Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462373/bmid_budoucnost-lidstva-nas-udel-mezi-hv-Z6p-462373.jpg 5 108 108

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura naučná Vesmír Přírodní vědy
Vydáno: ekniha , Prostor

The Future of Humanity. Terraforming Mars, Interstellar Travel, Immortality, and Our Destiny Beyond Earth , 2018

deirdre
17.05.2020 5 z 5

Budoucnost mysli aj Budoucnost lidstva sú o poznanie menej náročné texty ako niektoré iné Kakuove knihy. Číta sa to naozaj ľahko a ak vás zaujímajú najnovšie pokroky vo fyzike, biológii a príbuzných prírodných vedách, a nie ste zrovna vedec, tak ste na dobrej adrese. Mne trochu - dosť vadilo miestami, že nezobral do úvahy širšie súvislosti, ale uznávam, že to nemuselo být autorovým zámerom, a nakoniec, súvislosti a možné dôsledky smerovania niektorých vedeckých výskumov si môže každý domyslieť sám.

kirkpatrick
03.04.2020

Skvělá kniha jež obšírně ukazuje problémy a aspekty, které můžou lidstvo potkat při dobývání vesmíru. Od krátkých vzdáleností na Měsíc, k Marsu, k blízkým hvězdám až k další galaxii. Docela mě to pohltilo a hltal jsem každou větu.

Petanee
09.03.2020 5 z 5

Kniha je spíše pro vesmírné Lamy jako jsem já, pro neználky. Ználek si zde moc nezaználkuje... Rozhodně vzbudí zájem o dané oblasti a bude nejspíš vstupní branou k dalšímu prozkoumávání (alespoň v mém případě tomu tak bude). Musím uznat, že se jednalo o velice poutavé čtení. Celý "příběh" o cestování vesmírem a přežití lidského druhu je příjemně dávkován. Vědec s darem psát je perfektní kombinací.

Jedno varování: "Stačí se podívat na nás samnotné, abychom věděli, jak by se inteligentní život mohl vyvinout v něco, s čím bychom něchtěli přijít do styku." (Stephen Hawking)

Držím nám palce....

genie
01.02.2020 5 z 5

Ne vždy zrovna jednoduché čtení (občasnou nesrozumitelnost zcela přičítám vlastní omezenosti v oblasti současné vědy a fyziky, nikoliv autorovi).
Na knize oceňuji to, že se autor věnuje i historickým základům (astro)fyziky či raketového inženýrství. Mnoho z uvedených vizí je pro mě celkem pochopitelných, mnoho z nich – zejména z té vzdálenější budoucnosti – jsou jak z říše sci-fi. Z knížky si odnáším tak trochu dilema – člověk (lidstvo) ve svých přirozených a odvěkých touhách po poznání a pokroku versus „vytěžit a využít“ ve svůj prospěch další světy. Velmi mě zaujala témata transhumanismu, (digitální) nesmrtelnosti či biotechnologie. Doporučuji.

ALadin1905
31.01.2020 5 z 5

Významný teoretický fyzik a ještě významnější popularizátor vědy, světoznámý Michio Kaku, se ve své nové knize zamýšlí nad osudem člověka na planetě Zemi a předestírá všeliké možnosti - a to možnosti méně či více fantaskní, občas hraničící se sci-fi, ovšem vždy vycházející z poznatků moderní fyziky a dalších věd, jež by lidstvu mohly v budoucnosti otevřít cestu ke hvězdám... Kaku tak zůstává velkým technooptimistou, věřícím (stejně jako já:) v definitivně pozitivní přínos vědy ve svém konečném důsledku a jakožto naši jedinou spásu v nadcházejících eónech lidského věku (nevyhubí-li se do té doby člověk vlastní vinou či jej nesmete samotná Matka příroda) spatřuje nutnost postupného opuštění Země a osidlování Vesmíru...
Autor sumarizuje mnohé zajímavé poznatky ze všech možných sfér vědy i života, mnohdy využívaje odkazů na vynikající světová díla science fiction stejně jako díla filosofická, a činí tak výjimečně čtivou a atraktivní formou, neztráceje v celé publikaci tah a jasný záměr. Pro všechny milovníky astrofyziky či vědy obecně, sci-fi a vůbec veškerého poznání o člověku a jeho místu v [tomto našem] univerzu - vřele doporučuji! ;-)

pungoš
12.01.2020 5 z 5

Naprosto mě to pohltilo, doporučuji!

AVmagix
02.01.2020 5 z 5

Autor umí vědecké poznatky podat velmi pěkným způsobem, který by měl pochopit i laik. Sám se o vesmír trochu zajímám, pokud to jde, rád se podívám na dokument o vesmíru (Prima ZOOM, Discovery, Spectrum apod.). Mimochodem se v těchto dokumentech sám autor objevuje. Budoucnost lidstva je futuristická kniha, která straší svou veděckou podporou. Skoro nahání hrůzu při pomyšlení, kam se to všechno může směrovat. Najednou si uvědomíte, že jsme nic ve velkém vesmíru, ale zároveň můžeme být vším. Jeden zajímavý postřeh - při sledování dokumentu v TV jste zavaleni informacemi, které velmi těžce trávíte a než si trochu uděláte představu, o čem se to tam vlastně mluví, jakou novou teorii to vlastně představují, chrlí na vás další a další informace, které vám znemožní dokončit si obraz na informace předchozí. Máte tak po slédnutí takového dokumentu dojem, že jste se dozvěděli něco nového, ale vlastně nevíte co a máte z toho zmatek. Při čtení této knihy to nehrozí. Mimochodem pan Kaku se v díle odkazuje na mnoho literárních děl, které jsou také inspirací dalšího čtiva.

los
25.09.2019 4 z 5

autor se trochu opakuje, několik podkapitol převzal ze své knihy Budoucnost mysli, a také dost nekriticky prosazuje teorii strun

peedbook
10.09.2019 5 z 5