Bude to dobrý rok

Bude to dobrý rok https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282981/bmid_bude-to-dobry-rok-PQ2-282981.jpg 4 163 163

Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní. Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my. Děláme to všichni: na konci roku sestavujeme seznamy předsevzetí a věříme, že během nadcházejících dvanácti měsíců si užijeme mnohem více radosti než tomu bylo letos, loni a předloni. Stejně si počínají i tři ženy, které se sešly na společném silvestrovském večírku. Hostitelka Gemma byla až donedávna spokojenou ženou v domácnosti. Poslední dobou však cítí, že potřebuje něco víc, a je odhodlána vrátit se ke své někdejší profesi. Saffron se nachází ve zcela opačné situaci: až doposud se věnovala úspěšné kariéře, ale teď má tajemství, které jí v blízké budoucnosti převrátí celý život naruby. A Caitlin? Ta je momentálně úplně na dně – zemřela jí matka, přišla o práci a rozpadl se jí vztah. Jako jediná vlastně vůbec netuší, kam se pohnout dál. Jediný důvod k optimismu spatřuje v jistotě, že hůř už být nemůže. A tak s nadějí hledí do nového roku všechny tři hrdinky. Bude to dobrý rok, ujišťují se navzájem. Ano, čeká je spousta změn. A některé naprosto nečekané..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Domino

The Year of Taking Chances , 2014

Marcik7
13.05.2024 5 z 5

Četlo se to samo. Životní kotrmelce tří mladých žen, které od základu změnily svůj život ať už vlastním přičiněním nebo okolnostmi. Nevím, která mi byla nejsympatičtější, ovšem Gemminu matku Karen bych asi zabila…Rozhodně doporučuji k přečtení.

Lofda
14.01.2024 5 z 5

Tohle čtení mi na úvod roku vážně sedlo! Vyprávění ze života aneb pozor na to, co si přejeme a jaká předsevzetí si s příchodem Nového roku dáváme. Líbily se mi všechny postavy, to jaké si holky vytvořily přátelství, vše čím si společně i každá zvlášť prošly, i když konkrétně u Gemmy jsem si říkala, že nechybí moc a získá svatozář, ale vlastně jsem až záviděla, s jakým nadhledem a jakým způsobem dokázala věci (vy)řešit. Takže možná trochu pohádka (nechci spoilerovat, takže nebudu komentovat jednání její matky či manžela), ale v konečném důsledku krásná pohádka a ty já mám ráda. Dávám plný počet a rozhodně se poohlédnu po dalších autorčiných knihách.

vikaa
09.05.2023 4 z 5

Super oddechovka, příběh jsem si užila. Tři ženy a tři osudy. Kavárna na pláži se mi možná líbila o fous víc, ale dobrý. Určitě sáhnu i po dalších knihách autorky.

Ráčkajda
13.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka, miluju vyprávění z pohledu více postav a zde mi byly všechny postavy sympatické....já si to užila :-)

Luigi1
23.03.2023 5 z 5

Autorka psala krásně a ne vlezle je to taková oddechovka

Noisette73
15.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Milý a vtipný román pro ženy, líbil se mi a čtenářský rok jsem nemohla začít lépe.
Všechny hrdinky byly sympatické a jejich příběhy mě bavily. Nejvíce jsem se ztotožnila s Gemmou, která má se mnou život vlastně nejpodobnější.
Nejméně mě asi bavil život Saffron, která mi byla i Nejméně sympatická, hlavně románem se zadaným mužem, přesto to bylo zajímavé a knihu mohu doporučit. Jen ty růžové konce se v životě moc nestávají, kdyby to tak bylo, bylo by to hezké.

Kudík
04.07.2021 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky a ještě lepší než ta předchozí. Autorka sice píše předvídatelně, ale přesto poutavě. Postavy jsou u ní rozličné, ale ty hlavní nezklamou. Zde se mi asi nejvíc zamlouvala Gemma, i když Caitlin dostala ještě víc naloženo, protože ztratit mamku, práci, avšak ztráta partnera byla v tomto případě spíše výhrou, a pak odhalit jisté tajemství, to celkově není nic moc kombinace. Avšak Gemma a Spencer a jejich Silvestrovská verze se mi moc líbila. Poté si ověřili v praxi, co obnáší manželský slib... v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě. A postava Saffron byla sice trošku klišé, resp. to její tajemství, ale ve výsledku vše určitě dopadlo dobře. Spousta náhod seznámí tyto tři ženy a jejich naděje při vstupu do nového roku. Celkově se jedná o nenáročné čtení.

Mrňous1
02.03.2021 5 z 5

Tak tato autorka je téměř sázka na jistotu. Opět výborné čtení, vyhovuje mi její styl vyprávění z pohledu tří hlavních hrdinek. Vždy mě pobaví komentáře typu: "Není to žádná vysoká literatura" apod. Vždy si říkám, co to vlastně je ta vysoká literatura. Shakespeare, Hemingway, Brontéová? Knihy od této autorky mě vždy pobaví, povznesou, povzbudí, strávím s nimi krásný a plnohodnotný čas. Co od knihy chtít více? Knihu rozhodně doporučuji. A těším se na další.

dom.ini
17.01.2021 4 z 5

Tohle bylo příjemné odstartování nového roku. :) Pohodové odpočinkové čtení, které vás naplní vědomím, že i když věci vypadají zpočátku černě, tak všechno se může nakonec jednoduše vyřešit a dobře dopadnout. A s takovým pocitem je určitě dobré nový rok začít a snažit se ho co nejdéle udržet. :) Nečekejte nic převratného, ale jako pohodové čtení pro ženy určitě doporučuji. :)

Kexina
05.01.2021 4 z 5

Není to žádná velká literatura, námět je jednoduchý, postavy prosté (někdy až hloupé), děj se drží očekávaných stereotypů. Ale líbil se mi autorčin styl psaní a celkově to byla příjemná oddechová kniha - jako stvořená ke čtení na dovolené.

Margaritta1987
30.12.2020 4 z 5

Knížka me opravdu bavila. Bylo v ní sice dost klišé, ale opravdu se mi líbilo, jak byla vykreslena podpora kamarádek mezi sebou a náhoda, jak se potkaly. Takový Sex ve městě

nik077
03.11.2020 5 z 5

Mě se její knihy začínají libit.

iiiccc
16.09.2020 4 z 5

Osud a náhoda svedou na silvestrovské party dohromady tři nespokojené ženy. Gemma má úžasné manželství, skvělé děti, ale trápí jí, že je jenom žena v domácnosti. Saffron je rozvedená a nešťastná v práci. Caitlin zemřela matka, ukončila psychicky náročný vztah a musí začít od začátku. Všechny si myslí, že hůř už být nemůže, ale nový rok je krutým způsobem donutí prohloubit své pomyslné dno. Příběh se dobře čte, má švih a drží se nohama na zemi.

Milena2017
12.08.2020 5 z 5

Příjemná kniha :-) u které jsem odpočívala. Krásný konec i slzička ukápla. A když muž uzná svou chybu a ještě se k tomu omluví své ženě. A vše napraví, tak je to báječné :-))) taky bych to chtěla zažít :-) tento příběh mi naprosto sedl, díky.

kofola33
02.05.2020 5 z 5

Prijemna knizka o tom, jak muze vzniknout pratelstvi, laska a uspechy, kdyz to cekame nejmene. Skvela oddechovka, doporucuji.

hapac
18.02.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení, tak jak to mám od této autorky ráda.

Majakadelcova
25.01.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka, příjemná k odpočinkové mu čtení. " Jak lehce se svět otočí vzhůru nohama, když to člověk nejmíň čeká...."

Toňula
10.01.2020 4 z 5

Po Panu Jonesovi jsem sáhla po další knize autorky - stejně příjemná, pozitivní a lidská jako ta předchozí..Protože jsem milovnicí vyprávění úhlem několika postav, obzvláště ženských, tak mi tento styl naprosto vyhovoval.

orson
29.11.2019 4 z 5

Knížky této autorky jsou všechny na jedno brdo - nejdříve začátek, kde se všechno pokazí, hrdinové jsou na dně a pak postupně se jim začíná dařit až to všechno vyvrcholí velkým úspěchem.... ale člověk si občas potřebuje oddechnout a naladit se na pozitivní vlnu, takže určitě si od ní zase někdy něco přečtu :)

pip11
31.10.2019 5 z 5

Je to má druhá kniha od této autorky a jsem spokojená. Tento příběh tří žen, které zápolí se svými životy a stanou se z nich kamarádky, je příjemně reálný a hezky čtivý.