Bylinář - Zdraví, krása a radost

Všestranná bohatě ilustrovaná příručka o pěstování bylin v interiérech i v zahradách a o jejich využití v každodenním životě. Obsahuje i originální recepty na kuchyňské zpracování a uchování úrody.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136322/bylinar-zdravi-krasa-a-radost-7gW-136322.jpg 4.725
Literatura naučná, Hobby, Kuchařky
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

The Complete Book of Herbs: A Practical Guide to Growing and Using Herbs, 1988

Kniha Bylinář - Zdraví, krása a radost

micha-ella
12.10.2020

Krásná knížka, mám jí už patnáct let a vracím se k ní každý rok, když hledám radu k pěstování nějaké nové rostliny. Až letos jsem zjistila, že jí nemám v seznamu přečtených knížek a přitom jsem jí četla už tolikrát. Co mi v ní sem tam chybělo - rozlišení, která bylina je jednoletka a která trvalka, toto označení je jen u některých.

Nočnípták
01.07.2019

Listování v téhle knize je nejen poučné, ale hlavně radostné a také docela uklidňující. Aspoň já mám ten pocit. Mám ji už hodně dlouho a ne, nestala se ze mě bylinkářka, ale čtu si v ní ráda a občas i dokážu někomu předat některou radu.

sira
04.06.2017

Skvělá a přehledná kniha, která by neměla chybět u žádného bylinkáře. Průběžně se k ní vracím a používám ji už léta.

gwineth
21.03.2016

Kniha obsahuje výborné fotografie, podle kterých bylinky krásně poznáte, poměrně podrobné pěstitelské rady, zajímavé typy pro zahradu, balkón či "bylinkové okno" v bytě, recepty k jídlu i výrobu mastiček, krátké zajímavosti o symbolice květin a zásady jejich vázání a mnoho dalších... Je velice přehledná a praktická. Některé málo důležité informace jsou možná trošičku zastaralé, celkově knihu vřele doporučuji. Je nádherné jí už jen listovat! Pokud bych ji doma neměla, musela bych si ji hned koupit.

maya.taufer
22.08.2012

Nádherná kniha, která vám vše prozradí ohledně bylinek. S touto knížkou jsem začínala jako bylinářka a opravdu jsem z ní nadšená dodnes. Nádherné fotografie doplněné charakteristikou každé bylinky, pěstitelskými radami atd. Opravdu nádherná a všem doporučuji.

bylinky léčivé rostliny zahradní rostliny rostliny, flóra

Kniha Bylinář - Zdraví, krása a radost je v

dalších seznamech1x