Boss Babiš

Boss Babiš https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356510/bmid_boss-babis-6Yo-356510.jpg 4 1004 1004

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.... celý text

nikah
14.01.2018 5 z 5

Těžce obsah knihy vydejchávám, hnus a děs. Doporučuji přečíst každému, kdo si váží svobody a demokracie, kdo chce otevřít oči a zjistit, jaké osobnosti nám vládnou. Babiš vylíčen jako mazaný prevít, škodí, kudy chodí, hrabe si miliardu k miliardě... a po něm potopa.
Oceňuji odkazy na osoby a události, které byly v předchozích kapitolách zmíněny, takže se člověk neztrácí v souvislostech a není nucen listovat celou knihou zpět a vzpomínat, kde už tuhle zmínku četl. Děkuji za skvělou investigativní práci a doufám, že téma nebude zameteno pod koberec a pan Kmenta nebude umlčen. Kéž by se podařilo knihu dostat i do rukou voličů a obdivovatelů AB.

indyka
07.01.2018 5 z 5

350 stran brodění se tím nejodpornějším bahnem. Nepamatuji si, kdy jsem během čtení knihy cítila hnus, děs, strach, úzkost a naštvanost. Ta kniha je něco neskutečného, skoro mi bere chuť do života, když vidím, s jakými ochcávači sdílím svět a kolik jejich voličů se mezi námi najde. Tohle by měla být povinná četba k volbám.

U pasáže o převzetí Kosteleckých uzenin se mi zvedal tlak i žluč a odteď začínám na etiketách číst výrobce.

Pan Kmenta odvedl neskutečný kus poctivé práce. Divím se, že se z tolika hrabání se v bordelu nezbláznil a doufám, že ve své práci bude pokračovat - a že neskončí jako František Mrázek.

kalishane
31.12.2017 5 z 5

Pokud se nad tím člověk zamyslí obecně, tak jednoduše obdivuje pana Kmentu (a možná je i trošku překvapený, že ten pán je stále mezi živými). Nicméně, nebudu se opakovat, žurnalistika od tohohle pána je pro mne absolutně "TOP", hluboce smekám před jeho investigativním výkladem politických událostí a "kulišáren" s ní spojených. Táhne se to se mnou už od doby, kdy se mi do ruky dostala kniha o "Mrázkovi". U tohohle pána si můžete být jisti jednou věcí - není to příjemné čtení, ale dozvíte se spoustu zajímavých věcí o pánovi, kterého (bohužel) spousta z Vás volila. Děkuji Vám pane Kmento....

Zlatovláska
28.12.2017 5 z 5

Jelikož roky obdivuji práci J. Kmenty a právem ho pokládám za "našeho" nejlepšího investigativního novináře... a vím, že tvrzení - "novinář by měl být hlídacím psem demokracie" právě Kmenta svou dosavadní činností potvrzuje... Z tohoto důvodu jsem již očekávala od tohoto titulu mnoho velmi zajímavých informací...
A mohu směle říci, že tato kniha předčila i má náročná očekávání.
Je to "neskutečný fičák informací" a šílené je to, že jsou pravdivé.
Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem..., ale vím, že ti, kteří AB volili, si ji stejně nepřečtou; to je marná snaha...
J. Kmentovi patří opět můj velký dík a stálý obdiv.

vorenus
15.12.2017 5 z 5

Obrovská odvaha, že pan Kmenta knihu vůbec napsal. Cítím hrdost, že existují v této zemi ješte takový lidé a hluboce s úctou k autorovi poklekam. A zároveň mu za ty řádky a jeho práci moc děkuji. Místy hodně brutální čtení a pomalu se člověku nechce ani věřit kam až se Béčko dostal a kolik lidí mu to žere.

Valeyman
12.12.2017 1 z 5

Knihy pana Kmenty mám hodně rád a mám všechny, ale tohle byl dle mého jasně nejslabší kousek.
Na začátku se autor sám sebe vykreslí jako rytíř ve zbroji, který nese štít demokracie. Celá kniha se nese v duchu : Babiš zřejmě udělal, dá se vytušit, že asi tohle bylo tak , jedna indície napovídá, že to bylo pravděpodobně tak........ Celé je to o tom, že Babiš nepodnikal v rukavičkách ( překvapivé že ? ) . Navíc pro lidi kdo četli jeho předchozí knihy nebo mají předplatné Reportéra jako já, se dost věcí opakuje a pan Kmenta sám sebe trochu vykrádá. Neustále omílaná Mrázek, Krejčíř. Zkrátka pro mě nic nového + spousta název firem, akcionářů ,struktur, které hodinu po zavření knížky nepamatujete. Nejsem rozhodně fanouškem AB , ale tohle mě zkrátka nebavilo. Celá kniha se nese v duchu : Ztratí se štangle salámu v sámošce a zřejmě za to může Babiš. Z celý knihy úplně čiší antipatie autora k Babišovi, myslím, že už je to zčásti posedlost a už v půlce knihy mi to otravovalo, s někým spolupracoval a hned bylo třeba vypátrat, že ten dotyčný měl nějakýho příbuznýho z pátýho kolene co měl něco společnýho s STB.

papillionnek
05.12.2017 5 z 5

Mráz po zádech a nauzea po celou dobu čtení, ale za ty pocity to stálo. I přes náročnější pasáže, kdy jsem se ztrácela v různých firmách a peněžních tocích se kniha četla jedním dechem. Díky za ni pane Kmento.

Olda101
24.11.2017 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst.

mirka71
22.11.2017 5 z 5

No docela nářez, tohle by měla být povinná literatura v předvolebním období!!!! Člověk se dozví věci, že nestíhá zírat.Že je politika neskutečná špína,mi říkala už maminka, když jsem byla malá, ale asi je lepší toho moc nevědět, protože to se mi otvírá kudla v kapse. Přesto díky, pane Kmento, vím, že po Vaší další knížce opět ráda sáhnu.

Albertos
21.11.2017 5 z 5

No, poměrně síla. Vzhledem k tomu, že jsem se o to lehce zajímal, tak jsem měl povědomí co a jak bylo, ale když jsem to četl, tak mě občas mrazilo. I kdyby byla jenom polovina z toho pravda, tak je to hustý.

A i ta forma, kterou je to psané, je hezky čtivá. krátké úderné kapitoly, takže to lze číst i v metru a nemusíte se bát, že někde ztratíte nit.

Určitě mě to nálakalo, že si přečtu i ty zbylé knihy od autora.

MildeZ
21.11.2017 5 z 5

Autor je zárukou kvality a obsáhlých informací, které člověka posunou dopředu a dají mu nahlédnout ''pod pokličku''. To se potvrdilo i v tomto případě a Andrej prostě NE!!

chamyl
16.11.2017 5 z 5

Andrej Babiš je produktem sametovosti sametové revoluce. Znaménko pro hodnocení tohoto faktu, ať si čtenář doplní sám. A zároveň by si měl odpovědět na otázku, kterou si s oblibou při těchto příležitostech kladu: "Cui bono?" (doba od roku 1989, dotace i privatizace, vliv na média i státní orgány atd.). A odpověď: "Havel? Klaus? Zeman? Kalousek? Gross? Topolánek? Rittig? Babiš?..."
Jsem každopádně rád, že takovéto knihy vznikají a to nikoliv z nějaké škodolibosti vůči jejím hlavním hrdinům, ale prostě protože si myslím, že bychom o politicích měli vědět co nejvíce a každý z nich by se neměl svlékat pouze do slipů, ale naopak by měl být připraven "ukázat nám i pindíka". Věřím, že to takto bude i v budoucnosti a pan Kmenta bude i nadále publikovat v duchu "padni komu padni".

ecila13
15.11.2017 4 z 5

Babiš mi připomíná Bakalu. Gangsteři ve značkovém obleku.
Sorry jako. Je to kampaň.

Jediný rozdíl oproti podsvětí a bývalým vekslákům (Mrázek, Pitr, Krejčíř) vidím v jejich vyšší inteligenci. A pravděpodobně se na rozdíl od úplného dna nedopustili fyzického násilí.

tlllk
13.11.2017 4 z 5

Už dávno som nemal také zmiešané pocity. Uvedomujem si, že v demokracii je
1, politická strana je iba "firma" pre záujmovú skupinu či osobu.
2, financie do nej vložené chce každý zhodnotiť.
3, hrať fér vo svete kde všetci podvádzajú je naivné.
V škole nás učia čo je správne a fér, ale ak neprekročíte určité mantinely, váš životopis nebu stáť za spísanie. Z tohto uhľa pohľadu to čo robil AB by sa malo učiť na vysokých školách, ten kto poukazuje iba na to aká to bola nehoráznosť je naivný, ako panic hľadajúci lásku v bordeli.
Áno, štve ma, že v takomto svete musím vychovávať svoje deti. Chcel by som svet plný jednorožcov kadiacich dúhové obláčiky, ale na začiatok by mi stačilo, keby do škôl konečne zaviedli predmety, ktoré by ich na takýto svet pripravili. Čítať medzi riadkami bankové zmluvy, re-klamné slogany či programi politických strán.

mone
11.11.2017 5 z 5

Kdyby to byla fikce, tak jako čtenář smeknu klobouk, jak to autor bravurně vymyslel. Tím, že je to realita, mi akorát ustavičně běhal mráz po zádech. A nebyl to žádný Mrázek, ale pořádný mráz.

Yorika
08.11.2017 4 z 5

Netvrdím, že jsem všemu rozuměla.Někdy mi ty spletité vazby a intriky přišly až příliš komplikované.Obrázek jsem si však udělala.Pan Babiš není člověk, který by ve mně vzbuzoval důvěru.
A po koblihách se tloustne.

martina2704
08.11.2017 5 z 5

Je pravda, že se kniha místy trochu obtížněji čte (hodně jmen, hodně firem), ale to je daň za to, že pan Kmenta detailně popisuje vazby mezi jednotlivými "aktéry příběhu". Klobouk dolů za další skvělou novinářskou práci.

hroneczek
06.11.2017 2 z 5

Po faktické stránce jde o velmi zajímavé dílo, které muselo pana Kmentu stát spoustu úsilí a času. Chápu také, proč je napsáno tak, jak je napsáno. Nicméně se mi kniha, jako člověku nepolitickému, velice obtížně četla. Bylo těžké se v ní orientovat, dokonce jsem musela část jedné kapitoly úplně přeskočit, což běžně nedělám, ale už jsem prostě nevěděla, čí jsem. Kniha dočtena, vracet se k ní určitě nebudu.

slaska77
05.11.2017 5 z 5

Děkuji za poutavé provedení bohužel zcela nedávnou historií zasahující do současnosti více, než je nám libo. Knížka krásně plyne, čtenář má šanci vše pochopit, má přehlednou strukturu a autor často připomíná již řečené, takže čtenář není nucen listovat zpět a souvislosti si hledat sám. No a k tématu jako takovému - Tušila jsem, že to bude zlé, ale obsah knihy překonal i moje nejpesimističtější představy. A zatímco trilogii Kmotr jsme si s klidem koupili domů do naší knihovny, tuto knížku jsem si jen půjčila a ráda se jí zase zbavím (pan Kmenta promine) v zájmu zachování vlastního zdraví. Včera jsem ještě viděla i dokument Selský rozum, který celou kauzu doplňuje ještě z jiného také hrozivého úhlu. Obojí doporučuji. Dobrá zpráva je, že ještě můžou takové knihy a takové dokumenty vznikat, aspoň zatím.

Ali_xy
03.11.2017 4 z 5

Knihy pana Kmenty jsou čtivé, jsou skvělé...a svým obsahem trochu depresivní. Každopádně je důležité o těchto tématech psát a velmi si tohoto pána vážím za to, jakou práci odvádí. Měla jsem tu čest se s ním potkat osobně, poděkovat mu za práci, kterou dělá a dělá ji vážně skvěle. Je to velmi sympatický a charizmatický pán, milý a velmi inteligentní. Osobní setkání vřele doporučuji :)
Ke knize - za prvé bych řekla, že měla být vydána mnohem dříve, než týden před volbama (na druhou stranu, kdo by z příznivců AB si knihu koupil, že?), za druhé - na rozdíl od předchozích knih, je vidět, že AB za sebou stopy umí zametat mnohem lépe a není to až takový "wow" efekt, jako byl u trilogie Kmotr Mrázek (nebo spíš už je člověk trochu otupělý? kdoví). Každopádně je to moc pěkně popsáno, jak plynula kariéra našeho budoucího premiéra. Takže pro přehled určitě supr věc. Třetí věcí - co mi trochu potom vadilo - přílišná reklama na časopis Reportér. Jo, to chápu, ten časopis mám předplacený, je skvělý, o to nic, ale přišlo mi, že je to trochu větší reklama, než by bylo potřeba. Za mě tedy 4/5.