Boss Babiš

Boss Babiš https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/bmid_boss-babis-6Yo-356510.jpg 4 999 236

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.... celý text

Kíťovec
Kíťovec
27.08.2021 5 z 5

Co dodat ? ....snad jen,že by si tuto knihu měl povinně přečíst každý občan České republiky a nejlépe ještě před volbami.

Jacck
Jacck
23.08.2021 5 z 5

kvalitní mafiánská kriminálka. Mapuje vztestup jednoho ganstera, jak se mu podařilo k majetku přijít a predátorsky za pomocí zkorumpovaných politiků ovládnout několik klíčových firem, jeho boje s kmotrem Mrázkem o Setuzu, jeho kontakty na ČKA. Holt agenti STB měli po převratu nejlepší informace ze všech, a proto měli v dobách privatizace náskok. Dnes jsou z těchto veksláků, STBáků a gangsterů vážení oligarchové, miliardáři, a premiéři.

andrea7191
andrea7191
26.07.2021 5 z 5

Konečně kniha ukazující důležité skutečnosti kolem této osoby. Měla jsem velké problémy orientovat se ve jménech a datech jednotlivých kauz a událostí, ale ve finále to pro čtenáře není tak důležité. Důležitý je fakt, v čem všem měl a má namočené prsty. Je až neuvěřitelné, kde všude se vyskytuje tato figurka, kam až dosahuje jeho vliv a co všechno díky němu za ty roky udělal, co ovlivnil. Klobouk dolů před autorem. Přestože jsem už pár kauz od něho četla, nikdy jsem neměla potřebu číst jeho knihy, to se teď změní. Nejsou to pohádky typu "jedna babka povídala", ale podložené důkazy a pokud pro něco důkaz není a je to jen domněnka, je na to čtenář upozorněn. Po přečtení musím konstatovat, jak je možné, že tento člověk je stále tam kde je?

vlkcz
vlkcz
20.07.2021 5 z 5

Tohle by měla být povinná četba. Vždyť fakta z každé jediné kapitoly (a to jich je jedenáct) vyřazují našeho premiéra ze společnosti slušných lidí. A část Místo doslovu by měla běžet v rozhlase a televizi místo přiblblých volebních spotů před každými volbami.
Tohle je Novinařina. Ne hlazení nabobtnalého ega kombajnéra, který se nešťastnou souhrou okolností stal policajtem.
Klobouk dolů před panem Kmentou a velké díky. Za obrovské množství práce, za odvahu. A za rovnou páteř.

OldaB
OldaB
15.07.2021 5 z 5

Budu to řídit jako firmu. Ale zisk půjde mně a náklady státu. To už tak nějak neřekl. Kmenta je evidentně zaujatý, ale to mně vyhovuje. Přehledné, zajímavé, spoustu souvislostí. Rozhodně mohu jen doporučit.

lenkaBajza
lenkaBajza
21.05.2021 4 z 5

Díky za pana Kmentu a daľsí, kteří se nebojí šťárat ve věcech, ve kterých se mnozí neodváží.
Ráda bych, aby si tuhle knihu přečetl každý Čech! Je náročná, figuruje v ní velké mnozštví jmen, střídají se časy, děje... uf, opravdu náročné se v knize orientovat. Ale i přesto, to podstatné si odnesete...je to hnus, velebnosti!

PéEm
PéEm
05.05.2021 4 z 5

Dobře zpracované i napsané. Chvílema jsem se ztrácela, ale to bylo spíš mojí nepozorností a hlavně situací v opravdu divokých devadesátkách a na začátku nového století. Díky za tento počin.

Pavlina50
Pavlina50
06.04.2021

Velmi nepříjemné, pro mě až velice znechucující čtení.
O aktivitách AB toho už bylo napsáno prostřednictvím médií docela dost, ale tato kniha z nich dělá ucelený přehled a chronologicky mapuje jeho vzestup až na nejvyšší místa naší státní hierarchie.
Nechci tady hodnotit fakta, ani vyjadřovat svoje názory na AB, myslím, že to není účelem komentářů na databázi knih, ráda bych svýma očima zhodnotila knihu jako takovou. Chvílemi se mi četla dobře, ale chvílemi bylo pro mě čtení docela náročné, a to zejména vzhledem k velkém počtu jmen, komplikované provázanosti velkého množství společností a firem, matoucích zkratek a specifické a odborné terminologii (akcie, dluhopisy atd…), orientace v této záplavě informací nebyla jednoduchá, a to i přesto, že pracuju v oblasti finančnictví. Některé části jsem proto musela i vypouštět, protože jsem se v nich naprosto ztratila. Ovšem ani to mi nezabránilo pochopit základní a velice špinavé principy „úspěchů“ AB. Přiznám se ale, že trochu musím pochybovat o efektu této knihy. Myslím, že vždycky bude hodnocena jen podle toho, zda čtenář je příznivcem nebo odpůrcem AB. Odpůrci ji budou vyzvedávat, protože je utvrzuje v názorech na jeho osobu a poukazuje na nechutné praktiky v jeho aktivitách, zastánci ji zase budou hanit a fakta v ní budou vždycky zpochybňovat a považovat za konspirace a lživé útoky na jeho osobu.
Mě osobně toho kniha dost dala. Spoustu kauz jsem znala jen povrchně a tato kniha mi je dost ujasnila. Podotýkám, že spoustu informací v ní jsem si ověřovala i v jiných médiích – nerada slepě věřím jen jednomu zdroji.
Hvězdičkami knihu nemůžu hodnotit, protože mám pocit, že bych dávala hvězdičky ne knize, ale samotnému AB, což se mi vzhledem k mému názoru na tuto osobu strašně příčí.
Opravdu obdivuju pana Kmentu za odvahu zveřejnění těchto informací a pevně věřím, že se mu tato odvaha nijak nevymstí vzhledem k tomu, s čím ale hlavně s kým si zahrává.

garf
garf
08.03.2021 5 z 5

Vzestup podnikatele a "politika" Babise shrnuty z mnoha ruznych stran a uhlu, komplexne uvedeny do souvislosti. Pan Kmenta jako nestor nasi investigativni zurnalistiky ukazuje, v cem je jeho sila - problemu se umi venovat opravdu do hloubky, diky soucinnosti s dalsimi kolegy (napr. ekonomicke detaily od pana Stickeho) dokaze kniha rozebrat i triky s ovladnutim ruznych spolecnosti. Urcite doporucuji kazdemu, kdo se zajima o politiku.

bakjo95
bakjo95
28.02.2021 5 z 5

Legendární kniha, nebo jak by řekl pan Babiš - kampaň?! Vtipy stranou, pan Kmenta má můj obrovský obdiv, protože sehnat a smysluplně zformulovat všechny informace do poutavého příběhu o člověku s tak temnou historií je pro mne mistrovské dílo.
Tato kniha by měla být povinnou četbou každého voliče ANO, aby viděl, kam se naše Česká kotlina žene s tímto vedením napojené na České podsvětí.

Doporučuji - 100%

Acheron
Acheron
24.02.2021 5 z 5

Krásně napsané, čtivé a... děsivé, když k tomu ještě přidám google vyhledávání jak to vypadá dnes.

Metcheque
Metcheque
16.02.2021 4 z 5

Trochu složitější a detailnější verze Žlutého barona. Je vidět, že Kmenta je král investigativní novinařiny. Žel Babišovou stbáckou povahou neotřese ani tisíc investigativních reportáží. Voliči jsou zřejmě stále natolik poučeni z vlády ODS a ČSSD, že babišovský oligarchický moloch považují stále ještě za menší zlo. Jinak si to nelze vysvětlit.

Scathia
Scathia
11.02.2021 5 z 5

Děsivé čtení. Babiše nemusím už od začátku, ale knížka tomu dává další rozměr. Přináší hodně spojitostí a informací, které mi utekly. Vzhledem k tomu, že je už pár let stará, věřím, že druhý díl by se z jeho nových kauz dal udělat už teď. :-/

Bigrambo
Bigrambo
03.02.2021 5 z 5

Kniha skvělá, z obsahu je mi zle...

pige
pige
28.01.2021 3 z 5

Dost náročné čtení, pokud člověk nemá přehled o tom, co se děje/dělo v politice.

Ať příznivce, nebo odpůrce Babiše, měl by si tuto knihu přečíst každý, kdo chce být alespoň trochu v obraze. Z médií se totiž, hlavně poté, co je Babiš koupil, mnoho nedozvíme.

Nedokážu pochopit, jak je možné, že Babišovi se podařilo takových věcí a nikdo z vyšších instancí nepředvídal možné komplikace.
Koho to v té vládě máme?!

Úžasný doslov.
A bohužel je smutné, že většina lidí bere demokracii jako samozřejmost. Ona nám mezitím utíká mílovými kroky...

chlupydupy
chlupydupy
26.01.2021 4 z 5

zajímavé čtení o osobě, které se rozhodně nedá říct člověk..

Terez9119
Terez9119
18.01.2021 5 z 5

Vůbec se mi k tomu nic nechce psát. Precizní práce s fakty, výborně napsáno. Jen...někoho takového jsme si pustili do čela země...

JanC578
JanC578
13.01.2021 5 z 5

Kniha popisuje, čeho se náš premiér dopustil před vstupem do politiky, napojení na politiky ČSSD, ovládání médií, jaký byl jeho hlavní záměr ke vstupu do politiky a jak vlastně jeho hnutí ANO funguje. Většinou je vše srozumitelně vysvětleno, ovšem někdy je potřeba nad tím trochu více přemýšlet.
Oceňuji, že autor není zaujatý jenom Babišem, jak jsem se obával. Bokem je zmínka i o jiných kauzách, ať už se týkají ČSSD, či ODS.

akcive11
akcive11
04.01.2021 4 z 5

Fakta pomalu se deroucí na povrch společnosti..náročné čtení. Těžko pochopitelné pro obyčejného smrtelníka. Cesta na špičku ledovce je vždy strmá a k dosažení cíle vyžaduje opakovaně sejít z cesty. Touha po moci a penězích zakalí mysl a zaprodá duši,..

GerhartRoth
GerhartRoth
30.12.2020 4 z 5

Opět výborná práce pana Kmenty. Shrnutí Babišovo, čti Burešovo, politické kariéry, afér a hezké hromádky mafiánských praktik. Jediná vada na kráse pro mě byl mnohdy až moc dlouhý výčet majetku a jeho zisku. Jinak mohu ale naprosto doporučit těm, kdo by se chtěli dozvědět co vlastně za člověka nám právě vládne.