Bowie: Ilustrovaný životopis

Bowie: Ilustrovaný životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404216/bmid_bowie-ilustrovany-zivotopis-DP2-404216.jpg 5 165 165

David Bowie bol viac ako spevák, viac než umelec. Jeho vplyv na modernú popkultúru je nezmazatelný. Spoznajte muža mnohých tvárí, kontroverznú ikonu hudobného sveta aj jeho alter ego Ziggyho Stardusta. Beletrizovaná biografi a s iluzórnymi ilustráciami a surrealistickými motívmi odráža to, co Bowie celý svoj život predstavoval – zmes obrovského talentu, nápaditého štýlu aj krehkej duše. Budete mat pocit, že príbeh o životnej dráhe Bowieho pocúvate priamo z jeho úst.... celý text

Komiksy Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Lindeni

David Bowie: Una Biografía , 2018

Zmiu
18.02.2019 5 z 5

Ty ilustrace mi zpočátku přišly zvláštní, ale nakonec mně nevadily, protože jsem se začetla tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Příběh plný emocí mě dojal a konečně si pustím i ta Bowieho alba, ke kterým jsem se zatím nedostala. V tomhle tedy kniha účel splnila. Nejsem skalní znalec, takže chyby jsem neodhalila.

Loxias
16.02.2019 4 z 5

Mile nahlednuti do chore mysli genia. Na muj vkus je to az prilis odlehcene, ale na letme seznameni to staci

JErle
05.02.2019 5 z 5

Jsem jeho velký hubení fanoušek, i když jsem určitě neslyšela všechno, co kdy vydal, z každého jeho období nějaké album mám, takže teď už jen vždycky vybrat, až se ke knize vrátím, které z nich si k četbě pustím. Přečteno jedním dechem, což vzhledem k množství textu v knize nebyl problém :-)

bowienka
31.01.2019 3 z 5

Pěkné ilustrace a v originále určitě i pěkný text. Strašná škoda je odfláknutá redakce textu: nekonzistentní nakládání s názvy, kostrbaté formulace, výjimečně překlep, ale bohužel i věcné chyby. Basačka Gail Ann Dorsey vážně není chlap :-( Budu opravdu hodně zvažovat, jestli si u CPressu ještě někdy koupím knihu tohoto typu. Kua, dyť tato si přímo žádala o piplání, mazlení a pilování

Gedzita
30.01.2019 5 z 5

Pohádka o Starmanovi. Nádherné, brečela jsem jak želva.

Lamanai
29.01.2019 3 z 5

Zaujala mě obálka a téma, protože Bowieho dost žeru. Tak jsem ji koupil jako velmi osobní dar. A teď konečně sám přečetl. Špatně udělané to není, ale že by to byla taková pecka, jak se to jevilo na první pohled... Česká redakce si mohla pohlídat překlepy. Na mě je to celé asi moc roztříštěné a mám pocit, jako by se autoři neuměli rozhodnout, jestli chtějí biografii nebo zasněný příběh. Vím, že to na začátku vysvětlují, ale výsledkem není ani jedno. Hvězdy dávám za nápad a odvahu, téma alespoň zkusit nahlédnout jinak.

horkosladka
10.01.2019 5 z 5

Originálně výtvarně zpracovaná kniha o životě hudebního chameleona, nezaměnitelné osobnosti Davida Bowieho, jehož několik tváří nepřestane nikdy fascinovat. Nejedná se ani tak o biografii s přesnými fakty a daty, jako spíš o životní příběh s fantaskními prvky, umělecké dílo a poctu tomuto extravagantnímu a zároveň tajemnému umělci. Bowie byl člověk, který rád provokoval, hledal sám sebe, bojoval se svým stínem, se svými démony, který nakonec našel lásku a smíření, inspiroval mnoho muzikantů a v hudbě zanechal nesmazatelné stopy originality.

VesmirnaOndatra
09.01.2019 4 z 5

Bowie je snáď prvý človek, ktorému surrealizmus a červená pristanú viac ako mne.

"Začínám navenek vypadat stejně zvláštně, jako se cítím uvnitř"

Lessons learned:

-Umenie je jeden z najlepších spôsobov ako sa vyrovnať s neodbytným pocitom, že ten, kto sa na vás ráno pozerá zo zrkadla, nie ste tak celkom vy (a ešte z toho vytrieskať pár miliónov)

-Kašlite na to, čo si myslia iní a žite svoj život tak, aby o vás raz mohli napísať životopis,v ktorom budú vystupovať John Lennon, Freddie Mercury a mimozemšťania.

-Láska je lepšia ako kokaín (možno nie na srdce ale na pečeň určite)

opic 12
04.01.2019 5 z 5

Z reproduktorů zní melodie z alba low...
Za oknem je leden.Zvolna padájí vločky.Barevné svíčky na stromečku se odrážejí na skleněné tabulce přes výhled na ulici.Pouliční světla se ztrácejí v žaluziích.Pohled odchází na novoroční konfety na nichž pomalu sedá prach.Sentimentální spíše řeknete si.Možná chcete-li,ale spíše je to melancholie.
Bytost jménem ZET z jiné části vesmíru tam za oknem sice dnes není,ale ba třeba takový Major Tom v představách mnoha lidí k zahlédnutí může být.Je tam sám.Kdo za to může ? Kdo ten prostor tak nějak zase o něco rozsšířil ? Nemá cenu zbytečně napínat,samozřejmě je to Bowie.
Inu on byl vždycky tak trochu někde jinde a zároven napřed.Vizáží.Přístupem.Tvorbou.Myšlenkama.Asi vším :) Stačí třeba jen to,že na rádijích tzv. komerčních jen málokdy o něj uchem zavadíte.
Červená knížka s portrétem s bleskem v nápisu mnohé předznamenává.Nevynechává zásadní okamžiky spjaté se životem sice kapánek zkratkovitě,ale o to více snovým stylem v hávu sureálném.Kdo má k němu blízko jistě se dá jen těžko odmítnout.Vše podstatné co jste snad jistě z jeho života a tvorby třeba někde již četli nebo jen tušily.Odhalí možná i to netušené.Kresby vše příjemně doplnují a pocitově funguje znamenitě jako celek.Prostupující smutkem,závislostí,tajemným vystupováním,obavy z bratrovy nemoci,ztracených lásek i nově nalezených a samozřejmě neutuchající a stále inspirující tvorbou.Na závěr nesmí chybět diskografie.Samozřejmě s obrázky některých alb ve stylovém zobrazení.
Album Low doznívá v posledních tonech.Stejně i vločky v tichu odezní.Ztratí se s prvním deštěm...stopa ve sněhu promění se v kaluž...někde tam ve věčnosti černá hvězda bude zářit dalším lidem kteří pohlédnou z okna.To se jim jistě jen něco zdánlivě nečekaně zdálo.Když nic možná nezahlédnete.
Stačí přeci jen tak málo.Po dočtení tohoto barvitého životopisu.Jednoduché a hned na dosah zkusit něco jiného.Zavřete oči.Unášejte se do tmy.

radushe79
02.01.2019 5 z 5

Krásná kniha, úžasné ilustrace, skvělé čtení. Jen to bylo takové krátké a stručné. Čekala jsem o neco víc historek :)

pista53
01.01.2019 5 z 5

Ikdyž David Bowie nikdy nebyl můj největší "idol", vždy jsem ho svým způsobem obdivovala. Jeho chameleonství v tvorbě i v životě a jeho smysl pro experimentování. Kniha mě okouzlila už svojí obálkou a uvnitř moje nadšení pokračovalo. Velmi se mi líbilo použití ich formy - kniha se najednou stala velmi osobní a naléhavá a prožitek ze čtení tím intenzivnější. Je velmi krásně výtvarně zpracovaná, jen škoda množství chyb v textu a někdy dosti krkolomného překladu. Kniha poputuje dál jako opožděný dárek k Vánocům a jsem si jistá, že u obdarovaného způsobí stejný nevšední zážitek. Vřele doporučuji!

lushi
01.01.2019 4 z 5

Překrásná kniha. Bowieho hudbu mám už dlouho ráda, ale nikdy jsem se nepídila po tom, jak Bowie žil, co doprovázelo jeho kariéru, jak vyrůstal, kým se obklopoval. Tato kniha mi rozšířila obzory a naladila k hlubšímu poslechu Bowieho a k dalším knihám.
Vzhledem k poetickému zpracování jsem ale po koupi knihy byla celkem zklamaná z překladu, zalitovala jsem, že jsem ji nesehnala v angličtině.
No a ty ilustrace, ty jsou pro mě v knize hlavní, ty jsou neuvěřitelně krásné, originální a inspirující.

kaja3190
27.12.2018 5 z 5

Dobře napsaný životopis, zachovává Bowieho tajemnost a obohacují jej krásné ilustrace.

MC87
25.12.2018 4 z 5

Věřte tomu, nebo ne, ale kniha má stejnou atmosféru jako Malý princ a ostatně mu také nechybí mimozemská tématika. V tomto bohatě ilustrovaném díle nás David zasvěcuje do průběhu svého života, mluví o sobě v první osobě ("Mé jméno je David Robert Haywood Jones. Rozhodl jsem se přijít na tento svět 8.ledna, protože to tak udělal i Elvis") a pro mladší čtenáře může představovat vstupní bránu k hudebně složitému géniovi, který tu už skoro tři roky není a který se rozloučil svou černou hvězdou - symbolickým albem - den před svou smrtí ("Můj pobyt na tomto světě dospěl do svého cíle. Znovu se měním v hvězdný popel").

Díky mnoha psychadelickým ilustracím se podaří lépe vystihnout životní příběh chameleona, jakým David byl a vyjádřit barvami životní příběh této výjimečné osobnosti, která si jako své působiště vybrala tuto planetu. Vizuální stránka převažuje nad obsahovou částí, kde se toho příliš nového nedozvíme a naopak je pro mne nepochopitelně vynecháno Davidovo působení ve filmu "My děti ze stanice zoo".

P.S. Až budou běžně dostupné krátké komerční lety do vesmíru, tohle je přesně ta kniha, kterou si vezmu na palubu.

amaenium
24.11.2018 5 z 5

O Davidu Bowiemu, jsem věděla jen málo, znala tak dvě písně (podle názvu) a tak nějak šel kolem mě. S příchodem této bohatě ilustrované knihy jsem měla, alespoň stručně, možnost zjistit něco víc o jeho životě. Celá kniha je krásná a odnesla jsme si zájem o jeho osobnost(i) - působí na mě až mysticky. Teď jen stačí postupně naposlouchat jeho hudbu...