Bořek z lesa

Bořek z lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405082/bmid_borek-z-lesa-R8q-405082.jpg 4 37 9

Jednoho dne najde divoké prasátko Bořek v lese mořskou ulitu. Nikdy neviděl nic tak pozoruhodného. Nastraží ouška a v ulitě to zašumí. Začenichá a mušlička ho okouzlí svou vůní. Voní po něčem, co nezná. Kaneček se vydává na dalekou dobrodružnou cestu do neznáma, začne se mu ale stýskat po rodině a přátelích, kteří zůstali v lese. Poetický obrázkový příběh o síle přátelství, o stesku po domově a překonávání překážek. A v neposlední řadě i o tom, že každý má své sny a touží po tom, co nemá... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladá fronta

Borst vom Forst , 2017

koppy
30.03.2022 4 z 5

Pro koupi knihy u mě rozhodly na první dobrou ilustrace a trocha rýmování. Čtyřletý syn má zrovna období, kdy má rád veršované příběhy. Je pravda, že tady je to takový "kočkopes" - trocha prózy, trocha týmů. Synovi ani mně ta kombinace nevadila a příběh je krásný.

Saela
20.04.2021 2 z 5

Knizka je pekne ilustrovaná (z mého pohledu), příběh nese pěkné poselství, ale tříletá mi u toho nevydržela. U pohádek jsem zvyklá měnit hlasy, intonaci atd., ale tady mi to vůbec nešlo. Text jde do rýmů, což se mi taky dost často blbě četlo. Vše je psáno také ve stylu tužeb, přání, kéž by... Je to milá knížka, ale u nás nesklidila moc velký úspěch, ani ilustrace malou moc nezaujaly..

Natique
07.10.2020 3 z 5

Kniha je překrásně ilustrovaná, pointa úžasná... Nicméně text je hodně složitý a mladší děti celé poselství příběhu nepochopí. Popravdě mně celkově nesedl styl, kterým je kniha napsána. Ale dětem se líbila.

Litocha
05.10.2020 2 z 5

Výtvarně je knížka nádherná, samotný příběh a jeho vyznění jsou chvályhodné, bohužel text výrazně pokulhává. Toporné, zkratkovité formulace se prolínají s křečovitou snahou alespoň část textu zveršovat, takže se mi mimořádně špatně předčítala. Škoda, protože místy nesměle probleskuje záblesk humoru a protože se příběh zabývá rodinnými vztahy a podporou, touhou po domově i po dobrodružství. Kdyby byla líp napsaná a/nebo přeložená, mohla to být moc hezká knížka.

muchomurka
02.09.2020 4 z 5

Krásné ilustrace, to prasátko je moc roztomilé. Příběh už trochu pokulhává, nejvíc ho sráží ty rýmy. Být to jednoduchý příběh vyprávěný vždy jen pár větami, bylo by to o hodně lepší.

Mates84
09.04.2020 4 z 5

Mila knizecka,ktera ma krasne ilustrace a hezky pribeh.

bibi.r
23.05.2019 3 z 5

Milé dobrodružství malého prasátka, které touží poznat víc, než jen domovský les. Pro děti od 4 let.

anetka.repova
21.04.2019 4 z 5

Ty dětské knížky jsou krásnější a krásnější.

Bořek z lesa je další překrásný příběh doplněný překrásnými ilustracemi, které děti zaujmou už od první stránky.

Gibis
07.03.2019 5 z 5

Moc hezký poetický příběh pro malé čtenáře s překrásnými ilustracemi.

Maminka Bořkovi radí:
"Pěkně rychle na to zapomeň.
Bořek neví, jak se to dělá, zapomenout na něco schválně. Umí jen schválně na něco myslet."
To mě pobavilo...taky nevím, jak se to dělá :D

Autorovy knížky

2019  74%Bořek z lesa