Bosorky, nevesty Satanove

Bosorky, nevesty Satanove https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59657/bmid_bosorky-nevesty-satanove-eir-59657.jpg 4 18 18

V polovici pätnásteho storočia zachváti Západ príšerný požiar, ktorý sa šíri ako epidémia. Na hraniciach horia ženy i muži, ale najmä ženy. Bosorky, nevesty Satanove. Takto ich nazývajú ľudia a civilní i náboženský vodcovia to musia dokázať. Bosorky chodia na sabat, veštia, rozsievajú choroby a smrť. Počas dvoch storočí ich prenasledujú, udávajú, naťahujú na škripec a posielajú do plameňov. Až koncom sedemnásteho storočia sa dostanú k slovu tí, čo volajú po zdravom rozume a posledné hranice postupne dohárajú.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

Les sorcières, fiancées de Satan , 1987


více info...

Přidat komentář

Pavelpi
18.12.2020 3 z 5

Sice jsem to přečetl, ale nic moc. Ilustrace celkem jdou, povídání o procesech celkem taky, dohromady je to takový průměr. Nezaujme, ale neurazí.

Janadvorackova
23.12.2019 3 z 5

To je ale vážně hnus, velebnosti.
Poslouchala jsem audio. Kniha obsahuje spoustu ilustrací, které jsou v audio podobě výborně a detailně popsány.
Obrazy mučení, incestů, radovánek různého druhu a dokonce oblíbené zoofílie, protože na různých kresbách a rytinách byla hojně vyobrazena i dostaveníčka například s kozly, (měli ďábelsky vypadající rohy), uf, se střídají s informacemi o historii a průběhu honu na čarodějnice a čaroděje.
Autor uvádí i detaily některých případů.
Jsem ráda, že v té době nežiju, dospělosti bych se nedožila :) už díky mateřským znaménkům - znamením ďábla.

Řekla bych, že církevní sexuální osvěta nebyla úplně nejlepší nápad. Tedy ta hlásaná, ve skutečnosti víme asi...


los
08.08.2018 3 z 5

v 90. letech, kdy u nás tato kniha vyšla (rozuměj žádné internetové zdroje), to byl trhák, i díky množství obrázků

Dandulka
02.03.2014 5 z 5

Moc hezky zpracováno téma čarodějnic od středověku do novověku. Bylo by fajn, kdyby někdo zpracoval toto téma i v Čechách. Tuto knížečku jsem přečetla během odpoledne.

Sajdeman
20.08.2013 3 z 5

Jak píše Lady Dracula, kniha je plná ilustrací. Já osobně těmto knihám říkám "záchodová kniha" = brožůrka kterou přečtete na záchodě :o) Osobně této knize nemohu nic vytknout, ale nečekejte že se dozvíte něco, z čeho si sednete na zadek. Jinejma slovama: kdo viděl film KLADIVO NA ČARODEJNICE, nic nového se tam asi nedočte. I když na druhou stranu mohu napsat, že lidem ... může tato kniha trochu pootevřít oči .... v tom smyslu, že třeba začnou přemýšlet o této tématice spíše jako o sociálně-politické otázce (poplatné té době) ..... než jen podle rovnice "církev = MILIARDY upálených čarodejnic = strašně prašulí = v restitucích jim nic nedáme!!!" :o)))))

..... ale stejně si to myslíte, co??? :o))))))))

(no jo .. jsem už zase vtipnej :o)))))))

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Kniha se četla velmi rychle, jelikož je plna ilustrací, nejen dobových. Občas mi sice vadilo, že se orientovala hlavně na francouzské dějiny, ale to se dalo přežít. Co ale ne byl fakt, že konci knihy se začaly objevovat tiskařské chyby, což ale tedy není vina autora. Jinak to byla celkem zajímavá četba na večer:)