Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26716/boure-26716.jpg 4 109 17

Starlingova druhá kniha získala ocenění W. H. Smith Thumping Good Read Award a také New York Times Bestseller, což bezesporu značí o její kvalitě. Bouře vyšla pouhý rok po Mesiášovi, na který mírně navazuje. Hlavní postavou je vyšetřovatelka podílející se na dopadení „Stříbrného jazyka“. Jako jedna z mála přežívá ztroskotání trajektu při návratu do Aberdeenu, kam se přestěhovala z Londýna. Aby přetrpěla zažité trauma, pouští se do pátraní po sériovém vrahovi, jenž se svými oběťmi nemá žádné slitování…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Storm , 1999

baji42
02.09.2023 3 z 5

Stejné jako u většiny "dvojek" - nedopadlo to dobře. Ať už bylo napsání dvojky motivováno komerčními či jinými důvody, bohužel Bouře nedosahuje ani zdaleka na úroveň Mesiáše.

pydla
14.05.2020 3 z 5

Autor Boris Starling je zárukou napětí a gradovaného děje. Kdo četl Mesiáše, ví, že laťka je nasazena vysoko a bude těžké ji tam udržet. V případě knihy Bouře se to nepovedlo. Kniha začíná potopením lodě. Na té plula i hlavní hrdinka inspektorka Kate Beauchampová, která na lodi málem zemřela. Proč kniha začíná právě nehodou lodi, o které se půl knihy píše a působí spíše rušivě a pro případy vyšetřování brutálních vražd, které Kate vyšetřuje, spíše nepodstatně, se dozvíte až skoro na konci knihy. Dle mého je to jen nepovedený oslí můstek k vylepšení vtahu mezi Kate a jejím otcem. Vyšetřování vražd dívek už má grády, na které jsme u Borise Starlinga zvyklí, a děj má spád a švih. Škoda jen odfláknutého konce, kdy Kate poráží vraha v souboji o vlastní život. Knihu můžete s klidným svědomím v knihovně minout a sáhnout po autorově lepších počinech.

Vesina
16.01.2019 5 z 5

Začátek trochu slabší, ale pak se to rozjelo a super.

potok
07.01.2019 3 z 5

Pokud je Bouře pouze "slabým odvarem" Mesiáše, pak si ho musím taky přečíst.

jprst
03.06.2018 3 z 5

Po Mesiáši velké očekávání, při četbě docela zklamání. Začít Starlinga touto knihou, asi bych další nezkoušel.

hana4834
21.05.2018 1 z 5

po dlouhé době kniha kterou jsem nedočetla celou. asi v třetině jsem to vzdala

allyce
04.04.2018 2 z 5

S Mesiášem absolutně nesrovnatelné. Tentokrát se připojuji k těm méně pochvalným komentářům, protože mě některé pasáže opravdu nebavily.

moudivlacek
05.03.2018 5 z 5

První setkání s autorem, a už teď vím, že rozhodně ne poslední. Fantasticky vylíčený příběh, zase jeden příběh, kde detektivka je opravdu "člověk" - takže se bojí, snaží se vyrovnat s posttraumatickou poruchou, dělá chyby při vyšetřování, ale také má v sobě vůli dostat toho šílence, co vraždí. Já osobně se modlila, aby to nebyl její přítel.

Astarothh
22.08.2017 3 z 5

Vcelku povedená. Trochu jsem se prokousávala úvodem, ale brzy jsem se do děje dostala. Není to kniha, kterou bych četla bez dechu a na jeden zátah, ale je čtivá, semtam i napínavá. Mesiáš byl lepší. Těším se na Vodku :-)

CharlesWard
05.07.2017 2 z 5

Klasický šablonovitý thriller. Jenže tenhle pro změnu doplňuje alespoň zpočátku nesmyslné vyšetřování nesouvisející události. A samozřejmě nesmí chybět ani klasický vrah, zdánlivý vrah a možný vrah. Zív...

keiko33
06.04.2017 4 z 5

Bolo to slabsie ako Mesias, ale nebolo to zle. Vrah bol pre mna prekvapenim, niektore postupy boli podobne s Mesiasom, napriklad, ze tercim vraha sa stal detektiv. A ten koniec mi k takemu tipu knihy nepasuje, ale nevadilo mi to, mam rada stasne konce. Mozno keby som najprv necitala Mesiasa, bavilo by ma to viac, kedze to bolo slabsie.

Metroušek
17.03.2017 2 z 5

Velmi přeceňovaný spisovatel. Srovnání s Thomasem Harrisem je podle mého názoru marketingová podpásovka, která je dnes bohužel běžná.

kyssling
16.11.2015 3 z 5

Zklamání ... Úvodní sekvence pro mě vylíčená velmi slabě, závěr odbytý a krimi nebo thriller trochu připomíná prostřední část knihy. Jako by autor zabrousil i do červené knihovny (vztah s otcem a jeho vyřešení po 20 letech, úplný závěr s jedním podezřelým) ...
Mesiáš je imho kvalitou ZCELA jinde ...

Magrata Mauritz
08.02.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, pro mě mnohem lepší než Mesiáš. Skvěle vystavěný děj, výborná zápletka, dobré postavy a vraha jsem zde odhalila až téměř na konci, na rozdíl od Mesiáše, kde to bylo jasné již zhruba za polovinou.

Lucka385
15.09.2013 3 z 5

Mesiáš - naprosto geniální kniha, skvělý, strhující příběh. Od Bouře jsem čekala totéž. Bohužel mě čekalo zklamání. V knize bych se klidně obešla bez námořní katastrofy. A i když vrah a soukromý život detektivky Kate spolu souvisejí, byla bych spíš spokojená, kdyby se autor věnoval více případu. Tři hvězdičky dávám za strhující konec.

LG73
06.06.2013 4 z 5

olné pokračování románu Mesiáš mě zaujalo a překvapilo. Opět skvěle vystavěná zápletka, neobvykle pojaté vraždy a nečekaný závěr příběhu.

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Má druhá kniha po Mesiáši a opět nezklamala, děj výborný a fascinující závěr, kdy mi mráz běhal po zádech a vrah, kterého jsem čekal to nakonec nebyl. Starling je opravdu mistr zápletky a nečekaných konců.

thrillery sérioví vrazi

Boris Starling