Buď moudrá, má bolesti

Buď moudrá, má bolesti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239940/bmid_bud-moudra-ma-bolesti-239940.jpg 5 3 2

V souboru povídek (Stáří je punc, Buď moudrá, má bolesti, Ultimum refugium, Kamarád Warren, Zapřáhni svůj vůz k hvězdě a Dopis mladému muži) řeší autorka závažné mravní otázky. Zabývá se problémy stárnutí a stáří,generační mikonflikty a čerpá náměty i ze své pedagogické a sociální práce

Znedla
03.08.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a byla jsem velmi mile překvapena. Spisovatelka se dotýká témat, která jsou jí blízká.
Ve Stáří jako punc, jak již název naznačuje jde o otázku stáří - je opravdu puncem, nebo nevýhodou, kdy staří lidé překážejí mladým?
Následují tři povídky z válečného a poválečného období. Musím se přiznat, že povídka Buď moudrá, má bolesti, chovej se tiše mě naprosto odzbrojila. Nezastírám, že i slza ukápla... Zrovna tak povídka Zapřáhni svůj vůz k hvězdě - o nezkušeném mládí, které si myslí, že vše ví nejlépe...
A poslední Dopis mladému muži, který vychází z její práce v pedagogické a sociální sféře kdy pracovala jako vychovatelka v dětském domově. Jen by mě zajímalo, co by asi říkala na dnešní děti...

milan.krimsky
29.01.2018 5 z 5

Kniha napsaná v povídkách o životě a smrti v době protektorátu a po té při budování poválečného státu

Hana Klenková
česká, 1905 - 1992
1948  81%Slunečná farma
1947  80%Regina Lorencová
1948  100%Darebák
1978  100%Buď moudrá, má bolesti
1941  80%Vendulka tanečnice

Kniha Buď moudrá, má bolesti je v