Buď mužem! - Jakým Bůh chtěl, abys byl

Buď mužem! - Jakým Bůh chtěl, abys byl https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332244/bmid_bud-muzem-jakym-buh-chtel-abys-byl-OnR-332244.jpg 5 4 1

Kniha amerického kněze je spirituální knihou, kterou píše muž pro muže. Je psána jasným, přímým, přitom ale vtipným a hlubokým způsobem, takže spirituální témata předkládá nikoli jako slabost, ale jako chlapská rozhodnutí správného muže, který bere život vážně a zodpovědně do svých rukou. Kniha do současného světa vrostlého autora zachycuje řadu osobních zážitků a zkušeností, přitom ale není upovídaná a cílí vždy k podstatě věci. Duchovní život chápe jako výzvu, jako laťku, které chce pořádný muž dosáhnout. Každá kapitola je zakončena motivačními otázkami a body k přemýšlení, které jsou pro čtenáře skutečnou pobídkou.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Portál

Be a Man! , 2009

Ikkju
29.12.2017

Mám radost že na obálce knih o tom jak se stát mužem je můj spolužák, od kterého jsem též knihu dostal.

Samotnou knihu jsem měl i chuť přečíst, ale nakonec zůstane nejspíš jen u občasného zalistování - hned první jsme si dali po rozbalení knihy: najdi někoho, komu vysvětlíš, kdo byl Ježíš; kamarádovo vysvětlení devítiletému synovi, kdo ten pán byl bylo víc než roztomilé, i s ohledem na to, že k víře nemá nejspíš vztah vůbec žádný.

Postava na obálce je prostě muž jak se patří, v podobné krajině dokáže strávit nejenom horké letní odpoledne, ale i dny, kdy je skála pokrytá jinovatkou, buď jenom z radosti z divoké přírody, nebo pro svůj sen, kterému obětoval hodně - focení..

Larry Richards
americká, 1960