Bruno

"Anebo dobrodružství německého chlapce v české vesnici." Hlavním hrdinou této knihy je německý chlapec Bruno. Byl poslán výměnou za českého chlapce do české rodiny. Zpočátku Bruno českým dětem nevěřil a také děti a obyvatelé jej neměli rádi. Později však Bruno zachránil život tonoucímu chlapci, proto si jej lidé oblíbili a mezi dětmi si našel kamarády....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/246649/bruno-246649.jpg 3.749
Pro děti a mládež
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství

Kniha Bruno

SidoniaL.

Kdyby nebylo té komunistické třídní propagandy, byla by povídka určitě na čtyři hvězdičky. Je jisté, že M. Majerová psát uměla a chudé dětství se všemi jeho radostmi i žaly sama prožila, a tak ho vylíčila živě a bezprostředně. Zajímavý je také antagonismus Čechů a Němců, ať už na české vesnici nebo v oblasti s převládajícím německým obyvatelstvem - v Ústí nad Labem.

marwinmh
24.07.2017

Příjemne čtení o životě na vesnici, o pocitech a chování německého chlapce rok žijícího v rodině, kde zprvu nikomu nerozumí jediné slovo. Líbilo se mi, jak sourozenci Soukupovi stali při sobě, jak dovedli mít radost i z nepatrných drobnosti a jak snadno a srdečně přijali "cizince" mezi sebe. V té době bych žít nechtěla, ale bylo pěkné číst o rodině, která k sobě měla tolik blízko. A jako vsude a v každé dobe, i v této knížce najdeme děti zlomyslné, které mají radost z toho ublížit těm, kteří trochu vybočují z řady.

Luccy78
20.07.2015

Kniha vypráví o německém chlapci Brunovi, který rok bydlel v české rodině. Česká rodina zase výměnou poslala svého nejstaršího syna do Německa, k Brunovým rodičům, aby se naučil dobře německy.
Bruno zpočátku vůbec nemluvil, stranil se dětí, mračil se a zůstával o samotě. Později ale zachránil život topícímu se chlapci, který mu neudělal nikdy nic dobrého, postupem času nachází kamarády a stává se oblíbeným i ve vesnici.

kyticka152
27.04.2015

Tato knížka byla zvláštní. První mě vůbec nebavila, ale na konci mě neuvěřitelně chytla. Zatím nejlepší povinná četba jakou jsem četla.

silhavaA
09.07.2013

Knížka se mi moc líbila. Škoda jen, že je tak krátká :/

WEIL
23.08.2011

O knize nám na ZŠ přišla povyprávět knihovnice. Německému chlapci se podle tohoto příběhu v české rodině moc líbilo.

Zadáno pro Blížence
Zadáno pro Blížence