Brouk v hlavě

Brouk v hlavě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207488/bmid_brouk-v-hlave-5jH-207488.jpg 4 22 2

Jedná se o "lechtivou" situační komedii, která srší ironií, humorem, vtipem i osobitým šarmem. Dílo je založeno na triviálním příběhu neuskutečněné nevěry. Hra má mistrně vystavěnou zápletku, která je plná omylů, záměn jednotlivých osob, nedorozumění i převleků. Hlavními postavami jsou zde dvě velmi podobné osoby V. E. Champsboisy a Bouton, která jsou zde inscenačně řešeny jakožto klasická divadelní dvojrole.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

La puce à l'oreille , 1950

Magrata15
25.08.2020 3 z 5

Souhlasím s Ajrad1981 - jako divadlo je Brouk v hlavně naprosto jedinečný (viděla jsem v podání jedné ochotnické divadelní společnosti) ale jako scénář k divadlu se to nečetlo moc dobře - především bylo těžké udržet pozornost, která postava právě hovoří a ke konci jsem přeskakovala španělské repliky, které nebyly přeložené ani vysvětlené.

Ajrad1981
26.03.2016 3 z 5

Komedie podobná těm, se kterými k nám jezdí divadelní společnosti. Podezření na nevěru, záměny, nedorozumění. V hereckém zpracování bych se u toho pořádně nasmála. Při čtení to nemá takové kouzlo.

Georges Feydeau
francouzská, 1862 - 1921
1968  78%Brouk v hlavě
1972  89%Dámský krejčí
1993  80%Ten, kdo utře nos
1968  100%Slečna od Maxima
1979  0%Dáma od Maxima 1

Kniha Brouk v hlavě je v