Bratr Thomas

Bratr Thomas https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6862/bratr-thomas-6862.jpg 4 104 11

Odd Thomas série

3. kniha série Odd Thomas. Třetí pokračování životních příběhů Podivného Thomase si v ničem nezadá s prvními dvěma romány. Odd Thomas zůstává obětí (či vděčným uživatelem) svého daru, který mu nedovolí žít jako jiní lidé, ani odejít tam, kde na něho čeká jeho ztracená dívka Stormy, jejíž smrti nedokázal před šestnácti měsíci zabránit. Po drsných zážitcích v podzemních tunelech pod Pico Mundem, s nimiž jsme se mohli seznámit ve Věčném Thomasovi, odchází mladík do kláštera vysoko v horách Sierry Nevady, aby zde načerpal sílu do další pouti po téhle neklidné zemi. Oddychový čas, který je mu mezi bratry mnichy dopřán, však netrvá věčně. Tiché místo rozjímání se během jediné bouřlivé noci změní na jeviště drsného dramatu, kde i Bůh musí zůstat stát s otevřenými ústy nad rouháním člověka, kterého stvořil. Bělostný sníh, valící se na klášter svatého Bartoloměje i školu pro hendikepované děti, nedokáže zakrýt smrtící temnotu. Bergmanův Reaper číhá ve zvonici, aby máchl kosou. Na pozadí oblých linií zimní krajiny se pohybují hranatá monstra, jejichž podstata je i pro člověka, který vídá mrtvé a přízračné bodachy, záhadou. Jak se ukáže, nadpřirozený původ by byl vlastně úlevným vysvětlením, jenže tak jako v životě i tady je největším nebezpečím člověk a myšlenky, jež nedokáže potlačit. Dean Koontz i tentokrát prokázal podivuhodnou schopnost spojit skutečnost s fikcí, odlehčit drsné pasáže skvělým humorem a poskytnout čtenáři to, co od něj již léta žádá: Napínavé čtení, úžasnou zápletku, hru se slovy a příslib, že všechno ještě zdaleka nekončí.... celý text

Horory Fantasy
Vydáno: , BB art

Brother Odd , 2006

spackler
25.05.2021 4 z 5

líbilo se mi víc než předešlá vycházka kanálem.anekdota s kojotem parádní..určitě čtu dálší díly.

MajklN.
09.09.2019 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale nebylo to se srovnáním předchozích dílu to lepší. Prostředí dobrý celkem i postavy kolem Odda, mniši a jejich příběhy, jak se do kláštera dostali, bylo zajímavé. Zde bych dal více prostoru k seznámení postav a klidně příběh natáhl. Rus-kuchař, bývalí knihovník a jeho příběh je velmi dobrý a jeho postava s rolí super - vždy výbuch smíchu. Celkový příběh spíš už Science fiction to mě o příbězích Odda Thomase nesedí. Za mě tři hvězdy.

Metla
10.03.2019 3 z 5

Krok dolů v porovnání s předchozími knihami série. Změna prostředí je vítaným oživením – izolovaný klášter v horách zasypávaných sněhem mi přijde jako atraktivnější kulisa proti pouštnímu městu, kde už by to časté mordování asi příliš zevšednělo. Ovšem zápletka je tentokrát na můj vkus nadmíru fantasmagorická, lze ji shrnout ve dvou větách a vlastně by šla osekat na delší povídku, aniž by to příběhu výrazně uškodilo. Postavy kolem Odda jsou většinou pouze do počtu, těch několik zajímavých charakterů zůstává zoufale opomíjeno. Sám hlavní hrdina poněkud vyčpěl, už ničím nepřekvapuje.
Pokud někdy/někde zakopnu o příští osudy Odda Thomase, vyhýbat se jim nebudu, nicméně na aktivní vyhledávání dalších dílů se momentálně necítím a určitě bych je nenechala zabírat vzácné místo v mých přecpaných policích. 65%

Astonius
16.10.2018 3 z 5

Ke konci jsem už úplně ztratila o příběh zájem, bohužel. Přesto hodnotím o hvězdičku lépe než předchozí díl - zdálo se, alespoň ze začátku, že "nápadově" se to přiblíží prvnímu dílu, avšak nakonec se tak nestalo. Prostředí bylo perfektní a velmi mě bavilo, i Thomasovy vnitřní monology na mě fungovaly, ale pak se děj dostal někam, kde to bylo už za mojí hranicí únosnosti. Když totiž začne v příběhu být příliš nereálných a nadpřirozených jevů, tak nějak vypínám svou vnímavost a zájem o knihu u mne upadá. Chtěla jsem, aby Thomas zůstal tím klukem z prvního dílu - který má určité nevšední schopnosti, ale jinak je svět obyčejný, jako ten náš - takový hlavní hrdina mne opravdu bavil - ale použitá zápletka z předmětného dílu už na mě byla moc a posledních cca 40 stránek, ač to mělo být nejvíc akční a nervydrásající, mne nebavilo a bylo mi jedno, jak to celé dopadne, musela jsem se donutit to dočíst... Bohužel. Za mě spíše zklamání. Tahle série je důkazem toho, že by se knihy na mnohá pokračování psát neměly - většinou se stejně nic nevyrovná prvnímu dílu... :-)

Pasadenka
08.08.2017 4 z 5

Chválím autora za to, že Thomas odešel ze své komfortní zóny. Ono v takové ospalé díře, kdyby se zas něco velkolepého stalo a Odd se topil v mrtvých tělech, snižovalo by to vyznění celé série. A možná to začíná být problém. První knížka byla skvělá, hezký svět, hezká pohádka, dobře napsaná. A s tím, jak autor zlepšuje svůj styl a opravdu je cítit, že knížky nepíše stylem: sednu si a něco naškrábu; Odd se posouvá do úplně jiné roviny. Ale pořád se autorovi daří udržet jakou takou úroveň a smysluplnost. Takže zatím hodnocení neměním. :)

IWINDA
13.05.2017 3 z 5

Tato kniha na rozdíl od jeho předešlých děl, se mi moc vlekla:-(

Richie1
13.10.2016 4 z 5

Výborné pokračování, nebyl jsem zklamán. Lahůdkou jsou Thomasovy dialogy s Romanovičem nebo s dětmi - na jednu stranu velmi duchaplné i vtipné, na druhou stranu také plné citu a porozumění. Thomas mi je velmi sympatický (i když je Podivný :-)
Prostředí opatství v horách dodalo románu skvělou kulisu, snad jen to proniknutí vědecko-technického pokroku do příběhu bylo trochu rušivé. Jinak spokojenost. 80%

elusha3
24.08.2015 3 z 5

Od Deana jsem popravdě čekala daleko víc. Začátek knihy jsem se docela chytla, ale po několika stránkách mě zájem opustil, takže jsem ji na čas odložila a vrátila se k ní až později, kdy jsem ji pracně dočetla a to hlavně proto, že nemám ráda nedokončené příběhy. Palec nahoru má u mě rozhodně za to, že do knihy shrnul vlastně pouhých pár dnů, a přesto to nebylo čtení o sáhodlouhých popiscích nábytku, detailech na oblečení postav a jiných zbytečnostech. Příběh samotný mě ale moc nebavil a přišel mi místy až moc sci-fi na můj vkus.

Solverino
28.10.2014 2 z 5

Zatím první půlka je totální nuda a strašně slabé - pořád ten spisovatelský slovní průjem = chápe že je někdo placený od stránky nebo od slova, ale nemuselo by to dojít až tak daleko.... dala by se z toho udělat výborná delší povídka, ale na román je to děsná nuda!

Tak druhá polovina jednoznačně lepší, ale zápletka spíše průměrná až slabá. Nic moc. Už to přestává vyčnívat z průměru této literatury a začíná to být nuda. :(

Pokud někdo požaduje kvalitu nelze mu knihu doporučit.

bukiet
11.06.2013 3 z 5

Takže zaběhlý princip, kdy se první půlku nudíte a pak zase bavíte. Horor ani náhodou, detektivka snad, ale chaotická. Vyzdvihuji prostředí kláštera. Co nám přinese další díl?

yelcin
06.01.2012 2 z 5

Po prečítaní knihy ,, Intenzita,, /prvej ,ktorú som od tohto autora prečítal./ očakával som od knihy ,, Brat Thomas,, minimálne slušný čitateľský zážitok. Musím priznať , že som po prečítaní sklamaný . Spočiatku to vyzeralo tajomne a zaujímavo až kým sa nezjavilo ,,zlo,, stvorené z myšlienok geniálneho metafyzika vypočítane kvantovou teóriou .Celá kniha mi pripadala ako zlá napodobenina kníh Stephena Kinga.