Bříza v bouři

Bříza v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365614/mid_briza-v-bouri-SEb-365614.png 4 19 4

Vesnický román Bříza v bouři od Vlasty Javořické, který vychází již podruhé, potěší nejen naše babičky, ale i mladší generaci čtenářů, kteří si oblíbili tuto vynikající autorku.

knihomolka1197
02.11.2020 5 z 5

Kniha nezklamala...opravdu poutavé, i když hodně smutné čtení

alnahu
10.08.2018 5 z 5

Román z vesnice ,kde se hledělo na to aby se dcera dobře provdala nejlépe za majetného ženicha s chalupou a bylo jim jedno co je to za člověka. V tomto románu právě takový osud potká sedmnáctiletou Katušku, které se chtějí rodiče zbavit a proto ji provdají za šestatřicetiletého vdovce s pěti dětmi .Katuška měla svůj sen o lásce a štěstí čekala od manžela lásku, což se zdálo ze začátku že bude, ale jak byla bláhová a nevědomá ,její život se změnil v opravdové peklo, denně byla bita skoro do bezvědomí a od rána do noci dřela. A rodiče i když ji litovali, tak ji nepomohli a ona toto peklo vydržela až do manželovi smrti. Opět čtivý román z tehdejšího těžkého života, jaký měli ženy v té době.

Jessybelle
29.10.2016 4 z 5

Celkově pěkná knížka, jen jsem si musela zvyknout na styl psaní,byla to první knížka od této autorky.

kika 13
03.04.2013 4 z 5

Opět pěkný román od této autorky.