Budeš tam?

Budeš tam? https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/bmid_budes-tam-Cce-676.jpg 4 281 86

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seras-tu là? , 2006

Danafantom
19.01.2012 5 z 5

Početla jsem si, bylo to napínavé, jen mi život hlavních postav připadal takový nenaplněný, a to před i po změně.

Judy24
23.11.2011 4 z 5

Nebudu vám lhát - jsem nadšená z nově objeveného autora, který evidentně ví, co chce, ale nejsem si tak docela jistá, jestli jsem nečekala, že bude chtít něco jiného.

Ten nápad s vracením se zpět prostřednictvím pilulek a jenom na určitou neovlivnitelnou dobu (atd., nechci vám kazit překvapení) je moc hezký a propracovaný, obdivuju autorovu schopnost popsat postavy během poměrně krátké doby tak, že si je stihnete oblíbit, poznat i pochopit, o co jim jde, kam kráčí a můžete jim tak napjatě fandit po pár stránkách. Skvěle to funguje, právě tohle vás totiž ponoří naplno do příběhu, že z něj nedokážete vystoupit a prostě musíte vědět, co bude dál a to hned a hned a hned. Je to, jako když po detoxikační kůře konečně znovu ochutnáte čokoládovou bonboniéru. Začnete a nepřestanete, dokud není konec.

K dokonalosti k tomu pro mě chybí jenom pár maličkostí a jelikož tu nikdo žádnou nezmínil, neodolám...
Prostě mě trošku zklamalo, že si autor nedal pozor na detaily. Aby mohlo přesouvání v čase na čtenáře fungovat, nesmí tam být chyby a já jednu našla (tetování). Zdá se to jako drobnost (v porovnání s klady je to drobnost, proto neklesám víc než o hvězdičku), ale když je knížka takhle krátká, zamrzí a taky jsem čekala trochu jiný konec.

Zjednodušeně řečeno - ta kniha je doopravdy skvělá, nečekaná a originální, ale vždycky si dávejte pozor, ať si neuděláte o knize zbytečně vysoká očekávání, která by nemusela splnit tak, jak se to stalo mně.

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Po knížce „Protože tě miluji“ jsem neváhala a zakoupila i tuto knihu a nelituji.
Příběh mě plně zaujal a je skvěle vymyšlen. Taktéž se zařadila mezi mé TOP knihy.

zapina
18.07.2011 5 z 5

Tak tuto knížku sem si sehnala pač sem četla komentáře na ní a byly hodně kladná a protože mě v knihkupectví hned padla do oka a jsem moc ráda, že jsem si jí koupila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a rozplakala mě což dokáže málokterá knížka. Určitě doporučuju přečíst!

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Další úžasná kniha od tohoto autora! Popisuje zde nevšední a zajímavý příběh! Všem doporučuji! Mne to fascinovalo!

Honey0105
19.03.2011 5 z 5

Když píšu tento komentář, tak mám oči ještě vlhké od slz.
Tuhle knížku mi pořídila mamka, že se mi bude moc líbit. Moc jsem tomu nevěřila a číst se mi ani nechtěla. Dneska jsem jí ale popadla a dala se do čtení. Nijak zvlášť mě to neuchvátilo, ale pak mě tak nějak začal zajímat příběh. Od sté stránky jsem se už nemohla odtrhnout.
Dlouho na mě žádná kniha takto nezapůsobila. Děj byl dost zajímavý a přímo mě do sebe vtáhl. Také jsem se pěkně nabrečela a řekla bych, že ještě nějakou chvíli budu mít tohle dílo v hlavě. Přesto musím říct, že šlo o naprosto dokonalý příběh a já jsem opravdu nadšená, že jsem knihu mohla přečíst!
Nevím, jestli budu mít sílu někdy si to přečíst znovu, ale vzpomínat a doporučovat určitě budu dál.
S takovýmhle poutavým příběhem jsem se opravdu dlouho nesetkala. Šlo také o docela propracované věci a.. Prostě hodnotím na 100% a to musí mluvit za vše.