Bylo nebylo - Čemu v dějinách doopravdy věřit?

Bylo nebylo - Čemu v dějinách doopravdy věřit? https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303732/bmid_bylo-nebylo-cemu-v-dejinach-dooprav-773-303732.jpg 3 1 1

Přinášíme vám knihu, která se nepodobá žádné jiné ve vaší knihovně. Je zcela originální a při její četbě nebudete vycházet z údivu! Známé příběhy a podezřelá fakta jsme nemilosrdně přezkoumali a překvapivá pravda se stránku po stránce dostává na povrch. Publikace BYLO NEBYLO – ČEMU V DĚJINÁCH DOOPRAVDY VĚŘIT přináší neotřelý pohled na proslulé události světových dějin a zcela určitě vás nebude ani na chvíli nudit! Z obsahu: - Naskytne se vám ohromující pohled do počátků lidstva! - Otevřete antickou pokladnici plnou překvapivých skutečností! - Poodhalte roušku nejnovějších tajemství z údajně ponurého středověku! - Vydejte se do světa v rozpuku! - Přitiskněte prst na tep doby, která znamenala novou světovou epochu! - Mediální století, jak ho dosud neznáte! - Nahlédněte s námi za „oponu budoucnosti“!... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Wolters Kluwer (ČR) , Reader's Digest Výběr (ČR)

Ist das wirklich wahr?

xulij01
29.06.2023 3 z 5

Hodnotit takovou knížku je obtížnější. Zajímavosti z historie, které jsou psané lehčí formou (dere se mi na jazyk slovíčko "bulvární"). Na začátku je vždy nějaké tvrzení a u něj je uvedeno: "bylo" nebo "nebylo". Obecně se taková zajímavost rozebere na jedné A4, někdy se vejdou na jednu stranu i dvě. Rozdělená je knížka do kapitol dle epoch například: Počátky dějin, Antika, Středověk atd.

Možná malá ukázka, tvrzení: Ve vojsku Alexandra Velikého měli počítače "kilometrů". Dle knížky je tvrzení pravdivé. Součástí armády byli tzv. "bematisti" (ti, kteří měřili krokováním), víceméně počítali kroky a kupodivu měření byla poměrně přesná. Právě některá ta tvrzení jsou poměrně zavádějící (postavená příliš obecně a platit třeba mohou jen z určitého úhlu pohledu), ale informace vesměs zajímavé. Doplněné i obrázky, část z nich satirického ražení. Pro někoho, kdo se zajímá hlouběji o historii knížka dle mého určená není. Je to spíše takové nenáročné letní čtení k vodě (knížka ale váží cca 1,3 kg). Celkově bych hodnotil tak 70 %.

fakta a mýty

Kniha Bylo nebylo - Čemu v dějinách doopravdy věřit? je v