Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508609/bmid_zpoved-detektiva-z-oddeleni-vrazd-1-3u0-508609.png 4 170 34

Brutal série

Hiroki Dan je muž, který žije dva různé životy. První z nich je život úspěšného detektiva z oddělení vražd. Okolí mu předpovídá oslnivou kariéru, částečně i proto, že je synem bývalého policejního ředitele. Jeho druhý život je ale mnohem temnější a hrozivější. Je to život sériového vraha, který nad těmi nejhoršími zločinci, kterým se podařilo vyhnout ruce spravedlnosti, vynáší trest smrti ten nejstrašnější, který jen dokáže vymyslet. Temný příběh o policistovi, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých vlastních krvavých rukou.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Gate

Satsujin Keisatsukan no Kukuhaku 1 , 2019

VLAST1M1L
27.04.2023 2 z 5

Pro mne velké zklamání. Podle zdejšího hodnocení jsem se těšil, ale teď už si uvědomuji, kolik falešných komentářů se tu po vydání objevilo, aby nalákalo ke koupi.

Je to plné brutálního násilí, to je pravda. A to je taky všechno. V násilí se rovným dílem a s radostí vyžívají jak ti špatní, tak hlavní hrdina. Děj žádný. Napětí nula. Slovo brak to vystihuje dokonale.
Nemám nejmenší chuť si koupit pokračování, když je z komentářů k dalším dílům jasné, že se děj zase konat nebude.

Allia
22.04.2023 4 z 5

V dnešní době, kdy se na vás z každé strany hrne násilí a brutalita, ať už z TV nebo i knih, tak se některým čtenářům může zdát tato manga jako lehčí odvar. Za mne jsem někde mezi. Ano obsah je šokující, ale z některých knih znám i horší, proto i hodnocení není pro mne lehké. Mimoto manga není mnou vyhledávaná četba, ale vcelku se mi to líbilo a jako takový odklon od knih, celkem osvěžující, když pominu téma. Určitě si přečtu i další díly. Samotná postava Hiroki Dana mě totiž velice zajímá a doufám, že se časem oněm dozvím víc kde, jak a proč je z něj to, co jsme mohli v knize vidět.

Kacka999
16.04.2023 4 z 5

Za mě fajn. Nic pro slabé žaludky.

MlaW
10.04.2023 2 z 5

Knihu jsem kupoval hned při vydání, ale nějak jsem na ni po čase zapoměl. Pak jsem někde zaslech jak je to strašně nechutný a brutální, tak si říkám že je na čase se do toho pustit. No musím říct, že mě čekalo velký zklamání stran oné brutality a nechutností, protože se tam vlastně zas tak moc nestane. Autor se evidentně nesnažil nijak zvlášť šokovat, nedočkáte se žádné pořádné zvrácenosti a jede se spíš na volnoběh. Těch pár výkřiků o brutalitě se možná postaralo o slušnou reklamu (prej se to u nás prodává jak rohlíky), ale je nutno poznamenat že je to spíš klamavá reklama. Stejně jako ohánění se přístupností 18+ je spíš úsměvné, když se dočkáte cenzurování sporostých slov. Nechápu.
Samotnej hlavní hrdina je sice sympaťák, ale bohužel své kratochvíle provádí až příliš snadno. Nikdo nepojímá podezření, ani nějaký větší zájem (možná v příštích dílech, kdo ví).
Přesto jsem si čtení celkem užil a jako taková veselá pohodovka na zahnání deprese to funguje dostatečně. Uvidíme jak se to dál vyvine.

michal3736
05.04.2023 4 z 5

Trošku připomíná Dextra :)

nikola6615
29.03.2023 3 z 5

Vůbec už netuším, jak se ke mně knížka dostala, přiznávám se ale, že můj žánr to není a na mě osobně to bylo velmi za hranou. Tím ale určitě nesnižuji kvalitu komiksu a kvalitu zpracování. Já jsem jen knížku odložila s tím, že pro mě to není a čtení a vyobrazování podobných věcí si jako čtenář neužívám. Nicméně nepochybuji, že si tato literatura určitě najde své publikum, jde jen o subjektivní vnímání a schopnost si vyobrazené věci příliš nepřipouštět.

Teea
12.03.2023 4 z 5

Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Z této mangy mi bylo v některých částech krapet úzko, ale jinak skvělý

petunkav
08.03.2023 2 z 5

Tímto komiksem jsem zkusila něco pro mě nového.
Chybělo mi ale napětí, zápletka. Všechno bylo moc jasné a předvídatelné.
Asi nemůžu hodnotit, pro mě tento formát není. Tím nechci říct, že není dobrý. Prostě pro mě ne, pro jiného ano.
Pozitivní jsou na příběhu ty opravdové "tresty" pro gaunery, kteří chodí světem.

ELENtheKNIHOMOL
26.02.2023 4 z 5

U této knihy určitě věnujte pozornost varování a před koupí si ji alespoň trochu prolistujte.
Dále bych apelovala na hranici věku čtenáře 18+ ,které doporučuje nakladatelství. S tím, že i pro některé dospělé bude tento příběh už dost za čarou.

Brutal je opravdu brutál!

Hiroki Dan žije dva různé životy. V tom prvním je úspěšný detektiv a v tom druhém sériový vrah, který koná "dobro" na těch nejhorších zločincích,kterým se podařilo vyhnout spravedlnosti.

Dan je tak trochu jako Dexter,jen více, o dost více brutálnější.
Každý "dobrý skutek" ,který Dan vykoná je inspirován Vymítačem ďábla.
Kniha sama o sobě má jen velmi jednoduchý příběh, tady se spíše autor soustředí na násilí a extrémnost.

Čtení této mangy bych přirovnala k situaci kdy projíždíte kolem autonehody,nechcete se dívat, ale prostě si nemůžete pomoct.

Trochu přemýšlím, jestli jsem natolik zvrácená,abych ve čtení této série pokračovala...ale asi ano...zvědavost je silnější.

MaláKnihomolka
25.02.2023 4 z 5

ᴄ̌ᴇᴛʟɪ ᴊsᴛᴇ ᴜᴢ̌ ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ, ᴜ ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴠᴀ́ᴍ ʙʏʟᴏ ɴᴇᴠᴏʟɴᴏ?
ᴛᴀᴛᴏ ᴍᴀɴɢᴀ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ɴᴇɴɪ́ ᴘʀᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅᴇ́ʜᴏ. ᴜᴘᴏᴢᴏʀɴᴇ̌ɴɪ́ ɴᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴀ́ᴄʜ ᴋᴅ ᴛᴀᴋ ᴘʀᴏsɪ́ᴍ ɴᴇᴘʀ̌ᴇʜʟɪ́ᴢ̌ᴇᴊᴛᴇ: „ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊᴇᴍᴇ ᴘʀᴏ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴇ sᴛᴀʀšɪ́ 18 ʟᴇᴛ. sᴇ́ʀɪᴇ ᴏʙsᴀʜᴜᴊᴇ ᴇxᴘʟɪᴄɪᴛɴɪ́ ᴢᴏʙʀᴀᴢᴇɴɪ́ ᴋʀᴠᴇ, ɴᴀ́sɪʟɪ́ ᴀ sᴇxᴜᴀ́ʟɴɪ́ᴄʜ sᴄᴇ́ɴ ᴀ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇ ɴᴀ ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴇ ᴘᴜ̊sᴏʙɪᴛ ᴢɴᴇᴘᴏᴋᴏᴊɪᴠᴇ̌.”
ᴊᴀ́ ᴅᴏ ᴛᴏʜᴏ šʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴠ ᴘᴏʜᴏᴅᴇ̌ ᴢᴠʟᴀ́ᴅɴᴜ ᴀ ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴘʀ̌ɪᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴊᴇɴ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴍɪ́ᴛ ᴢᴀ sᴇʙᴏᴜ ᴠšᴇᴄʜɴʏ ᴛʏ ɴᴇᴄʜᴜᴛ̌ᴀ́ʀɴʏ. ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴍᴇ̌ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ɴᴜᴛɪʟᴏ ᴄ̌ɪ́sᴛ ᴅᴀ́ʟ. ᴀsɪ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴏsᴛ ᴊᴀᴋ sᴇ ʙᴜᴅᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴠʏᴠɪ́ᴊᴇᴛ. ᴄᴏ sᴇ ᴛʏ́ᴄ̌ᴇ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ, ᴛᴇ̌ᴢ̌ᴋᴏ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ ᴊᴀᴋ ʜᴏ ʜᴏᴅɴᴏᴛɪᴛ. ɴᴀ ᴊᴇᴅɴᴜ sᴛʀᴀɴᴜ ʙʀᴀʟ ᴅᴏ sᴠʏ́ᴄʜ ʀᴜᴋᴏᴜ sᴘʀᴀᴠᴇᴅʟɴᴏsᴛ ᴀ ᴛʀᴇsᴛᴀʟ ᴢʟᴏᴄ̌ɪɴᴄᴇ, ᴊᴇᴢ̌ sᴇ ᴠʏʜɴᴜʟɪ sᴘʀᴀᴠᴇᴅʟɴᴏsᴛɪ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴊᴀᴋʏ́ᴍ ᴢᴘᴜ̊sᴏʙᴇᴍ. ɴᴇᴊᴇɴ ᴢ ᴛᴏʜᴏ ᴍɪ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ɴᴇʙʏʟᴏ ᴅᴏʙʀ̌ᴇ. ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ́ ᴘᴏᴊᴇᴛɪ́ ᴅᴇᴛᴇᴋᴛɪᴠᴀ.
ɴᴇᴊsᴇᴍ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋʏ́ ᴇxᴛʀᴀ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ ᴍᴀɴɢʏ, ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴀ ᴍᴀ́ ᴅʀᴜʜᴀ́, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴍᴏᴊɪ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ʙᴇʀᴛᴇ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴏʙᴊᴇᴋᴛɪᴠɴᴇ̌. ᴘɪ́šᴜ ᴊᴀᴋ ᴘᴜ̊sᴏʙɪʟᴀ ɴᴀ ᴍᴇ̌, ɴᴇᴠɪ́ᴍ ᴏ ᴛᴏᴍ ᴛᴏʜᴏ ᴛᴏʟɪᴋ ᴊᴀᴋᴏ ᴊɪɴɪ́. ᴀʟᴇ ᴋʀᴇsʙᴀ ᴍɪ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴘᴏᴠᴇᴅᴇɴᴀ́, ᴛᴇxᴛ sᴇ ᴄ̌ᴇᴛʟ ᴅᴏʙʀ̌ᴇ, ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ sɪ ɪ ᴢᴠʏᴋʟᴀ ɴᴀ sᴍᴇ̌ʀ/sᴛʏʟ ᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ᴍᴀɴɢʏ. ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ᴊsᴇᴍ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ sᴛɪ́ᴢ̌ɴᴏsᴛ ɴᴀ ᴘᴀᴘɪ́ʀ, ᴛᴏ ᴏᴠšᴇᴍ ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ᴘᴏsᴏᴜᴅɪᴛ. ᴊᴀ́ s ᴛɪ́ᴍ ᴘʀᴏʙʟᴇ́ᴍ ɴᴇᴍᴇ̌ʟᴀ.
ᴏʙᴇᴄɴᴇ̌ ᴠšᴀᴋ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴛᴜšɪ́ᴍ ᴊᴀᴋ ᴍᴀ́ᴍ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋᴏᴠᴇ́ʜᴏ ʜᴏᴅɴᴏᴛɪᴛ. ᴄ̌ᴇᴛʟᴏ sᴇ ᴛᴏ ʀʏᴄʜʟᴇ, ᴅᴏʙʀ̌ᴇ, ʙʏʟᴏ ᴛᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ́, ᴀᴠšᴀᴋ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊᴜ ᴛᴏ ʟɪᴅᴇᴍ sᴇ sɪʟɴᴏᴜ ᴘᴏᴠᴀʜᴏᴜ, ᴋᴛᴇʀ̌ɪ́ ᴢᴠʟᴀ́ᴅɴᴏᴜ ᴍʀᴛᴠᴏʟʏ, ɴᴀ́sɪʟɪ́, ᴋʀᴇᴠ ᴀᴘᴏᴅ.

Lenka.Vílka
23.02.2023 1 z 5

SPOILERY

Poměrně nedávno jsem četla svůj první komiks od "stejný bandy", která u nás vydala i Zpověď. A teď mám z toho ten špatný pocit v břiše. Ten určitě taky znáte. Vzniká pokud jste už přečetli víc komiksů nebo pokud jste trochu starší a čtení příběhů vnímáte jinak, než čtením toho co je "in". Teď jako by si každý myslel, že může vydávat komiksy a mangu. Protože to letí. A problém je potom v tom, že vzniká až moc okatě dojem dojení populárního žánru. Protože pokud má být tohle nový standard vydávání komiksů, tak mě napadá, že se náš svět žene do záhuby. Protože...

...relativně snesitelný příběh a relativně neurážející průměrnou kresbu totiž posílá ještě níž naprosto šhitózní papír. A co měly znamenat ty dvě první stránky z jiného papíru? Asi ten nejlevnější, který je k dispozici. Protože za stejné peníze seženete u konkurence lepší kvalitu. Mmch, ta stejná konkurence knihu prodává levněji než vlajkové knihkupectví vydavatele. Tak kde je problém?! V nákladu na výtisk asi ne, když výsledný produkt stojí stejně jako luxusní materiál jiných vydavatelů. A u mangy nelze do hodnocení nezapočítat všechny složky: příběh, kresbu a knihu jako celek :(

Na téhle knize asi ani nevadí, že je docela dost explicitní. Číst tohle v románu je pro dost lidí přijatelnější. Jednu scénu z mučení napsal i nedávno třeba Mistr King a v beletrii to bylo dost drsné. Takže obrázky jsou možná lepší. Čtenář si to nepředstavuje hůř. Ale bacha na to, aby vás trochu nezmátla anotace. Tahle série není o chlápkovi, který má svoje démony a ventiluje emoce stejně třeba jako Dexter Morgan. Ani není zběsilý spasitel třeba jako Frank Castle, u kterého si občas kladete otázku, zda si to už vyloženě neužívá, ale potom vám dojde, že je to jenom nekonečná smyčka. Jenže Hiroky Dan si to užívá. Není za tím žádná psychologie. Prostě jenom ubližuje lidem, kteří ublížili jiným lidem. Jeho komentář když během mučení své oběti dojde k malé nehodě a umučený umře, zní strašně úchylně. Problém je v tom, že i tak je to na minimu prostoru a většinu knihy je v obměnách dívek zobrazované znásilnění v různých formách. Jupí! To prostě chceš! A já jako čtenář mám doufat, že jde jenom o to šokovat čtenáře na začátku série a potom teprve se začne nějaký hlubší psychologický rozbor? Mám blbý tušení, že to nedostanu. A to hned ze dvou důvodů, který jsou dost očividný a jsou jasný každému, kdo se v komentáři dostal až sem. Hiroky zatím pouze působí, že si svoje činy užívá. Až moc. Což je jediná informace o jeho charakteru za první knihu a že se vnímá lepším než jeho oběti (což sám řekne, nevychází to z děje...i když..). S tím nemohu souhlasit. Protože kdo je tedy horší? On nebo jeho oběti? Odpověď na tuhle otázku asi rozhodne, zda si vy koupíte pokračování...

Nepřišla jsem na to, pro koho je kniha určená. Je to prý kniha 18+, ale nikde to na ní není napsané. Ani vydavatel to neuvádí. Někde je u prodejců vedeno "doporučení 18+", ale D$@^@&*@ý chce při fyzickém prodeji občanku. Ale když zmíní Zemanovo oblíbené slovo v synonymu nebo dokonce anglicky (!!!!!), je to cenzurované. Asi nemohli sáhnout do originálu. Nevím. Prostě zvláštní. Vy, kdo jste to četli? Komu by jste knihu doporučili nebo mu jí koupili? Pracovat v příběhu s násilím není snadné. A tady se to nepovedlo. Tady je to laciný a trapný.
(Paradox je, že se to asi nejvíc bude líbit pubertálním děckám.)

Pokud budete mít to "štěstí" a knihu budete mít zadarmo jako já, tak si to klidně přečtětě. Ale jinak to za tu investici nestojí.

PrincaListicka
23.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Brutal rozhodně není příběhem určeným pro děti a mladistvé, ba ani pro spoustu dospělých slabší povahy. Na druhou stranu lidem, kteří se s násilím podobného druhu již na obrazovkách či stránkách knih setkali a rádi ho vyhledávají může připadat, že už viděli i horší věci. Je pravda, že - alespoň podle mého názoru- člověk, který si podobné příběhy užívá, musí být trošku morbidní a pokroucený, většina lidí z nich bude prostě jen znechucená.
Stejně tak spousta lidí detektiva Dana odsoudí jako zvrhlíka a nebude pro jeho činy mít pochopení. Někteří, jako třeba já, s ním ovšem budou velice sympatizovat a fandit mu. Zločinci by prostě svému osudu uniknout neměli.

Dostává se nám zde dvou případů rozdělených do několika kapitol - v první z nich je hlavním záporákem vražedný pošťák, jehož cílem jsou malé holčičky, v druhém zase partička kluků, která si založila byznys na lovení dívek na párty za pomoci omamných látek a jejich následným brutálním znesvěcením, které si ještě s oblibou natáčí. Pokud jsou pro vás tato témata příliš už pouze takto z popisu, vyhněte se této manze velkým obloukem.

Hiroki Dan je podle mě velký sympaťák a vlastně mě docela mrzí, že ačkoliv je hlavní postavou příběhu, nedostane v prvním díle ani zdaleka tolik prostoru, kolik bych si přála. Na druhou stranu mi přijde, že se tím o to víc jeví jako konečný soudce a vykonavatel trestu, což působí dramatičtěji.

I u Zpovědi detektiva z oddělení vražd jsem byla velice spokojená s překladem a sazbou, volbou fontů a prací s vizualizací citoslovcí typických pro mangu. Doufám, že i další mangy budou v tomto duchu pokračovat a udrží si nasazenou laťku.

Brutal tedy opravdu není pro všechny, naopak je určen spíše poměrně úzkému okruhu čtenářů, kteří si ho ovšem podle mého názoru o to více užijí. Jsem zvědavá, co přinesou další díly. Pokud v nich bude víc Hirokiho Dana a ještě o kapku víc násilí, zlobit se vůbec nebudu.

Blekking
18.02.2023 4 z 5

Tato manga rozhodně není pro každého. A i ti, co se vyžívají v morbidní tematice, by se měli mít na pozoru. Párkrát se mi udělal knedlík v krku, musela jsem mangu na chvílí odložit. Zvědavost byla ale silnější. Čtení není na dlouho, za to ve vás zanechá silný pocit znechucení. Znechucení nad ohavností zločinců, kterým se daří vyhýbat se spravedlnosti. A co samotná ústřední postava? Dan je teprve kalibr. Jeho způsob pomsty je na hraně všeho. Na jednu stranu koná spravedlnost. Na druhou stranu je psychopatický vrah. Je špičkovým detektivem, ale zároveň sériový vrah. Kdo vlastně je? A jak to sním dopadne? Má zvědavost nezná hranic a proto se těším na další díly.

DeathHarmony
14.02.2023 4 z 5

Rozhodně neignorujte jakákoliv upozornění ohledně obsahu, není to pro slabší povahy a lidi, kteří mají tendenci na zavrženíhodné či ostré věci říkat "fuuuj, to bylo odporné".

Mně osobně se tahle manga líbila, ač preferuji normálně prózu. Druhý díl si v budoucnu pořídím, ale skutečně aby v tomto člověk našel "počteníčko", musí mít už něco v té ostré literatuře odžité a musí být "fanoušek" zrůdností lidského chování (na papíře).

Přečteno během chviličky, kraťoučké, ale za cenu ve slevě mi to stálo