Budování citového pouta: : Jak probouzet lásku v hluboce traumatizovaných dětech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přelomová kniha pro jakéhokoli rodiče nebo kohokoli jiného, kdo chce lépe porozumět sobě sama, svým vztahům a životu. O co jde? Každý člověk se rodí s dvěma základními potřebami: potřebou autenticity a potřebou pouta, bez jejichž naplnění není zdravý a šťastný život možný. Čím více může být člověk tím, kým je (autenticita), tím lépe je v kontaktu se svým vnitřním nastavením a svými potřebami. Potřebu pouta či vazby (attachement) má každý druh, který se organizuje do smečky, hejna či stáda. V divočině byl základem přežití, dnes je základem zdravého vývoje člověka a procesu učení. Pochopení těchto souvislostí mění život a zvědomuje klíčové principy rodičovství, dětství a výchovy. Doporučujeme více než vřele! Pokud vás tato kniha zaujme, podívejte se určitě i na Rozšířenou rodinu, Svobodu učení nebo Summerhill, které se věnují praktické aplikace principů pouta do života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364773/big_budovani-citoveho-pouta-jak-probouz-Hy8-364773.jpg 4.419
Žánr:
Psychologie a pedagogika, Rodina

Vydáno: , Institut fyziologické socializace
Originální název:

Building the bonds of attachment, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Budování citového pouta: : Jak probouzet lásku v hluboce traumatizovaných dětech

Agatha84
29.09.2020

Opět jsem celkem rozpolcená. Rozhodně oceňuji popis dítěte s vývojovým traumatem. Neboť se s řadou takto "postižených" dětí setkávám, bylo to více než jen přínosné a poučné čtení. Na druhou stranu se mi většina knihy jevila jako neuvěřitelná fikce. Počínaje netradiční schopností dítěte tak malého pojímat terapii založenou na verbální a - dle mého - těžce abstraktně pojmové práci. Jako naprostá pohádka se pak mi jeví také pojetí celého pěstounsko-adopčního procesu. Alespoň v porovnání s tím, co je standardem u nás. Možná jen amíkům závidím, když jejich pěstouni mají více schopností, nadhledu a empatie než kdejaký "náš" psycholog. Obdivuhodné, a možná i dost přehnané.

PéťaH.
23.02.2020

Velice těžké téma, ale zkusím některá dopopučení z knihy. Naštěstí mé zkušenosti nejsou tak složité a těžké, ale sedí to i na jiné a lehčí případy, než jakým je hlavní hrdinka Káťa...


Radka_p
02.02.2020

Skvelá kniha alebo by som povedala, že toto je skvelá učebnica o dyadickej terapii.
Kniha obsahuje len \"nutnú\" teoretickú časť a potom na konkrétnom príklade dieťaťa prechádzajúceho pestúnskymi rodinami ukazuje, čo to vlastne je terapia zameraná na vytváranie či korekciu vzťahovej väzby. Ide o veľmi zaujímavý prístup kedy sa terapeut stretáva s pestúnom a dieťaťom zároveň a zameriava sa na budovanie vzťahu medzi týmito dvoma účastníkmi a nie naopak na vybudovanie terapeutického vzťahu terapeut-klient. Ako hlavná filozofia terapeutickej práce je vytvorenie akejsi rovnováhy medzi hravosťou, zvedavosťou a empatiou (ale lepšie tomu porozumiete ak si knihu prečítate).
Plus toto bola asi jedna z mála odborných kníh, na konci ktorej som bola dojatá. Veľmi odporúčam na prečítanie ale aj na prevzatie do praxe.

Ivet036
27.10.2018

Skvělá kniha. Četla se jedním dechem. Doporučuji všem, co se věnují sociálně-právní ochraně dětí.

Biedronka
15.04.2018

Skvěle napsaná kniha! Je velmi čtivá, pravdivě odráží těžkosti náhradních rodičů a komentáře vše srozumitelně vysvětlují. Za mě nejlepší kniha z této oblasti!