Bosorkina dcéra

Bosorkina dcéra https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2758/bosorkina-dcera-2758.jpg 4 61 6

Ľúbostný historický román od autorky Zlatníkovej chovanice. Krásna Soraya, dcéra maurského emira, sa po upálení svojej matky skrýva pred dôstojníkom inkvizície De Vascadom. Aj keď jej vyslanec francúzskeho kráľa poskytne ochranu, mladí ľudia musia prekonať ešte veľa prekážok, aby ich láska mohla byť naplnená.

Jurajovamaka
07.03.2021 5 z 5

Krásny román našej slovenskej autorky, ktorý prečítate na jeden dych. Nebudem prezrádzať obsah, ale odporúčam prečítať všetkým milovníkom romantiky s prvkami histórie.
Všetky dielka od Janky Pronskej stoja za prečítanie. ❤
O D P O R Ú Č A M ✌
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Fizulka71
06.08.2017 3 z 5

Po přečtení téhle knihy je mi zase o kousek jasnější, proč muslimové tolik nenávidí katolíky. Jejich vzájemná zášť sahá tisíc let do minulosti, to nejde jen tak vymazat. Inkvizice byla nenažraná, pod záminkou Boží vůle páchala neuvěřitelné zlo a křivdy. Nejhorší byla ta španělská. Ve Španělsku ostatně inkvizice vznikla, takže se není čemu divit. Arabské lékařství a kořenářství je světově proslulé, myslím, že v tomto směru je nikdy nikdo nepředčil. Příběh Sorayi a Bernarda je sice krátký, ale opět plný akce, dojemných momentů a vášně. Užijte si čtení!

RADIN
16.04.2017 5 z 5

Slovenská autorka ktorej velmi fandím,kniha je super,velmi ma zaujal príbeh mladučkej Soraye a jej lásky a strachu a bolesti čo si vytrpela pre tú lásku,odporúčam všetkým,

Muhibbis
13.11.2015 3 z 5

Moja učebnica sexuálnej výchovy... ;) Ale pozrela som sa do nej po rokoch zase a úprimne, je to odpad. Na druhej strane, ono sa to ani nejako extra vážne netvári, a vyčítať hlúposť harlekýnke robí hlupákov z vás.

miriam.w
24.06.2015 5 z 5

Prvá, ktorú som čítala a zatiaľ sa mi najviac páčila!
A jeden zaujímavý poznatok - kultúra a vzdelanosť sa dostali do Európy
z arabského/ maurského sveta!

Perla
06.06.2014 5 z 5

Dvoma slovami povedané: výborná kniha