Ostrov kamélií

Ostrov kamélií https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404374/bmid_ostrov-kamelii-Jhs-404374.jpg 4 129 42

Bretaňská sága série

Zdá se, že Sylvie dosáhla všeho, ale ve svém životě plném práce a ve zdánlivě dokonalém manželství přesto není šťastná. Když zdědí ostrov kamélií v Bretani, dá Mnichovu sbohem. Ale Sylviin obchodně zdatný manžel už ostrov nabídl k prodeji. Proto není radno zmiňovat se v zahradním království kamélií o neznámé dědičce. V zajetí kouzla ostrova a dojatá srdečností zdejších lidí Sylvie svou identitu neprozradí. Když se pak zamiluje do Maëla, který pracuje na ostrově jako zahradník, situace se pořádně zkomplikuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Die Kamelien-Insel , 2018

janqa410
10.02.2021 3 z 5

Knihu jsem si vlastně koupila úplně náhodou a teď jsem ji přečetla. Jsem spokojená, zápletka trošku předvídatelná, ani trochu mě Sylviin manžel nesedl a jen jsem čekala, co vymastí. Jsem asi horká hlava a rozhodně bych se v jeho případě zachovala jinak, ten by se divil.
Knihas je napsaná velmi příjemně, děj pěkně utíká, čte se sama a určitě budete jako já, chtít vědět co nejdříve, jak to dopadne a já jsem ráda, že to Sylvie tak náramně zvládla. Bretaň i okolí bylo tak krásně vykreslené, že jsem si to dokázala krásně a živě představit. Přesto, že se ke knize již nevrátím, protože v knihovně netrpělivě čekají další stovky neřečtených knih, jsem ráda že tuto jsem přečetla a těším se na další díly. Příjemná oddechovka.

Evar88
10.02.2021 3 z 5

Ostrov kamélií je moc příjemné a pohodové čtení. Autorka v něm nádherně popsala krajinu Bretaně, takže máte pocit, že jste se ocitli v samotném cípu západní Francie. Nicméně děj knihy mi přišel trochu moc uspěchaný a hektický. Odehrává se během pár týdnů a hlavní hrdinka v něm stihla procestovat půlku Evropy. Jako vážená a vzdělaná podnikatelka nebyla schopná normálně komunikovat a řešit vlastní problémy. Romantická linka se vešla na pár stránek a milenecká dvojice prohodila sotva dvě věty... To mě na knížce trochu mrzelo, ale ráda si přečtu pokračování.

kudrdlinka
28.07.2020 4 z 5

Příjemné čtení na léto, nenáročné, romantické, možná předvídatelné, ale přesto krásně čtivé. Ze začátku jsem trochu váhala, ale jakmile se Sylvie rozjela do Bretaně, tak si mě knížka úplně získala. Určitě si ráda přečtu i pokračování.

princesse
11.05.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Perfektní oddechovka. Nemohla jsem se odtrhnout a měla jsem pocit, že musím číst až do konce, tak moc mě popisy prostředí, okolí i samotných postav a příběh vtáhl do děje. Dočteno v noci a druhý díl je již připraven a vrhám se na něj již dnes. Jsem moc zvědavá co se bude dít dál, ať již v osobních životech hrdinů nebo s ostrovem kamélií. Rozhodně stojí za přečtení! Doporučuji.

knihovnička007
22.03.2020 5 z 5

Mohu s klidným svědomím říct, že jsem se zamilovala.

Příběh není složitý a člověk ví, jak asi kniha skončí, ale... autorka to tak hezky podala, že mi to vůbec nevadilo.

Silvie žije se svým manželem v Mnichově ve velkém luxusu, oba vydělávají obrovské peníze, ale téměř se nevidí. Silvie je spokojená. Pak náhodou její klient na poslední chvíli zruší smlouvu a Silvie má 4 týdny volno, což vůbec nezná, stále jede na víc než plný plyn. Pár dní předtím zjistí, že jí její teta odkázala nemovitost v Bretani. Silvie je zvědavá a rozjede se zjistit víc. A zjistí víc nejen o tom, co zdělila, ale i o sobě, o rodině i o manželovi...

Do knihy jsem se opravdu zamilovala. Silvii ze začátku knihy jsem nechápala, ale pak... docela hodně jí ten ostrov závidím

PetraStr
09.03.2020 1 z 5

Od začátku, v průběhu i na konci víte, o čem to bude a jak to dopadne. . .

levap
04.03.2020 5 z 5

Pěkné čtení

raty
20.01.2020 4 z 5

Krásné, pohodové, romantické čtení.

Lucka.79
25.11.2019 3 z 5

Nenáročná oddychovka s krásnou obálkou ... mně osobně vadilo, jak byla v první polovině knihy vykreslena postava Sylvie - na ženu její inteligence byla až přehnaně naivní ... druhý díl si určitě ráda přečtu

mariva
30.09.2019 4 z 5

Příjemné pohodové čtení s romantickým prostředím bretaňského ostrova, navíc krásná obálka - prostě takové knize se těžko odolává.

Šánka
12.09.2019 4 z 5

Romantické čtení zabalené do krásné obálky mě velmi mile překvapilo. Příběh o jednom kouzelném ostrůvku v Bretani plném barevných kamélií, o jeho záchraně a lidech, kteří tam žijí, o jejich láskách i odhodlání.
Je to pěkné, odpočinkové a..... předvídatelné, proto nečtěte (jako já :)) anotaci k 2. dílu, třeba vás pak i něco příjemně překvapí. Ale i tak se zase jednou ráda vrátím na ostrov kamélií.

krevetka79
20.06.2019 5 z 5

Čtivě napsaná oddechovka

Sotek43
12.05.2019 5 z 5

Za me to je moc krasne psaná oddechova knížka.

takana
07.05.2019 5 z 5

Krásná kniha, romantický příběh o krásnem ostrově kamélií.

alnahu
13.03.2019 5 z 5

Krásná obálka -krásný romantický příběh z ostrova kamélií v Bretani. Příběh Sylvie ,která tento ostrov zdědila po své tetě a beznadějně se do něj zamiluje ,ale nejen do ostrova - najde zde i svoji životní lásku. Odpočinkové pěkné čtení.

Petrush
30.12.2018 3 z 5

Romantický příběh, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí krásná příroda. Už v průběhu čtení bylo jasné, jak příběh dopadne. Žádné překvapení se nekonalo - ani dobré, ani špatné - ale to asi patří k tomuto typu nenáročného a odpočinkového čtení.

zuzana2599
05.12.2018 4 z 5

Příběh provoněný spoustou kamélií. Je to milý příběh, nejenom o překrásném ostrůvku u Bretaně, ale i o zklamání a nalezení sebe sama. Knížka s krásnou obálkou se pěkně četla, je to odpočinkové čtení, které splnilo mé očekávání.

bábuška
29.11.2018 3 z 5

Okouzlená ostrůvkem u francouzské Bretaně, který je plný keřů rozkvetlých kamelií, je osou příběhu mladé pracovně vytížené ženy, jíž tento ostrůvek doslova spadl do klína formou dědictví. Jakmile jej osobně navštíví, ihned přestane uvažovat o prodeji a začne bojovat za jeho zachování, i když tím nechtěně ohrozí vlastní manželství. A samozřejmě nechybí ani nová láska. Krásné vydání.

evice26
26.10.2018 4 z 5

Příjemné pohodové čtení na jedno podzimní odpoledne. Pěkně vykreslenou krajinu bretaňského ostrova máte během čtení chuť navštívit a uvidět noblesní krásu kamélií na vlastní oči .-)

Erawan
04.09.2018 4 z 5

Lusila to napsala téměř "za mne" - oddechovka na jedno odpoledne :-)