Boxer, brouk

Boxer, brouk https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99045/bmid_boxer-brouk-taK-99045.jpg 4 131 27

21. století: Nenápadný sběratel nacistických kuriozit Kevin Broom, trpící vzácnou nemocí a nejraději komunikující přes chat, najde mrtvolu soukromého detektiva a dopis od Adolfa Hitlera ze 4. října 1936 adresovaný jakémusi Philipu Erskinovi... Anglie 1934: Sledujeme podivný vztah entomologa Erskina, podivínského mladíka z vyšší společenské vrstvy, a šestnáctiletého nadějného židovského boxera Setha Hříšníka Roache, alkoholika a homosexuála se sadistickými sklony. Muži k sobě pociťují neodolatelnou přitažlivost, ale Erskine ji sublimuje do vědeckého zájmu: nabídne Hříšníkovi peníze, když mu odkáže své tělo pro posmrtný výzkum. Boxer však náhle záhadně zmizí. Erskine zároveň pokračuje v entomologickém bádání - pracuje se zvláštními brouky z Polska, kteří mají na krovkách kresbu připomínající hákový kříž. 21. století: Kevin se stává nedobrovolným společníkem záhadného nájemného vraha zvaného Velšan, které na zakázku anonymního klienta usilovně pátrá po Hříšníkově mrtvole. Román je bizarní a šokující a jistým zvráceným způsobem zábavný. Autor si pohrává s britským předválečným fašismem, současnou fascinací nacistickou mytologií, s homosexualitou a různými druhy výstřelků, postižení a úchylek. Ned Beauman se zjevně inspiroval technikami a postupy grafického románu a japonské mangy - vyprávění je místy překotné, důrazně vizuální, plné detailů a ostrých střihů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Boxer, Beetle , 2010

rabor
03.06.2015 3 z 5

Pokud něco nesnáším víc než eugeniku a fašisty, tak určitě zakrslé homosexuální židy a chlápka co smrdí jak nemytá kunda. Vzhledem k tomu, že v knize se krom toho vyskytuje jen zmatená omáčka plná karikatur a jejich nudných a politických plkú, nepřesáhla pro mě kniha prúměr, navzdory dobře sestavenému příběhu, který to trošku zachraňuje. Někdo by mohl namítat, že v té zvrácenosti spočívá krása a hodnota této knihy, ale ten někdo určitě nebudu já.

Palivo
24.04.2015 4 z 5

Boxera, brouka jsem si koupil před lety, jenže pak se moje tehdejší buchtička stěhovala z bytu, páč jsme se neshodli na tom, jak často hrát playstation a kolik mít dětí, takže jsem o knihu logicky přišel, protože buchtičky mají nezměrnou touhu odnášet z bytu víc věcí než kolik do něj přinesly. Zajímavý je, že vždycky vytrejdujou knížky za odličovací tampóny, který mi nechaj v koupelně. Teďka byl Boxer, brouk ve slevě tak velký, že by pro něj důchodci jeli až do Tanvaldu, takže jsem knihu opět zakoupil a jelikož s nikým nesdílím svůj úžasný život, tak jsem ji i dočetl.

Četlo se to hezky, teda až na pasáže, kde si to homosexuální židi rozdávali do kaďáku. Nemusím snad ani dodávat, jak jsem se při čtení všech těch prasáren bál, aby mi nestoupnul. To se naštěstí nestalo, a tak můžu s klidem říct, že kniha ušla, i když Beauman trochu tlačí na pilu v používání cizích slov a rozepisování nesmyslů. Ale i to se dalo přežít, protože většinou sklouzne do "stančíkovsky" dadaistických témat a tak nějak to uteče. Jediný co mě mrzelo je to, že když už měl v knize boxery, teplouše, židy, fašisty a brouky, neproběhl ani jeden gangbang.

Jednu hvězdičku navíc za skvělou balící hlášku: "Madam, myslíte, že bych si dnes o páté mohl vypít šálek čaje s vaší vulvou?"

hromes
23.03.2015 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych všeho nechal a zabral se jenom do čtení.
Obdivuji autora, pro něhož to je první kniha, jak dokázal udržet zamotanou dějovou linii, aby do ní všechno zapadalo, a to se skvělým ironizujícím líčením.
Na druhou stranu by mě trochu zajímalo, kam na některé nápady chodí, protože jsou velmi...neotřelé.

Basti06
06.12.2013 5 z 5

opravdu vydareny debut. jedna z mala knih, kterou jsem si musel precist dvakrat. pritom to neni nijak narocne cteni... spise cista radost z pribehu a s tim, jak si s nim spisovatel hraje.
bohuzel se pry kniha velice spatne prodavala a druhy roman Neda Beaumana The Teleportation Accident se pry v CR zatim neplanuje. v zahranici je vsude vyprodan. nezbyva nez cekat na dotisk v AJ...

Pavo.Klima
13.10.2013 4 z 5

Dokážu si přestavit, že bych šel na film podle této knížky:) Současné detektivní pátrání zabíhající do doby 30. let před začátkem 2. světové války... tak úplně jiné, než pátrání v severských detektivkách:)
A možná by stálo za to si někam bokem přepsat ta neotřelá autorova přirovnání... Jako například toto: "...do márnice vtrhl déšť a vítr jako rabující dav do trezoru....". Pokud někdy budu na knížku vzpomínat vybaví se mi pár sexuálně explicitních scén, drama na závěr, závěrečný zápis internetového chatu a právě autorova přirovnání....

Kirtans
05.03.2013 5 z 5

Parádní.. Vzrušivé, napínavé.. Krásně se četlo, (odpustila bych zhruba 20 stran kdy jsem se lehce ztrácela ve fašistických rozhovorech). Je tam toho spousta a plyne to tak nějak krásně samo a stále čekáte co dál, protkané humorem a nadsázkou. Těším se až vyjde od autora něco dalšího, protože na debut to bylo hodně dobré dílo..

Marcel_Kupka
17.03.2012 5 z 5

Kdybyste v bytě s mrtvolou našli dopis od Adolfa Hitlera a kdybyste ho navíc našli v bytě, kde leží mrtvola hledače nacistických artefaktů - co byste si asi tak mysleli? Že jste narazili na opravdu velké tajemství? Kevin Broom (také hledač a sběratel nacistických relikvií), přezdívaný Rybina (pro svoji nemoc trimetylaminurii, projevující se velmi silným a velmi nepříjemným tělesným zápachem), si myslí totéž.

Skvělá kniha plná překvapení a černého humoru. Taky detektivka. A hodně pokroucený příběh o lásce. Skvěle se čte.

prvotina homosexualita anglická literatura gayové

Ned Beauman
britská, 1985