Búrlivák a netýkavka

Búrlivák a netýkavka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428562/bmid_burlivak-a-netykavka-vMl-428562.jpg 3 19 7

Bareknuckle Bastards série

Neobľúbenému vojvodovi sa v jeden deň narodia traja synovia. Všetci nemanželskí a každý inej žene. V rovnakom čase porodí aj vojvodova manželka, ale na svet príde dievča. Mocnému a bohatému aristokratovi tak osud nedopraje to jediné, po čom túžil – vhodného dediča. Roky plynú a nevlastní súrodenci uzavrú dohodu. Jeden z nich, Ewan, môže užívať titul vojvoda pod podmienkou, že sa nikdy neožení a nesplodí potomka. Aké však vyvolá pobúrenie, keď sa v novinách objaví klebeta, že si hľadá nevestu? Zradu nemožno odpustiť. Jeden z bratov, kráľ londýnskeho podsvetia, zvaný Diabol, sa rozhodne Ewanovi všetko spočítať a vyberie sa za ním do honosného sídla. Tam natrafí na Felicity Faircolthovú, sivú myšku, ktorá je pre dávny poklesok stále slobodná. V hlave mu skrsne zákerný plán. Felicity však ani zďaleka nie je utiahnutá a už vonkoncom nie hlúpa, a tak Diabol svoje kroky čoskoro oľutuje...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Wicked and the Wallflower , 2018

imelia
10.08.2023 5 z 5

Znova kniha pre mňa - zlý chlapec a šedá myška. Toto spojenie milujem. A tu sa mi to veľmi páčilo. Bolo to vtipné, zaujímavé a aj príbeh celkom zaujal.

januska82
25.04.2021 5 z 5

Kniha je chytľavá. Nie je presladená a sem-tam sa aj slza vyronila. Za mňa pekná kniha, určite odporúčam prečítať

babaodzlaba
06.12.2020

rozjezd pomalejší, ale konec úžasný, není zbytečně přeslazená, ale emoce chytí za srdce.

annes
08.11.2020 3 z 5

Hned jak se kniha objevila v novinkách na databázi knih přidala jsem ji na seznam Zaujalo mě, takže do letošní čv byla jasná. Čekala jsem, že se vydá i v češtině a nekonalo se, takže jsem ji sehnala od kamarádky z Trenčína :-D No a teda pro mě velký zážitek číst knihu ve slovenštině, protože něktrá slovíčka mi byla naprosto neznámá (samozřejmě kontext nikomu neunikne, přece jen jsme sousedé a rozumíme si, ale doslovný překlad slov byl pro mě velkým překvapením :-D)
Příběh byl napínavý a pro mě velmi lákavý. Čtyři sourozenci (3 bratři a sestra) s tajemstvím a údajně nezajímavá stará panna z urozené rodiny. Podtitulem názvu knihy opravdu vystihuje celý děj knihy - Ako dokonať pomstu, keď sa do hry pletie srdce krásnej dámy? Jen mi teda v tomhle žánru chybí trochu překvapení a naopak bych ubrala těch "červených" scén. Takže za mě takový příjemný průměr ač doba čtení byla u mě delší než jsem chtěla.

modranka
16.05.2020 1 z 5

Moje zlé hodnotenie chce trochu vysvetlenia. Autorka o tejto sérii napísala, že sa bude týkať obyčajných ľudí. Podľa jej videnia sú zlodeji, pašeráci a kadejakí zločinci hrdinovia a obyčajní ľudia. No pre konzervatívnu čitateľku, lebo práve tým je tento žáner určený, sú hrdinami charakterní a slušní ľudia, hoci z anglických slumov. Z mojej strany veľké sklamanie. Dialógy ploché, nudné a zbytočne natiahnuté. Už veľakrát som sa presvedčila, že iba málo amerických autoriek dokáže napísať peknú historickú romancu. Nie kvôli tomu, ze nevedia písať, ale preto, že sa vôbec neobťažujú naštudovať si základné reálie opisovaného obdobia. Nerozumejú vôbec mentalite anglickej aristokracie, tak došľaka, načo sa vôbec obťažujú písaním takej témy.

Martina1988
18.03.2020 5 z 5

Zo začiatku som sa strácala v menách, potom sa to už rozbehlo a koniec prečítaný jedným dychom. Môj prvý historicky román a som za neho veľmi vďačná... svieža zmena po YA a NA ;) odporúčam prečítať

werastk
10.03.2020 3 z 5

Zo začiatku sa kniha podľa mňa vliekla. Nedokázala som sa sústrediť na dej a akoby mi stále niečo unikalo/chýbalo...., ale potom sa dej začal konečne viac hýbať, Felicity sa mi páčila koniec som si ozaj užila - bol krásny :-)

romance

Sarah MacLean
americká, 1978
2012  90%Seznam skandálních snů
2012  82%Deset polibků
2020  65%Búrlivák a netýkavka
2021  86%Grófka a Netvor
2024  65%Vojvoda a kráľovná

Kniha Búrlivák a netýkavka je v