Bůh dokazatelně existuje

Bůh dokazatelně existuje https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250999/bmid_buh-dokazatelne-existuje-250999.jpg 3 5 2

Tato kniha je svým způsobem jedinečná. Vědecky vysvětluje existenci Boha. Autor je jeden z mála vědců, který spojil řadu vědních oborů k tomu, aby dokázal existenci Boha. Informace získané z literatury, přednášek, internetu, veřejných sdělovacích prostředků od stovek autorů a z vlastních zkušenosti (prožitků), jsou v této knize použity. Neskutečná mravenčí práce se získanými informacemi, perfektně zpracované, řadí tuto knihu právem na první místo ve vědeckém zpracování teorií a důkazu existence Boha. Čtenáři přečtením knihy získají encyklopedické informace od všech vědců ze všech oborů, které se zajímají o dokazatelnost božské přítomnosti. Informace získané za více jak 50 let z vědních oborů a vlastní zkušenosti s boží realitou, jsou v knize použity. Protože se jedná o vědecké dílo - důkaz Boha, kniha zásadně vylučuje použití věrouk, domněnek a všeho, co nelze dokazatelně ověřit. Čtenáři přečtením knihy zůstane propast mezi vědou a konzumním životem, který žijeme a kam směřujeme.... celý text

honajz
18.07.2020 3 z 5

Nakonec zklamání. Stačí si přečíst kapitoly o obou zážitcích a o synchronicitách. Zbytek je poněkud nepokorné sebevychvalování nebo kopání do těch, kteří hned nepadli před novým věrozvěstem na kolena, nebo s ním o jeho názorech dokonce chtěli diskutovat. Přitom je zde skutečně obsaženo několik správných mystických pravd, ale osobně bych také polemizoval s autorovým údajně jediným správným názorem, že za vším je Jungův pojem kolektivního nevědomí. Také odmítání osoby Ježíše mi přijde až moc dogmatické... Zkrátka, někteří lidé se nemění. V mládí dogmaticky kopou za ateisty, ke stáru se jim dostane zjevení a kopou podobně dogmaticky, bez připuštění diskuze, za víru. Ale jak říkám, zhruba takových třicet, možná čtyřicet stránek knihy je velmi obohacujících, podnětných, co se mystických prožitků týče přesných, a stojí za to, si je přečíst.

m.gena
21.04.2016 5 z 5

Vůbec tu nehodlám dále rozebírat obsah knihy, ale pro mě rozhodně velice zajímavé setkání s velmi rozumnou a zajímavou obhajobou boha pomocí vědy.... akorát možná ne pro všechny v některých pasážích pochopitelná, z důvodu mezioborové komplexnosti.