Boží prst

Policejní vyšetřovatel Verner Jacobsen se chystá na pohřeb svého jediného syna. Zvoní telefon – u velkého obelisku v Lieru byla nalezena mrtvá čtrnáctiletá Idunn Olsenová. Zatímco Verner ohledává okolí místa, dostane zprávu, že pohřební auto s rakví jeho syna bylo ukradeno. Přesto pokračuje se svou kolegyní Bitte Røedovou ve vyšetřování. Ukazuje se, že Idunn byla osudného večera se spolužáky na divokém mejdanu, kde musela zasahovat policie. Mládež však zarytě mlčí a nikdo nechce přiznat, co přesně se na večírku odehrálo. V blízkosti místa nálezu navíc shoří dům a v jeho troskách je objevena mrtvá stařena. Souvisí spolu všechny tři události? A kam zmizel přívěsek ve tvaru srdce, který Idunn nosila na krku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346961/bozi-prst-wL9-346961.jpg 4.216

Jacobsen a Røedová (2.)

Jenta uten hjerte (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Hella

Budu zde téměř výjimkou, ale mě kniha nebavila. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem díky tolika nadšeným hodnocením nemohla uvěřit tomu, že se ještě nezačtu. Ale ono opravdu ne.

ArwenAragorn

Po Závějích od autorky, které mě příliš nenadchly, jsem přistupovala k této knize váhavě. Ale jsem příjemně překvapena dobrou detektivkou, která má spád a jasné rozuzlení bez krvavých scén.

jana3099

Za mě super,četla jsem obě knihy ( Závěje a Boží prst ) za sebou a zajímavé zápletky, vztahy mezi vyšetřovateli, mezi sousedy i mládeží.......nechybí napětí ani rozuzlení...dobře se četly, takže určitě doporučuji ;-)

Rapunzel
29.12.2017

Hodnotím ve všech ohledech jako průměrnou detektivku, která neurazí, ale ani nenadchne.

konicekbily
25.12.2017

Velice dobře napsaná klasická detektivka. Dvoj-zápletka s postupným odhalováním viníků a precizním závěrečným vysvětlením.

Lidka
10.12.2017

Jsem moc ráda, že jsem našla tuhle norskou autorku, která nemá knihy tolik nabité krví, spoustou mrtvých, vraždami, neustálými honičkami mezi neporazitelným detektivem a vrahem, co má plné rukávy lstí a uniká všem ...
Je to detektivka, hodně promyšlený děj , sondy do duší postav, řeší problémy o kterých se hodně mluví. A závěr, poučení? To, že souhra nešťastných náhod může mít fatální následky. Ne, tohle si fakt přečtěte .

V28
24.11.2017

Marit dokazuje, že napsaní výborné knížky, je pro ní prostě jednoduchá věc. Detektivka bez zbytečných kudrlinek, trocha toho soukromí ze života hlavní dvojice s reálným případem na aktuální téma a poskládání střípků toho, co se vlastně stalo pěkně krůček po krůčku až do konce.

hs777
16.11.2017

Naprostá pecka. Nabitý děj, žádné zbytečné natahování a přešlapování na místě. Motivů, svědků, pachatelů i důkazů je dost, že stačí jen správně poskládat. Velmi pečlivě zvažte, kdy začnete číst. Kraťounké kapitoly sice dovolují čtení přerušit a na chvíli vydechnout, ale to bude přesně to, co vůbec nebudete chtít.

Martiiiik
14.10.2017

Marit je skvělá spisovatelka, druhá kniha se mi líbila ještě více než první. Byla napínavá od první věty až do konce.. Mělo to spád a rozuzlení bylo překvapivé.. Přeji příjemné počtení všem :-)

severská krimi detektivky

Marit Reiersgård