Božská komedie: Očistec

nehodnoceno
Božská komedie: Očistec https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524232/bmid_bozska-komedie-ocistec-6528cf346ed9e.jpg 0 0 0

"Božská komedie" popisuje ve třech částech alegorickou pouť duše, jednotlivce i lidstva k Bohu a ke spáse. Ve druhém oddílu musí Dante na ostrově s kuželovitou horou projít sedm pásem hříchů a poté se ocitne v rajském lese, kde se ho ujímá milovaná Beatrice. Básník zpytuje své konání a skutky, je symbolicky očištěn vodou z říčky, která zde protéká a poté je mu povoleno vystoupit až k samotnému prahu ráje.... celý text

MiJant
26.03.2023 2 z 5

Na čítanie takejto literatúry musí mať človek asi "vlohy". Určite zaujímavý obsah, mne sa nepodarilo ešte dočítať , hlavne kvôli pomalému chápaniu textu. i ked všeobecne najznámejšie dielo Danteho, ktorého neochvejne vedie Vergílius až k jeho vysnívanej láske Beatrice.

SofieAuská
29.01.2021 3 z 5

Danteho pokračování cesty z pekla do nebe v Božské komedii s Virgilem jako průvodcem. Hora očistce, která byla vytvořena, když Lucifer zasáhl Zemi, a má strukturu 7 teras podobných 7 smrtelným hříchům. NENÍ TO ZÁBAVA JAKO INFERNO, ale příjemné.