Border kolie od A do Z

Border kolie od A do Z https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202492/border-kolie-202492.jpg 5 24 4

Mrštné a pohyblivé border kolie jsou nejenom vynikajícími ovčáckými psy, ale díky svému znamenitému mozku excelují v celé řadě psích sportů. Jsou vysoce inteligentní, silně motivované a mají prvotřídní pracovní morálku, takže získávají ocenění v soutěžích obedience i agility, ve working trials i ve flyballu. Jejich největší ctnosti – rychlost, vnímavost a nezastavitelný elán – jim však mohou přinést i spoustu problémů. Carol Priceová strávila s border koliemi celý život – cvičí je, sportuje s nimi, miluje je a píše o nich články i knihy. Překlad té nejnovější (ve Velké Británii vyšla v listopadu 2013) držíte právě v ruce. Autorka v ní shrnula jak svoje nesčetné zkušenosti, tak i nejnovější vědecké poznatky o tomto obdivuhodném plemeni. Umožňuje čtenářům nahlédnout do toho, jak kolie myslí a reagují, a radí jim, jak s nimi citlivě pracovat. Samostatné podkapitoly věnuje několika desítkám problémů, s nimiž se chovatelé borderek mohou setkat nejčastěji, od agresivity přes obsedantně kompulzivní chování až po značkování. České vydání je doplněno úvodem Ing. Radko Loučky, CSc., předsedy klubu border kolií a odborníka v oblasti chovu a výživy psů. Pokud se se svou kolií chcete účastnit soutěží nebo pokud z ní chcete vychovat dokonalého společníka, tak se kniha Border kolie od A do Z, nejrozsáhlejší a nejsrozumitelnější kniha, která byla o tomto plemeni kdy vydána, určitě stane vaší biblí.... celý text

Přidat komentář

ondra295
05.03.2022 5 z 5

Je to opravdu dlouhá kniha a souhlasím, že chvílemi mohla být trochu kratší, protože se některé informace opakovaly, ale musím dát plný počet, protože napsat tak komplexní pojednání o tak složitém plemenu se mi zdálo skoro nemožným. A skutečně mi to pomohlo s tím, abych se připravil na to, co mě v podobě tohoto psa čekalo. :) Podle mě by si to měl přečíst každý, kdo o něm uvažuje, aby věděl, do čeho jde.

barbora5337
08.12.2019 3 z 5

Bichle, na jejíž přečtení budete potřebovat alespoň týden. Ano, sice mi byla kniha užitečná v některých informacích o neuvěřitelně energetickém plemeni BC. Ale jednu hvězdu jsem sebrala za právě až zbytečně moc stran. Druhou hvězdu jsem sebrala za nepřehlednost v knize. Budoucí majitelé BC by s touto knihou měli přijít do styku, ale já bych uvítala jednodušší verzi a už bych si ji rozhodně nekoupila, nýbrž jen vypůjčila.


Godvind
29.11.2018 5 z 5

Poměrně přehledný a lidsky psaný průvodce chovem border kolií. Místy je možná až příliš na výkon zaměřený, ne vše zvládnete aplikovat, přesto ho všem zájemcům o chov tohoto úžasného plemene doporučuji k přečtení.

Po více než třech měsících zkušeností s výcvikem border kolie mohu říci, že rady skvěle fungují a pokud ne, je potřeba jen lehká úprava. Kdykoliv jsem narazil při výcviku na problém, kniha mi poskytla srozumitelnou odpověď. A pokud jsem něco při prvním čtení nechápal, brzy jsem pochopil.

Ne vším se řídím, rady si adaptuji a výcvik přizpůsobuji našim podmínkám. Ale přečetl jsem toho o výcviku psů hodně, tato kniha prostě funguje nejlépe a přes své rozměry se mnou už čtyři měsíce jezdí v batohu vlakem do práce.

Pokud sdílíte domov s borderkou, patří tento titul rozhodně do Vaší knihovny. Doporučuji přečíst a pak se průběžně vracet.

Peťulka3
01.03.2017 5 z 5

Parádní průvodce a rádce světem tohohle úžasného psa. Myslím,že by si tuto knihu měli povinně přečíst všichni, kdo o borderce uvažují nebo už jí mají doma. :-)