Bolo raz jedno bábkové divadlo

Bolo raz jedno bábkové divadlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374018/bmid_bolo-raz-jedno-babkove-divadlo-P4G-374018.jpg 4 54 54

Deti odišli na návštevu k babičke a ich bábkové divadlo osamelo. Ako sa bábky zabavia, kým sa deti vrátia? Gašparko so svojím koníkom sa nudiť určite nebude. Podarí sa im vystrašiť lúpežníkov, stretnú princa, ktorý má zachránuť princeznú pred drakom a zažijú veľa ďalších dobrodružstiev. V knižke s krásnymi ilustráciami Heleny Zmatlíkovej sa malí čitatelia zoznámia aj s Červenou čiapočkou, čertmi, čarodejnicou a ďalšími postavičkami z bábkového divadla.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fragment (SK)

Bylo jednou jedno loutkové divadlo , 1980

a304
24.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Z edice: První čtení je tato knížečka s krásnými ilustracemi. Přiláká i ty prvňáčky, kteří neradi čtou. Navíc se naučí zacházet s oblíbenou loutkou. Která to bude?

IVANA0123
15.05.2021 5 z 5

Kašpárek a Koníček a jedna z nejhezčích knížek mého dětství. A to nejen obsahově - pohádky Eduarda Petišky jsou milé a úsměvné - ale i výtvarně, protože ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou prostě krásné a nezaměnitelné. A že byla hodně oblíbená už je bohužel na její vazbě poznat, ale přesto bych se této knížečky nevzdala. 2x5*, zaslouží si je oba autoři.
(5/21)

Turlogh
17.04.2021 4 z 5

Půvabná knížečka pro malé dítka od známého autora Eduarda Petišky s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Několik krátkých, milých pohádek spojených s hlavními postavičkami loutkového divadla. Myslím, že těchto vyprávění lze využít i jako scénářů k divadelním loutkovým představením. Navíc, postavy na předsádce knihy lze okopírovat a udělat z nich papírové plošné loutky k malému rodinnému divadélku. Knížku doporučuji především dětem mezi 4 až 7 lety. Howgh.

GaleW
15.02.2019 5 z 5

Moc nás bavila, obě dcerky (6 a 4,5 roku) i maminku :-) a navíc krásné obrázky

petraned1
25.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha pro děti

bibi.r
03.09.2018 4 z 5

Petiška je profík dětských pohádkových příběhů. Dobrodružství, humor, laskavost, přátelství, napravená princezna, kouzla. Je tam prostě vše, co v pořádné pohádce má být.

RyonMathrin
30.03.2018 4 z 5

Moc hezká knížka pro děti. Originální, neotřelé pohádky a vtipná jména postav.

haki34
18.03.2018 5 z 5

výborná knížka !! vhodná jako první čtení a nebo ke čtení pro menší :) (my četli na dobrou noc..)
rozkošné příběhy postaviček z loutkového divadélka s hezkými doprovodnými obrázky...
spousta slovních hříček - princezna Lhaněnka, poté do dolhala, jen byla krásná a líná, přejmenovaná na Krasolínu...
3 loupežníci Nehtando, Vlasando a Uchando...jejich zázračný lup a jak to celé dopadlo....no oba jsme se smáli, až jsme se za břicha popadali :) a dál už nic neprozradím ...jen doporučím k přečtení...

witiko
22.03.2017 5 z 5

Krásná knížečka, která nemá chybu. Spousta fantazie, nečekaných nápadů a umění všechno zdánlivě nesouvisející spojit dohromady. Eduard Petiška je prostě nepřekonaný klasik knih pro děti, který vůbec nezestárnul.

Dominik2008
26.02.2017 5 z 5

hodně se mi líbila,byla první ,kterou jsem přečetl sám :)

Briv
07.04.2016 5 z 5

Když jsem ji tady na Databázi zahlédla, tak se mi hned rozlil úsměv na tváři - krásné pohádky, krásné vzpomínky.

princesse
21.11.2014 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti. Právě jsme ji s dcerou dočetly před odpoledním odpočinkem. I mě se jako dítéti mc líbila a slaví úspěchy i po 35 letech. Nadčasová a zkrátka moc povedená. Doporučuji.

cibulka 8
25.08.2014 5 z 5

Asi nejoblíbenější kniha mé dcerky. Stále se k ní vracíme. Nejvíc se jí líbí pohádka O čarodějnici a O Škrholovi. Někdy je musím číst i několikrát za sebou.

Sarča
17.02.2013 5 z 5

Líbili se mi pohádky o loutkách v loutkovém divadle.