Buddha zblízka

Buddha zblízka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488609/bmid_buddha-zblizka-uoH-488609.jpg 5 2 2

Katalog výstavy představuje mistrovská díla buddhistického sochařství, malby a rukopisů z curyšského Museum Rietberg a Národní galerie Praha. Tematické kapitoly o buddhistickém umění se zabývají vznikem a šířením buddhismu v asijských kulturách, ale také jeho reflexí ve střední Evropě. Kromě úvodních textů přibližujících vývoj buddhistického umění a sbírky obou institucí obsahuje publikace katalogová hesla vystavených exponátů, glosář termínů, rejstřík, seznam literatury a exponátů.... celý text

Shindo
17.02.2023 5 z 5

Naozaj nádherne spracovaný katalóg k výstave, bohatý ako obrazovo, tak faktograficky.

Mám ale pocit, že v katalógu neboli zahrnuté všetky vystavené exponáty. Paradoxne aj jeden z tých, kvôli ktorému som katalóg kupoval, pretože som si zaboha nevedel spomenúť na názov dotyčného exponátu.

witiko
02.05.2022 5 z 5

Knihařsky skvostný, obrazově nádherný i informačně poučný katalog. Artefakty jsou uspořádány do příslušných tematických kapitol, i když občas ne úplně logicky.