Bůh synergie

Bůh synergie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408859/bmid_buh-synergie-yG7-408859.jpg 3 32 19

Kniha odhaluje skutky, život a vládu Josifa Vissarionoviče Stalina, člověka zakydaného hromadou špíny. Součástí jsou úvahy o utajených krocích Stalina a jejich důsledcích a filozofické úvahy. Kniha likviduje řadu klišé a vysvětluje pravděpodobné příčiny mnohých a často krvavých událostí Ruska a Sovětského svazu. Autor pro uvedená tvrzení používá běžně dostupné prameny, logiku a sociální psychologii.... celý text

harry9603
18.12.2022 3 z 5

Hodně zvláštní kniha. Nevím, proč dnes psát revizionistickou knihu o Stalinovi. Umřel roku 1953, od té doby se stalo mnoho událostí. I kdyby se zjistilo, že Stalin byl úžasný člověk, tak moje vnímání Ruska se nezmění.
Knihu jsem prolistoval v běžném knihkupectví na rušné třídě mého města. Žádná zakázaná kniha to není. Obhajování Stalina dnes již málokoho zajímá... Je škoda, že autor se skrývá za přezdívkou Jiří Šifrin a neříká o sobě skoro nic. Kéž by byl třeba aspoň vystudovaným historikem.
V Praze byl do roku 1962 pěkný Stalinův pomník, ale z nějakého důvodu ho zbourali sami komunisti.
Obávám se, že knihu lze doporučit leda nějakému fanouškovi nebo odborníkovi na dějepis. Jiného čtenáře asi nebude zajímat.

jiri0930
08.12.2021 5 z 5

Vynikající kniha a hluboká úcta autorovi že do toho šel! Musel přeci vědět, že v dnešní nesvobodě, kdy je platné jen tvrzení vládnoucí mediokracie, bude mít šanci na průraz do žebříčků čtenosti, asi jako Ortel, nebo Eva a Vašek ve Zlatým slavíkovi. Takže klobouk dolů, před tisícovkami hodin práce a těšilo mě. Doufám, že na sebe někdy narazíme i příště. Ke knize - skvěle logicky poskládaná fakta, vše pečlivě ozdrojované. Když to čtete a jste osoba médii nepokřivená a měli jste jistá tušení, nebo vám na těch oficiálních "pravdách" něco nesedí, tady si vše ověříte, že jste měli v mnohém pravdu. Už chápete, proč nechali Stalina umírat tři dny na podlaze, jak mohli bolševici za dvacet let přebudovat totálně a téměř ve všech směrech zaostalou říši na velmoc. Už chápete i ta čísla 20.000.000 mrtvých jako třicetkrát nafouknuté číslo pro potřeby protiruské propagandy. Dozvíte se proč došlo k hladomoru na Ukrajině, proč Rusové "ukradli" kus Polska, proč Chruščov vydělil Ukrajinu ze SSSR a udělal z ní formálně samostatný stát. A jaká ve skutečnosti svině byl Chruščov. A navíc pochopíte rozdíl mezi neomarxistou, či trockistou a bolševikem. Vřele doporučuji lidem s mozkem.

qasar
22.06.2021 5 z 5

Tolik zdrojů jsem snad v žádné jiné knize nezaznamenal. 450 stran a k tomu přes 900 odkazů a vysvětlivek . Menší písmo ,v normálním by to určitě bylo 600+ stránek. Vyhraněné hodnocení čtenářů , super-odpad a v podstatě nic mezi tím. Osobně dávám super, tak má vypadat literatura faktu.

Avar15
21.05.2021 odpad!

Něco tak hloupého už se dávno nečetl. To se musela ruská ambasáda plácnout přec kapsu, že byl někdo schopnej vydat tenhle hnůj.

FilipFriedmann
09.05.2021 odpad!

Kniha se mi dostala do rukou zcela náhodně, ale o to větší pro mne byla překvapením.
Autor pracuje s fakty zcela selektivně a míchá své divoké domněnky s pochybnými zdroji.
Láska k Sovětskému svazu tu vítězí nad fakty i zdravím rozumem. Kniha může kromě odborníků z oblasti psychiatrie zaujmout leda milovníky konspiračních teorií, kteří hledají podporu pro své názory.

alHansal
04.02.2021

Ač se tváří kniha vědecky, jedná se spíš o produkt konspiračních teorií v mixu se sovětskou propagandou z dob její největší "slávy". Její citace jsou pochybné (často ruská verze wikipedie), manipulativní (výběr citované literatury), závěry zavádějící a ideologické jak z půlky 80. let (Jedová chýše pomluv). Pochybné je celé toto dílko - zřejmá je ideologičnost, tendenčnost: autorovy vývody např. zpochybňují masakr v Katyni coby dílo sovětské NKVD, cituji s. 225: "I kdyby v ´Katyni´ opravdu vraždilo NKVD, tento zločin byl jen zlomkem toho, co předvedlo Polsko po sovětsko-polské válce v roce 1920. K tomu uveďme sovětské oběti při osvobození Polska za 2. světové války - asi 600 tisíc padlých. Poláci nemají nejmenší právo vznášet vůči Rusku jakékoliv nároky." (sic!). Podobně se staví autor k otázce paktu Ribbentrop - Molotov, ale také k řadě dalších událostí, zkrátka jak (post)sovětská propaganda či trolling. Placený zřejmě. Pan "Jiří Šifrin" zřejmě dostal objednávku a kapitál na knihu, která mimochodem nepatří mezi nejlevnější na trhu. Vyšla vlastním nákladem.
Kniha nemá ani základní seznam literatury, ale tiráž odkazuje na stránky pospolne, kde se dočtete další "moudra" páně Šifrina. Třeba o tom, jak kapitalismus utvořil ideologický rámec, liberalismus, jehož nadstavbou se stala občanská společnost. "Liberalizmus má i několik bratříčků – jsou to fašizmus, trockizmus a novomarxizmus."

Commi
22.12.2020 5 z 5

Skvělá faktologická kniha s udivujícím počtem pramenů!

Doporučuji všem, kdo hledají skutečnou faktologickou stravu a ne planá mainstreamová "fast foodová" informační Éčka :-)

Doporučuji.

bejan
14.08.2020 odpad!

Tentokrát hodnocení "Odpad!" zcela odpovídá. Tohle je snůška nesmyslů, kterým ani "autor" sám nemůže věřit. Jen by mě zajímalo, zda sepisovatel tohoto spisku je blázen, nebo placený pěšák v ruské dezinformační válce vedené proti ČR. Ne, samozřejmě mě to vůbec nezajímá, tyhle potištěné stránky nestojí za jedinou minutu čtenářova života.

Kyborg
18.05.2020 5 z 5

Kniha dáva výborný výhľad do ruskej reálie. Príde mi objektívna, skoro každá strana je dôkladne ozdrojovaná a keď má autor na niečo vlastný názor, tak to jasne uvedie. Niektoré časti sa čítajú ťažšie, po dávkach. Toľko krutosti čo medzi rusmi ale i zo zahraničia prichádzalo...ten nesmierny tlak na rozloženie Ruska.
Náhoda - je len nechápanie procesu ktorý predchádzal príčine. A táto kniha "náhody" v TV dokumentoch o 2. sv. suverénne rúca.

TomSkřivan
14.05.2020

Naprostý blábol, soubor konspiračních teorií, klasická demagogie a naprostá manipulace. Pro rusofilcky a kremloboty ideální čtení o svatém Rusku, pro všechny ostatní normální lidi je tato kniha maximálně tak bizár a výlet do mysli vymytých mozků v říši na východě, nic víc.
Komentáře pod knihou jsou buďto napsané autorem nebo anonymy :D jinak si to neumím vysvětlit. Strašné, čemu všemu lidé mohou věřit...

Norimberk
09.05.2020 5 z 5

Skvělá faktologie. Nejlepší česky psaná kniha o Stalinovi.

yoker
01.04.2020 5 z 5

Vynikající kniha! Dávám sto procent. Prostudovat zdroje, porovnat je, zhodnotit jejich věrohodnost a vytvořit na základě nich obraz o Stalinovi a tehdejší době muselo být neskutečně pracné a obtížné.

Představte si třeba, že Šifrín přečetl i celý zápis z plenárního zasedání ÚV VKS(b) z 23.února až 5. března 1937! Píše o tom podrobně na str. 177 až 201. Je tam spousta zajímavých detailů. A také je tam jeden odstaveček (str. 200, poslední odstavec dole), kde Šifrín šlápl (vypadá to, že mimoděk) do něčeho, co jiní obloukem obcházejí.

Tady je to důležité z něj: " ... tak přesně takovéto jednání, i s jeho bizarnostmi, je typickým projevem tradiční společnosti! Přesto, že se nám, lidem s liberálním vzděláním, zdá takovéto jednání až nesmyslné ...".

To je ale bizarní poznámka! Mně na tom, co se dělo na sjezdu VKS(b), nic nepřirozeného (natož bizarního a nesmyslného!) nepřipadá. Kdybych tam seděl já, úplně bych mezi ně zapadl.

Takhle to prostě v normální společnosti vypadá. Tak to bylo i za 1. republiky, za Rakouska-Uherska, za Husa. Tak to bylo a je mezi domorodci na Papui Nové Guineji - viz Miklucho-Maklaj nebo pan Novotný. A tak to bylo i u nás v 60. a částečně i v 70. letech. Znám to! Pan Šifrín je ale mlaďoch, který tu "tradiční" společnost už na vlastní kůži nezažil.

Současná společnost je od té normální, tradiční, která tu byla ještě nedávno, již nesmírně vzdálena. Je od ní v podstatě odříznuta. Ti mladší se na nás starší asi dívají jako na tlupu opic. Nám starším ti mladší připadají jako loutky z pimprlového divadla.

Není mi jasné, zda pan Šifrín tam ten odstaveček dal úmyslně nebo jen jako poznámku na okraj. Pravdou je, že o tomto naprosto zásadním aspektu společnosti hovoří jen málokdo. Třeba Pasolini (Zuřivý vzdor) nebo Antonioni (Zvětšenina). Ti patří k té staré generaci. Viděli to přicházet. Šifrín patří k té nové. V určitém okamžiku si najednou uvědomil, jak odlišná je současná společnost.

Co tedy říci závěrem? Návrat k té tradiční společnosti teď už není možný, protože udělat z loutek zpátky lidi nelze. V podstatě to znamená, že je tato společnost již mrtvá. Abyste si nemysleli, že přeháním, Pasolini říká to samé - tu "novou" společnost označuje jako "společnost smrti".

Mišima
04.02.2020 3 z 5

Na jedné straně jsem rád, že podobná kniha vyšla /překvapuje mne, že ji oficiální kritika vůbec nehodnotí a tudíž kolem ní převládá mlčení/, na druhé straně se mi zdá, že autor této knihy mnohdy zabředává do tzv. konspiračních teorií /např. okolnosti Stalinovy smrti, spiklenecké skupiny Židů kolem Trockého atd./. Beru tedy tuto knihu jako svěží protipól dosavadní, u nás vydané literatury o Stalinovi.

jago
03.02.2020

Perfektní práce. Překvapivá fakta pro mnohé, ideální materiál pro srovnání s díly např. Suvorova. Stalinobijci z toho musí mít pěnu u huby... :-)

SRI
13.01.2020 5 z 5

Podrobná historie Ruska první poloviny 20. století, která čtenářům poskytne obraz tehdejších událostí a to nejenom v Rusku. Kniha bez jakýchkoliv pochybností ukazuje Stalina jako velkého člověka a proč ho lidé opravdu milovali. Zjistíte kdo opravdu škodil Rusku a dodnes škodí. Dozvíte se spoustu naprosto nových informací, které úplně mění obraz tehdejšího světa a to až do současnosti. Pan Šifrin vykonal ohromný kus práce a za to mu patří velký dík.

Hobo
12.12.2019 5 z 5

Jsou knihy, které udělají pořádnou díru do dosavadního nahlížení světa a tato k nim patří. Tedy pokud je člověk ochoten přijímat odlišné poznatky, zejména ty, které nabourávají dosavadní, a pořádně se zamyslet. Svět se změní.

VK2412
21.11.2019 5 z 5

Tuto knihu doporučuji k přečtení každému, kdo má zájem o získání informací a nových pohledů na události a skutečnosti, které nepochybně ovlivnily i náš život.
Podle mého názoru se autor snažil o maximální objektivitu při popisu různých událostí uváděných v knize a množství odkazů na zdroje a literaturu (přes 1.000) to jen dotvrzuje.
Různé číselné údaje a dostupné statistiky významně mění pohled na neobjektivní a záměrně zkreslující sdělení v oficiálním mediálním prostoru.
Určitě významné a poučné jsou i uvedené citace různých významných činitelů v jejich dobovém kontextu …..

Ina35
19.11.2019 5 z 5

Velmi doporučuji všem, kteří dávají přednost tomu, aby mysleli vlastní hlavou. Za mě plný počet *

Jejda
18.11.2019 odpad!

Strašlivý demagogický, probolševický blábol opěvující skutky jednoho z nejhorších tyranů, jaký kdy na světě žil.