Boj se tmy

Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, přáteli a klidnou prací soukromého očka. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místnímu páru pomoc s vyšetřováním smrti jejich syna – ani to nakonec není tak snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298564/boj-se-tmy-xuJ-298564.jpg 441

Brigid Quinn (2.)

Fear the Darkness (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

orinka3

Konečně povedená detektivka. Výborná hlavní postava, i ty vedlejší. Perfektní styl psaní, nic rozvleklého, oceňuji sarkasmy v textu. Podezření zprvu padlo na pachatele, který byl ale až příliš nápadný. Pak jsem začala tušit, že vrahem je "zahradník". Moc dobře se to četlo, konečně spisovatelka, které jde práce od ruky a má dobré nápady.

Vladísek

První knížka o Brigid Quinnové, kterou jsem přečetla a musím hodnotit jedině kladně. Příběh se mi líbil a je pravda, že zhruba od poloviny knihy jsem začala nabývat dojmu, že nic asi nebude tak, jak je nám naznačováno. Myslím, že tato detektivka určitě za přečtení stojí.

ArwenAragorn

Nejdřív jsem chtěla dát čtyři*, protože děj se místy trošku vlekl, ale kvůli hodně podařenému a pro mě neočekávanému závěru jednu přidám.
Kniha však v žádném případě nedosahuje kvalit thrilleru Běsni a zuř, který mě vyloženě nadchl a kde jsem se se sympatickou Brigid seznámila.

mišák1262
17.10.2017

detektivka psaná velmi dobře konec mě docela překvapil vubec sem nepostřehla ani malinkatý náznak že to vlastně bude ta osobo co jsem si myslela celou dobu.....

simika
05.09.2017

Druhý příběh Brigid nebyl tak čtivý jako ten první. Zvykli jsme si na to, že Brigid, ač ne nejmladší, je stále ve formě a ve střehu. A v tomhle příběhu jakoby ztratila svoje instinkty a ostrovtip. Nicméně stále to je dobře napsaná detektivka :-)

maxihrosik
30.08.2017

Napínavý příběh s dobrou detektivní zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou. Brigid je inteligentní, racionálně uvažující, houževnatá šedesátnice se spoustou životních zkušeností, která umí s nadhledem i občasným humorem čelit všem nástrahám. To, že někdy nepřiměřeně reaguje nebo o sobě pochybuje, jí dodává lidskosti a uvěřitelnosti.

Hella
21.07.2017

Na druhý příběh s Brigid Quinnovou jsem se moc těšila, dokonce jsem uháněla městskou knihovnu o zakoupení titulu do fondu, ale jak to tak bývá, byla jsem zklamaná. Na rozdíl od ostatních nadšených hodnotících já tuto knihu považuji za výrazně slabší než předchozí Běsni a zuř a jsem z ní zklamaná. K tomu jsem navíc několikrát měla pocit, že trochu drhne překlad a Brigidiny "příhody" i chování mi přišly nevěrohodné a divné. S bídou za 3/5*.

RomanTilcer
23.04.2017

V tomhle thrilleru se podruhé setkáváme s Brigid Quinnovou, bývalou agentkou FBI, kterou jste mohli poznat už v románu Běsni a zuř. Zatímco ale první kniha nabízela mumifikovaný mrtvoly, více než jednoho sériovýho vraha a ostrou akci od samýho začátku, dvojka je docela jinde.
Brigid se po smrti švagrové na nějakou dobu ujme sedmnáctileté neteře Gemmy-Kate, a nemálo prostoru se tak věnuje rodinnýmu životu, ve kterým nikdy nebyla zrovna dvakrát kovaná. Do toho se objevujou zdravotní potíže, který jí dávají zabrat jak po tělesné, tak po duševní stránce, a to do takové míry, že nepoznává sebe samu – a nepoznává ji ani čtenář. Namísto drsnýho honu na vraha tu máme podstatně komornější drama, odehrávající se víceméně v kruhu rodiny.
Pozor, to neznamená, že by něco bylo špatně. Autorka se jen obloukem vyhnula čtenářovu očekávání a podobný kousky předvádí v celé knize. Vyzrála v ještě lepší vypravěčku, a i když tu detektivní linka není tak výrazná jako v prvním románu, není ani zdaleka slabá. A co je asi hlavní, neubylo Brigidina jízlivýho humoru, takže pokud se nenecháte vyvíst z míry odlišností od Běsni a zuř, určitě budete spokojeni.

Šárka5875
22.04.2017

Brigid mě baví. A v tomto příběhu mě bavila ještě víc, než v prvním. Přestože se nejméně první třetina knihy vůbec netváří jako detektivka, čtení mě bavilo. Postava Brigid mi přišla naprosto skvělá, vtipná, a to i tehdy, když šlo do tuhého. Černý humor a Brigid jdou prostě ruku v ruce. A jak si tak příběh zpočátku poklidně plynul a já získávala pocit, že asi tentokrát opravdu odhalím, kdo za vším stojí, náhle jsem byla vyvedena z omylu. Děj nabyl na spádu a já hltala stránku za stránkou, protože jsem byla opravdu hodně napnutá, jak to nakonec s Brigid dopadne. Za mě velké doporučení.

Ivuska.09
02.04.2017

Líbí se mi, jakou hlavní hrdinku Becky Mastermanová pro své dílo zvolila - Brigid Quinnová už je téměř šedesátnice, vyrostla v policejní rodině, dříve pracovala v utajení jako agentka u Federálního úřadu pro vyšetřování, jezdila po zemi a vydávala se třeba za prostitutku, drogovou kurýrku nebo obchodnici s bílým masem.

Celý příběh se postupně rozjíždí, až nabere ty správné obrátky. Je poutavý a čtivý - pokud budete mít dostatek času, slupnete ho jako malinu.

kikies
23.03.2017

Druhý díl s Brigid mi přijde jen o trošinku slabší než první, ale pořád z něj mám velice dobrý pocit. Napětí graduje od pozvolnějšího začátku do působivého finále, hrdinka je mi pořád neuvěřitelně sympatická i se svými náladami a chybami, je prostě lidská a to je na ní právě to nejlepší. Neuvěřitelně mě zaujala postava její neteře, u té jsem byla fakt napjatá, co z ní vyleze :-) Tohle je fakt dobrá série, která nepotřebuje ke čtivosti bůhvíjakou brutalitu, potoky krve a desítky mrtvol. Je to svěží vítr mezi detektivkami.

kneslova
23.02.2017

Velice slušná kniha, pohodová detektivka, první kniha autorky se mi však líbila trochu víc

mmmisulka.r
21.02.2017

Po počáteční skepsi jsem dostala to, co jsem chtěla. Začátek mi příliš nezaujal, ale pak se příběh krásně rozjel a občas dokázal působit jako slušné psycho. Velmi povedená detektivka s prvky thrilleru. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

soukroma
07.02.2017

Mám velikou radost, že autorka ve své druhé knize nejen nezklamala, ale naopak dle mého ještě překonala svoji velmi dobrou prvotinu. Tentokrát se kolem nemotali žádní sérioví vrazi ani stíny minulosti agentky FBI v důchodu, ale celé drama bylo vlastně docela komorní (pár vnějších činitelů jen zahoustl zápletky a rozptýlil soustředění na možné podezřelé). Velice se mi líbilo (s ohledem na zápletku, nikoli snad s ohledem na Brigid), že hrdinka tentokrát rozhodně nepůsobila jako nějaký typický superman (neprůstřelný hrdina současných thrillerů), který vše dokonale zvládne fyzicky a psychicky - měla se sebou naopak spoustu problémů a vůbec netušila, co se s ní děje. Prostě tahle kniha byla teprve jiná, originální a velice čtivá (slupnuta s uspokojením za jediný den).