Slunečná farma

Slunečná farma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1611/bmid_slunecna-farma-Mql-1611.jpg 4 14 4

Malou Miki najde strážník, "káp" na newyorském předměstí. Její matka, přezdívaná Irská Mary, nutila zbídačenou dcerku krást, aby měla peníze na jídlo a především alkohol, kterému tolik holduje. Policista však věří v Mikinu nápravu a pošle děvčátko do vzdálené Slunečné farmy, nápravného zařízení pro opuštěná nebo špatně vychovávaná děvčata, která se dostala na scestí...... celý text

heavy66
11.02.2023 3 z 5

Takže další coming out. Ano, přiznávám, že občas čtu dívčí romány! Tenhle jsem našel kdysi u babičky na chatě a četl ho tam každé prázdniny. Hned v první kapitole jsem se dozvěděl, jak se řekne anglicky polda. A osudy Miki, od hladové zanedbané holčičky až k bohaté krasavici, která nechce zapomenout na svůj původ. Zajímavý příběh, archaický jazyk, docela se mi to líbilo!

Zlatinka.Emilly
04.01.2023 5 z 5

Kolikrát jsem přečetla tuto knihu, když mi bylo náct už nevím, ale po x letech jsem se díky výzvě ke knize vrátila a rozhodně není čeho litovat. Mnohé pasáže z knihy jsem si pamatovala. Příběh malé Miki je srdcervoucí a jak šel čas, začala se formovat Mikiina povaha. Dívka nezapomněla na svůj původ a raději zvolila život jako pomocnice sobě rovných než život v přepychu.

kh1989
08.03.2021 3 z 5

Smutný příběh. Jak se malá Miki dostane z bídy na Slunečnou farmu a tam se rozvíjí její osobnost. Poté bydlí s farářem a nakonec s tetou, která ji vede na scestí. Být bohatá a žít se svojí láskou nebo si uvědomit odkud pochází a jít si za tím?
Ani jedna varianta ji neudělá šťastnou. Dostává se na dno a ztrácí víru.... A v té chvíli se objeví lékař a otevře ji oči. Naštěstí prozření.
Dle obálky a názvu jsem se domnívala, že půjde o oddychové čtení, ale nikoliv. Autorka ukázala, jak je svět prohnilý a co jsou lidé schopni udělat. Také však ukázat víru v sebe sama a lepší život. ????

Kacisek
28.04.2012 2 z 5

Začátek knihy se mi líbil, příběh malé Miki se vyvíjel a mělo to spád, od půlky dosti zdlouhavé čtení o ničem. Hodnotím průměrně. :-)

Hana Klenková
česká, 1905 - 1992