Bojovali na všech frontách

Bojovali na všech frontách https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78962/bmid_bojovali-na-vsech-frontach-dDC-78962.png 5 3 2

Vzpomínky židovských vojáků a odbojářů z druhé světové války. 2. (rozš.) vydání. Dvacet příběhů, dvacet osudů. Vyznalo se z nich dvacet židovských účastníků protinacistického odboje, kteří prožili dobu, jež je pro většinu našich současníků již minulostí. Lidí, které osud zavál jinam než do pekla koncentračních či vyhlazovacích táborů, kde končila většina jejich příbuzných a přátel. Neváhali a postavili se zlu, a psali tak příběhy prosté a neokázalé statečnosti. Svým vyprávěním a vzpomínkami pomáhají vytvářet most. Most mezi generací, která prožila a pamatuje, a generacemi.... celý text

mot33
22.08.2020 5 z 5

Super kniha .Každé vyprávění učastníka začíná od dětství přes dospívání po učast ve válce a povalečné době.Každý příběh na pár stránkách.Velmi čtivé.

Marcela23
23.02.2020 4 z 5

Je to kniha plná zajímavých příběhů statečných lidí. Některé jsou čtivé více, jiné méně podle toho, jak jsou vyprávěny. Každý jednotlivý osud by byl námětem na knihu nebo film, takže je to občas až moc zkratkovité. U některých vyprávění mi chyběla znalost konkrétních reálií, kdo je zná, bude to pro něj jistě poutavější. Jsou zde dojemné ( nalezení matky v táboře, otcova synem asistovaná sebevražda) i mrazivé momenty (pokračování některých osudů v padesátých letech). Jinak s touto tématikou mě o něco více zaujala kniha Židovský odboj. Každopádně stojí za přečtení.