Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 165

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

L.Helena
12.05.2018 5 z 5

Opravdový thriller, napínavý od začátku až do konce. Kniha, která vás celou dobu udržuje v napětí a nenechá ani na chvilku vydechnout. A vůbec nevadí, že už od začátku víte, kdo je ten zlý a prolhaný padouch, a kdo naopak mluví pravdu.

Zlatinka.Emilly
03.05.2018 5 z 5

Mě se knížka moc líbila a docela mě překvapil konec. Jak se nakonec vše rozuzlilo a dobře dopadlo. Vím, že v životě to tak vždy nebývá, ale je dobré myslet pozitivně - no co kdyby jsme byli v Audřině kůži my? Taky bychom si přály šťastný konec, ne? Akorát mi bylo líto toho pejska a jeho páníčka :(
A poučení? Jak jednoho neštěstí může pomoci druhému ke štěstí.

MikeDV3
02.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Téma Darkwebu není v knihách příliš časté a jsem velmi rád, že se do toho autor pustil. Navíc se v podstatě pořád něco dělo, takže jsem litoval každé chvíle, kdy jsem musel čtečku odložit z ruky. Vřele doporučuji.

mario.nette
01.05.2018 1 z 5

Tak teda nevím :( četlo se to dobře, o tom žádná. Ale vadilo mi, že hned skoro na začátku člověk ví o co jde. A zklamal mě konec, moc! Myslela jsem, že to dopadne úplně naopak, než to dopadlo ;) pardon, ale já jsem prostě jiná, no :D Rodiče tohle vidí jinak, já rodič nejsem a nikdy nebudu, tak si toto můžu dovolit říct. Ale jinak celkem dobrý. Podruhé bych jí už nečetla a od pana spisovatele už nic číst nebudu, takže asi tak ;)

sioux
23.04.2018 5 z 5

Výborný thriller, přečteno velice rychle. Dobrá atmosféra vyprahlé části Arizony, psáno z pohledu více lidí a každý je něčím zajímavý, dobře stupňované napětí. Hlavní pointa únosu dětí je trochu přitažená za vlasy, ale když se od toho člověk oprostí, tak jeden z mála thrillerů poslední doby, který mě bavil.

Adriana.82
18.04.2018 4 z 5

v Americe je možné asi vše :)
Každopádně čtivé :)

Lotka
11.04.2018 3 z 5

Napínavé, čtivé, ale cosi tomu chybělo. Jako odpočinková četba na dovolenou fajn.

Kekik
08.04.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou- tak to byla lahůdka. Tak čtivé, že jsem ji dala na jeden zátah. Naprosto dokonalé. Šíleně děsivé, smutné (Constance), napínavé, hrůzostrašné. Doufám, že vydají i další knihy od autora.
Je to hrozné, co se děje ve světě a člověk o tom nemá ani tuchy. I když ono je to asi lepší nevědět. (Darknet-hrůza).
Doporučuji !!!

ptoček
03.04.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco!!! Svírá se mi hrudník po dočtení. Téma "darknetu" trefa do černého, přidejte děti, zoufalství, napětí a máte tuhle knihu. Za mě plný počet, tleskám.

marketa8548
29.03.2018 4 z 5

Kniha mela spad, cetla se sama. Trosku me zklamalo, ze hned ze zacatku bylo vlastne jasne, jak pribeh skonci a kdo je unoscem. Kniha byla trosku moc ,,americka,, . Trosku jsem nechapala zatazeni cinskeho Americana do deje, ktery byl sice moc sympaticky, ale jeho postave bylo venovano minimum. Za me takova oddychovka, slabsi 4 hvezdy.

St.Evelin
27.03.2018 5 z 5

Naprosto strhující příběh, od kterého jsem se nemohla skoro vůbec odtrhnout! Hltala jsem každou stránku! Nejhorší můra každého rodiče -. "byly tady....a už nejsou..."... Brrrr.

Coucouha
26.03.2018 5 z 5

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Napínavá od začátku dokonce! ...přečteno za den a půl, proto 5* :)

Urbana
26.03.2018 5 z 5

Fantastický thriller, napínavý od počátku až do konce, doporučuji.

certik003
23.03.2018 5 z 5

Pro mě hodně napínavé čtení, přestože od začátku víme, kdo za vším stojí. I tak jsem hltala stránky, abych věděla, jak to dopadne.

perpe2a
19.03.2018 5 z 5

Naprosto strhující thriller. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a za dva dny jsem jej přečetla. Neustále jsem potřebovala vědět, jak se to bude dál vyvíjet. Možná, že zakončení druhé dějové linky bylo už tak trochu nadbytečné- (pomsta a odplata za minulost), ale vzhledem ke kvalitě příběhu to autorovi odpouštím. Rozhodně stojí za přečtení.

Ráčkajda
13.03.2018 3 z 5

Ano, celkem se to četlo dobře, stránky ubíhaly, ale pro mne žádné wow se nekonalo:-(

dom.ini
09.03.2018 4 z 5

Bříběh byl zajímavý, jenom byla trošku škoda, že téměř od úplného začátku víte, co se stalo, proč se to stalo a kdo za tím stojí a nezůstává tak místo pro nějaké pochybnosti a větší napětí. Celkově mám pocit, že kolem knihy je zbytečně moc povyku a potenciál příběhu mohl být využitý o trochu lépe. Ale celkově se knížka četla dobře a líbila se mi, i přes určité výhrady.

parley3
28.02.2018 4 z 5

Dle komentářů - ano, je to americké, působí filmově. A ano - kniha je opravdu napínavá, snadno se čte, nikde se neztrácíte. Možná až moc jednoduchá, protože vše od začátku víte a nemusíte moc přemýšlet, snad jen nad tím, jak to asi dopadne. Ale i to se celkem jasné. Každopádně má kniha spád, téma je zajímavé, popisy věcné, nikde žádná omáčka. Za mě super.

kaca.ka
27.02.2018 5 z 5

Na mě to celou dobu působilo hodně filmově, takže doufám a těším se! Bylo to strašné, ale skvělé.

Pavlnka
26.02.2018 5 z 5

Naprosto strhující, omračující a znepokojivé. Autora přidávám do oblíbených.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972