Bubnování na sudy

Bubnování na sudy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20999/bmid_bubnovani-na-sudy-Wpn-20999.jpg 4 15 2

Několik let avizovaná sbírka básní předního autora střední generace inspirovaná nejen rodným Slezskem, ale i Brnem, kde básník prožil více než 25 let svého života. Obsahuje dnes již legendární Zpěv kozlů. Kniha získala prestižní knižní cenu Magnesia Litera 2003 – Litera za poezii.

Hana86
09.10.2020 5 z 5

Tuto brožuru básní jsem dostala od samotného autora v roce 2002 i s věnováním. Nejsem znalec poezie a nikdy jsem jí nerozuměla. Ale je pro mne ctí, že jsem mohla být žákyní pana Slívy od 6. do 9. třídy na naší vesnické základní škole na Opavsku. Dodnes nerozumím tomu, proč kvalitní učitel jednoho brněnského gymnázia učil několik let na ZŠ, ale pro mě to mělo obrovský přínos. Učil český jazyk a dějepis. Získala jsem díky němu velký rozhled. Je to jeden z těch učitelů, na které člověk nezapomene v dobrém slova smyslu. Takže díky pane Slívo, jste moje srdcovka!

Lenka4
31.12.2013 4 z 5

Zpěv kozlů mě sice příliš nezaujal, ale ve sbírce je několik velmi pěkných básní, např. Okolo Frýdku nebo Noční hodinka. Sbírka působí jakýmsi podzimním dojmem se skrytými tóny klidné rezignovanosti. A do toho příjemného poklidu najednou bum - Hospodo! Správně, bubnování na sudy má mít razanci!

Magnesia Litera

Vít Slíva