Bol som v Ku Klux Klane

Bol som v Ku Klux Klane https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269908/bmid_bol-som-v-ku-klux-klane-P8a-269908.jpg 4 8 2

Autorovi sa podarilo preniknúť do Klanu, nadviazať styky s najvyššími predstaviteľmi organizácie a získať veľmi obsiahly materiál o zločinnej činnosti Klanu. Na základe dôkladnej znalosti skutočností a osobných skúseností nás podrobne informuje ako je Ku Klux Klan organizovaný, ako sa nazývajú jeho funkcionári, dáva nám možnosť nazrieť do klavernov, sledovaťslávnostné obrady klansmanov i zločinné kúsky týchto zakuklencov, ktorí vraj bojujú za "pravý amerikanizmus".... celý text

freejazz
20.12.2020 4 z 5

v čase, keď som hltal knihu za knihou sa mi dostala do rúk aj táto s divnou obálkou a dosť divným obsahom. je jasné, prečo ju vydali v socialistickom Československu, ale akosi sa to redaktorom vymklo z rúk. čítal som tam totiž paralely na iné „hnutia“ a „spolky“. v každom prípade by si tento titul zaslúžil nové vydanie, obohatené o historický vhľad a nezastupiteľnú úlohu žien pri formovaní tejto obludnosti.

Peleus
13.01.2018 4 z 5

Velký respekt patří autorovi, který zasvětil podstatnou část kariéry boji proti rasové nesnášenlivosti zakořeněné v myslích některých lidí. Je s podivem, že se kdysi Ku Klux klan vnímal téměř jako rytířské společenství gentlemanů a nikdo neviděl, nebo spíše nechtěl vidět, že se jedná o otevřený projev rasismu s prvky sektářského vymývání mozků a mafiánství.

rasismus Ku Klux Klan

Stetson Kennedy