4 hvězdy davam jen proto, že jsem od začátku věděla, jak to dopadne a nebylo to pro mě tudíž žádné překvapení. Každopádně doporučuji :) Určitě stojí za přečtení

orinka3
16.06.2018 5 z 5

Dokonalé! Naprostá pecka. Tak napínavou knížku jsem dlouho v ruce nedržela. Nedalo se od ní odejít. Umím si představit zoufalství hlavní hrdinky, která je zákeřně vmanipulovaná do situace, kdy stojí sama proti všem. A nedokáže přesvědčit o své pravdě skoro nikoho. Přesto se nedá zlomit. S velkým potěšením jsem došla do konce thrilleru, kde oproti očekávání zlo přece jenom nevítězí, ale je po zásluze důkladně potrestáno. Kéž by to tak fungovalo v životě vždycky!

anája
21.05.2018 5 z 5

Mě se kniha moc líbila ,měla spád a byla napínavá ,přečetla jsem za pár hodin,rozhodně doporučuji.U této knihy se mi líbilo,že se nezacházelo do zbytečných nedůležitých věcí,které pak nutí přeskakovat dál.

hanicka5541
21.05.2018 5 z 5

Výborná! Se zatajeným dechem jsem četla dál a dál a nemohla přestat. Příběh skvěle napsaný, čtivý. Doporučuji.

morava
20.05.2018 4 z 5

Zajimave tema, ktere by nikdo nechtel zazit ve skutecnosti, nocni mura kazdeho rodice. Napeti rozhodne nechybelo, ale mozna si s tim autor mohl vice vyhrat, nekdy se mi zdaly nektere pasaze trosku rychle useknute. Ale rozhodne to nebylo spatne cteni.

Jupijow
20.05.2018 3 z 5

Bez napětí, žádný twist, celý děj je od začátku nalinkovaný.

Linda007
16.05.2018 2 z 5

Tohle jsem četla asi měsíc. Četlo se to sice dobře, ale děj mě vůbec nebavil. Poslední čtvrtku knihy už jsem přeskakovala. Popravdě jsem čekala od knihy něco daleko jiného. Myslela jsem si, že nebudeme vědět, zda matka dětem ublížila nebo policie atd... Ale tady od začátku víte, co se stalo a konec je americký. Řekla bych, že kniha je pro nenáročné čtenáře, kterým se to bude číst dobře, ale zároveň nemají moc načteno. U knihy jsem nebyla napnutá, ani jsem se nebála, žádné emoce to nevyvolalo.

Missynka
15.05.2018 5 z 5

Velmi napínavá kniha, popisující naprostou bezmoc matky při ztrátě dětí. Neumím si ani představit jak se musela Audra cítit, když ji celý svět obviňoval z něčeho, co přece nemohla jako matka spáchat. Nebo ano?
Co všechno je člověk, který má chránit lidi kolem sebe schopen udělat pro peníze? Velmi čtivé a originální čtení. Doporučuji.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972